laky1
21.04.13,20:39
dobrý večer potrebujem radu, s priatelkou chceme stavar RD a na stav. povolení som ako stavebník zapísaný iba ja. podmienka banky je aby na stav. povolení boli zapisaný ako stavebníci obaja.. akým sposobom to mam a za čo najkratsí čas dosiahnut...? dakujem pekne
draik
21.04.13,19:47
Zmenou stavby pred dokončením. Tým pádom budete obaja aj na LV.
laky1
21.04.13,20:09
skuste mi to napisat ako laikovi :) polopatisticky dik..nejaký postup
bystrá
22.04.13,05:31
Ak nie ste manželia, môže to byť trochu komplikovanejšie. Stavebníkom môže byť len vlastník pozemku, alebo treba mať k pozemku "iné" právo, teda v prvom rade je nutné prepísať časť pozemku na priateľku, alebo s ňou uzavrieť zmluvu o budúcej zmluve, alebo nejako inak na ňu previesť vlastnícke práva. Alebo si ju vziať....Potom sa treba obrátiť na príslušný stavebný úrad, ten postup sa môže na rôznych úradoch líšiť
vratnik
22.04.13,05:54
Hlavne opatrne s prepisovaním nehnuteľností. Pri prepise na priateľku v dnešnej dobe máte skoro 50% šancu, že oň v budúcnosti prídete.
janula94
22.04.13,17:54
V našom prípade som výlučnou vlastníčkou pozemku iba ja (dostala som ho), na stavebnom povolení sme uvedení obaja, pri hypotéke to nebol problém. V úverovej zmluve - medziúver - bol žiadateľ priateľ, ja som bola určiteľom. Pri hypotéke sme uvedení v úverovej zmluve obaja. Nevidím dôvod banky požadovať to od vás.