isd
22.04.13,08:25
Ahojte,
Firma XY mi dlhuje peniaze za faktury. Na tel. a pisonme upomienky nereagoval 2 mesiace. Prevzdzkoval som svoj eshop ako sprostdredkovatel predaja. Upozornil som dlznika, ze eshop zrusim ak neuhradi pohladavky. Nereagoval. Tak som ho zrusil a na titulnu stranu dal oznam: "Prevadzka obchodu je z dovodu neserioznosti a podvodneho jednania f. XY + ich kontakt, zastavena. Ospravedlnujeme sa za sposobene tazkosti.". A poslal emailom oznam o ukonceni spoluprace. Teraz ma chce zalovat za Nekalu súťaž a vymahat stratu.

Uspeje s tym? Co mam robit? Ved som uviedol iba pravdu. Z mojho pohladu je naozaj podvodnik a jednal neseriozne.

Na vyzvu som oznam hned zrusil, ale pozaduje odo mna sluzby vo vyske vyssej ako on dlhuje mne faktury + ze mi faktury neuhradi. Navyse ma nuti dalej prevadzkovat (moj) eshop a pokracovat v spolupraci, inac sa vyhraza ze zalobu vraj poda. Ja o spolupracu uz nestojim, podvadzal ma a stratil moju doveru. Aky by mal byt moj dalsi krok? Dakujem.

dakujem za pomoc

Slavo Ď.
taiko
22.04.13,06:36
Ake mate obchodne podmienky, mate spolu podpisane nejake SLA? Su tam nejake zmienky o odstaveni sluzby v pripade neplatenia faktur?

​Na Tvojom mieste by som to dal pravnikovi.
isd
22.04.13,07:24
Ake mate obchodne podmienky, mate spolu podpisane nejake SLA? Su tam nejake zmienky o odstaveni sluzby v pripade neplatenia faktur?

​Na Tvojom mieste by som to dal pravnikovi.

Zmluva o spolupraci existuje ale je podpisana len z mojej strany, on ju stale nepodpisal a ma obe kopie u seba. Ja nemam v ruke nic. Cize je to len na ustnej dohode.
isd
22.04.13,07:26
Skor mi ide o to ci je v prave. Ja tie peniaze co mi dlzi aj ozeliem, len nech mam s nim pokoj na veky.
misomiso
22.04.13,07:29
Skor mi ide o to ci je v prave. Ja tie peniaze co mi dlzi aj ozeliem, len nech mam s nim pokoj na veky.

Nemoze nic, pokial si neuviedol nepravdive udaje. Napriklad Fedex mal vzdy na svojej stranke zoznam dlznikov, Bolo to varovanie aj pre ostatne firmy. Mozno to tam maju stale, neviem. Rovnako aj niektore ine firmy.
bodliak
22.04.13,07:31
wow, tak to ma podrz...
JAJA11
22.04.13,07:40
Nemoze nic, pokial si neuviedol nepravdive udaje. Napriklad Fedex mal vzdy na svojej stranke zoznam dlznikov, Bolo to varovanie aj pre ostatne firmy. Mozno to tam maju stale, neviem. Rovnako aj niektore ine firmy.

no ja by som si nebola až taká istá.... v tomto "právnom" štáte vyhráva ten, čo vie správne podplatiť, nie ten čo je v práve .....
​ak neexistuje rozhodnutie zo súdu, alebo exekúcia, môže sa stať, že druhá strana vytlčie z toho človeka peniaze, hlavne ak nemá peniaze na dobrého právnika a tá druhá má.....
neverím v spravodlivosť....
taiko
22.04.13,08:09
Zmluva o spolupraci existuje ale je podpisana len z mojej strany, on ju stale nepodpisal a ma obe kopie u seba. Ja nemam v ruke nic. Cize je to len na ustnej dohode.
Ty kokso, ty si vykonaval nieco na SKK, len na zaklade ustnej dohody? Fuuha. No ale uz teraz "lesson learned-point taken", nie?
JAJA11
22.04.13,08:21
Nemoze nic, pokial si neuviedol nepravdive udaje. Napriklad Fedex mal vzdy na svojej stranke zoznam dlznikov, Bolo to varovanie aj pre ostatne firmy. Mozno to tam maju stale, neviem. Rovnako aj niektore ine firmy.

je rozdiel zverejniť faktúry po splatnosti (robia to aj poisťovne a daňový úrad), ale niekoho označiť za podvodníka je trošku väčší problém.... rozumiem tomu človekovi, ale vždy treba robiť všetko s chladnou hlavou, to čo sa urobí v rozčúlení sa zvyčajne nevypláca.... poznám to aj zo svojej skúsenosti :o
isd
22.04.13,11:53
je rozdiel zverejniť faktúry po splatnosti (robia to aj poisťovne a daňový úrad), ale niekoho označiť za podvodníka je trošku väčší problém.... rozumiem tomu človekovi, ale vždy treba robiť všetko s chladnou hlavou, to čo sa urobí v rozčúlení sa zvyčajne nevypláca.... poznám to aj zo svojej skúsenosti :o

dakujem, ked Vam niekto slubuje a neplni to nie je to podvodne jednanie? Aky vacsi problem by z toho mohol byt? Vdaka
misoft
22.04.13,15:04
Poviem to troma slovami - si v prdeli!
isd
09.07.13,06:32
myslis tym ze svoje peniaze neuvidim - alebo - ze ma moze zalovat za nekalu sutaz?
marjankaj
09.07.13,06:37
Kto ťa môže žalovať? Firma ktorá neexistuje?