va1ke
08.03.06,15:15
Ahojte chcela by som radu o tom čo mám robiť na konci roka pre zamestancov. Poprosili ma vykonať všetko čo treba na konci roka ohladne zamestnacov. Máme piatich zamestnancov, ktorí nás požiadali o vykonanie daňového priznania. Neviem čo mám dať na daňový úrad a čo zamestnancom. Prosím o radu. ďakujem
Hanka
08.03.06,14:23
Ak ta zamestnanci poziadali (robi sa to na tlacive) o rocne zuctovanie dane urobis im rocne zuctovanie. Danove priznanie pre zamestnancov nerobis, ani ta o to nemozu poziadat. Danove priznanie si robi kazdy danovnik sam. Ak si zamestnanec nepoziadal o rocne zuctovanie dane, davas mu potvrdenie o prijme. Vsetky tlaciva tu najdes.
va1ke
08.03.06,14:29
Asi som sa zle vyjadrila požiadali ma o ročné zúčtovanie. Takže im vystavím ročné zúčtovanie a na daňový úrad pošlem hlásenie ovyúčtovaní dane alebo ešte niečo?
Hanka
08.03.06,14:34
Urobis rocne zuctovanie a hlasenie na danovy urad za cely rok 2005 do 31.3.
va1ke
08.03.06,14:36
a čo dávam na ten daňový úrad. aj ročné zúčtovanie aj hlásenie? a v ktorej výplate zohladním preplatky a nedoplatky na dani? môžem v marcovej?
va1ke
08.03.06,14:56
prosím poradte teraz na tým sedím. dakujem
HUPKA64
08.03.06,15:18
Zamestnávateľ má urobiť ročné zúčtovanie pre zamestnancov najneskôr vo výplate za mesiac marec príslušného roka.
Zamestnávateľ dáva ročný prehľad o zamestnancoch a o ročnej dani.
Tlačivo dáva príslušný daňový úrad. Dnes je software na takej úrovni, že to vytlačí podľa požiadaviek daňového úradu. Niektorý daňový úrad vyžaduje disketu, ak je firma veľká /ja som robila mzdy pre 300 zamestnancov/.
V tomto výkaze sa uvedie, koľko bolo preddavkov zrazených za všetkých zamestnancov a dohodárov a koľko sa dane zaplatilo. Rozdiel, ktorý vyjde musí byť totožný s účtom v účtovníctve aj s daňovým úradom. Zostatok na účte v účtovníctve firmy k 31.12.2005 má byť len zrazená daň za mesiac 12/05, vtedy je to správne. Viď rekapitulácie miezd za 12/05. Neviem, či to ešte platí, ale ja som dávala prílohy k ročnému výkazu s údajmi o zamestnancoch. Na jednej strane sú 4 zamestnanci, s ich hrubým príjmom a ich zrazenou daňou - preddavkom na daň. V súčasnosti už mzdy nerobím. Bola to pre mňa veľmi zaujímavá práca a veľa som sa pritom naučila.
va1ke
13.03.06,05:47
Ďakujem za rady ale aj tak som z toho pako. V roku 2005 sme mali 5 zamestnancov a jedného dohodára. Ten dohodár si urobí DP sám. No a keď dám vytlačiť v Olympe hlásenie tak tam sa mi zobrazí aj ten dohodár. Teraz neviem čo tam má byť alebo nie.
uzivatel2
13.03.06,08:06
Zamestnávateľ má urobiť ročné zúčtovanie pre zamestnancov najneskôr vo výplate za mesiac marec príslušného roka.
Zamestnávateľ dáva ročný prehľad o zamestnancoch a o ročnej dani.
Tlačivo dáva príslušný daňový úrad. Dnes je software na takej úrovni, že to vytlačí podľa požiadaviek daňového úradu. Niektorý daňový úrad vyžaduje disketu, ak je firma veľká /ja som robila mzdy pre 300 zamestnancov/.
V tomto výkaze sa uvedie, koľko bolo preddavkov zrazených za všetkých zamestnancov a dohodárov a koľko sa dane zaplatilo. Rozdiel, ktorý vyjde musí byť totožný s účtom v účtovníctve aj s daňovým úradom. Zostatok na účte v účtovníctve firmy k 31.12.2005 má byť len zrazená daň za mesiac 12/05, vtedy je to správne. Viď rekapitulácie miezd za 12/05. Neviem, či to ešte platí, ale ja som dávala prílohy k ročnému výkazu s údajmi o zamestnancoch. Na jednej strane sú 4 zamestnanci, s ich hrubým príjmom a ich zrazenou daňou - preddavkom na daň. V súčasnosti už mzdy nerobím. Bola to pre mňa veľmi zaujímavá práca a veľa som sa pritom naučila.
Poopravila by som Hupku, v §38 ods.6 zákona o dani z príjmu je uvedené, že zamestnávateľ vykoná ročné zúčtovanie najneskôr do 31. 3. a rozdiel vyplatí zamestnancovi najneskôr pri zúčtovaní mzdy za apríl.
va1ke
13.03.06,08:09
Uzivatel2 a nevieš mi poradiť čo s tými hláseniami. vid vyššie.
uzivatel2
13.03.06,08:09
Do hlásenia sa uvádzajú všetci zamestnanci ktorým bola vyplatená mzda bez ohľadu na ročné zúčtovanie
va1ke
13.03.06,08:12
a na daňový úrad dávam len toto hlásenie a zamestnancom ročné zúčtovanie? chápem to dobre. alebo to ročné zúčtovanie predkladám k hláseniu
uzivatel2
13.03.06,09:11
Na daňový úrad len hlásenie
va1ke
13.03.06,13:16
a mám ešte jeden problém podnikateľ v priebehu roka zamestnal na dohodu jedného pracovníka. ten si robí DP sám. musí poslať podnikateľ poslať hlásenie na DÚ?
matokoli
13.03.06,14:11
a mám ešte jeden problém podnikateľ v priebehu roka zamestnal na dohodu jedného pracovníka. ten si robí DP sám. musí poslať podnikateľ poslať hlásenie na DÚ?
Áno, musí. Na Hlásení musia byť uvedení všetci zamestnanci, ktorých zamestnávateľ zamestnával v r. 2005 bez ohľadu na to, či to bol pracovný pomer uzavretý zmluvou alebo dohodou a bez ohľadu na to, či sa im vykonalo ročné zúčtovanie dane.
va1ke
13.03.06,17:20
dakujem za odpoved.