maculienka20
22.04.13,09:29
Musí sa vo firme robiť evidencia došlej pošty? Treba zapisovať alebo nejako evidovať faktúry podľa dátumu obdržania??
JAJA11
22.04.13,07:45
Musí sa vo firme robiť evidencia došlej pošty? Treba zapisovať alebo nejako evidovať faktúry podľa dátumu obdržania??

táto evidencia sa robí už priamo v účtovnom programe v knihe došlých faktúr.... neviem o ako veľkú firmu sa jedná, ale mne pani z archívu povedala, že nemusím viesť 2 x tie isté informácie...
v evidencii došlej pošty máme podstatné (teda väčšinou doporučené listy), ktoré nie sú súčasťou účtovníctva....
maculienka20
22.04.13,12:29
to znamená, že nemusím každú faktúru razítkovať s dátumom, kedy prišla? ani to nikam zapisovať ak si to sledujem v programe?
JM1968
22.04.13,12:42
to znamená, že nemusím každú faktúru razítkovať s dátumom, kedy prišla? ani to nikam zapisovať ak si to sledujem v programe?

Ak je na faktúre tovar a ste platcovia DPH, tak treba razítkovať kvôli účtovníctvu. Ale zapisovať inde nie, tento rok som vyraďovala a preberala to s archivárom, účtovné doklady sa mimo účtovníctva neevidujú. Ale prekvapilo ma, že napr.štatistické výkazy sme nemohli vyradiť my, len štátny archív, je to trochu mimo témy, ale snáď to niekomu pomôže:)pekný deň
maculienka20
23.04.13,11:13
to znamená, že keď otvorím poštu a sú tam faktúry, musím ich oraziť dátumovkou, aby sa vedelo, kedy prišli??
INak okrem predkontácie píšete na faktúry aj dátum a podpis ? Či aj niečo ďalšie?
Dav
23.04.13,11:38
to znamená, že keď otvorím poštu a sú tam faktúry, musím ich oraziť dátumovkou, aby sa vedelo, kedy prišli??
INak okrem predkontácie píšete na faktúry aj dátum a podpis ? Či aj niečo ďalšie?
Áno, oraziť dátumovkou. Obyčajné obálky sa odkladajú týždeň, doporučené mesiac. Doručenky a obálky v tých prípadoch, keď je potrebné preukázať, kedy boli písomnosti doručené, sa odkladá po celý čas uchovávania dokladu.

Na faktúru píšeme dátum doručenia, dátum úhrady, predkontácie, obdobie zaúčtovania, podpisujem ja zaúčtovanie a štatutár schválenie.
Štatutár má vyrobenú pečiatku s podpisom a tou pečiatkujeme doklady- v smernici máme popísané, ktoré doklady môže schváliť pečiatkou a ktoré len vlastnoručným podpisom.
Adiks
24.04.13,12:19
Zaujalo ma, že uvádzate aj dátum úhrady. Čo v prípadoch, ktorých máme v poslednej dobe v našej firme čoraz viac, ak sa faktúra uhradí naviackrát, v prípade väčších čiastok u nás nie je nič nezvyčajné, že faktúru uhrádzame napríklad napäťkrát alebo našesťkrát. Uviesť potom len dátum poslednej úhrady, ktorou bola faktúra douhradená ?
srska
24.04.13,12:37
Zaujalo ma, že uvádzate aj dátum úhrady. Čo v prípadoch, ktorých máme v poslednej dobe v našej firme čoraz viac, ak sa faktúra uhradí naviackrát, v prípade väčších čiastok u nás nie je nič nezvyčajné, že faktúru uhrádzame napríklad napäťkrát alebo našesťkrát. Uviesť potom len dátum poslednej úhrady, ktorou bola faktúra douhradená ?načo? soft - aspoň pohoda to umožňuje - tlačí zostavu "likvidácia" aj jednotlivo. doložím, hotovo.
JAJA11
24.04.13,16:15
načo? soft - aspoň pohoda to umožňuje - tlačí zostavu "likvidácia" aj jednotlivo. doložím, hotovo.

aj OMEGA to robí :-)
Dav
24.04.13,16:19
načo? soft - aspoň pohoda to umožňuje - tlačí zostavu "likvidácia" aj jednotlivo. doložím, hotovo.

Aj MRP to robí... aj moja kolegyňa....