accountant
08.03.06,16:19
viem ze to tu uz bolo niekedy riešené,ale neviem to najst.
Mam blocek z registracky za ubytovanie,ale zamestnanec ho nedal do cestaku ale ho dal osobitne na vydavkovy blocek.Mozem si z toho uplatniť DPH?Dakujem
pyton
08.03.06,15:21
Áno, môžeš, je to výdavok firmy.
ALBO
08.03.06,20:07
Neviem prečo ale mám pocit, že sa už začíname zamotávať do tých nárokov pri cesťáku. Už sme si odsúhlasili., že nie je nárok ak je doklad na meno zanestnanca, povedali sme si , že je nárok ak organizácia objedná vo svojom mene ubytovanie.
No a blok z regiistračky?Možno je to v praxi bežné , ja neviem.
Ale má sa vôbec vystavovať blok z registračky na ubytovanie? Nemám teraz pred sebou vyhlášku, ale nie je tam napísané, že sa používa len na tieto služby.A tam ubytovanie nie je.
accountant
09.03.06,07:31
viem ze pri cestakoch sa neuplatnuje DPH,len teraz je to na samostatnom blocku, tak preto ma to zaskocilo.Lebo ked mam fakuru na firmu tak v pohode si ju uplatnim
pyton
09.03.06,11:00
3/ To už neviem, či sa má alebo nemá vystavovať z registračky, ale aj napr. nákup cestovných lístkov na MHD, niekde to robia cez registračku, niekde nie. Tam tiež neviem, ako to má byť správne.
accountant
10.03.06,11:11
a bude to spravne ak si z toho uplatnim DPH?
Jana Acsová
10.03.06,19:41
a bude to spravne ak si z toho uplatnim DPH?Podľa toho čo to bolo. Či výdavok uhradený v mene zamestnávateľa, alebo cestovná náhrada zamestnanca. A to viete posúdiť iba vy z obehu dokladov ...

Bez ohľadu, čo, kto, kedy a kde napíše.
EMILY04
03.04.08,12:54
Ja som mala s tymi blockami za ubyvanie a odpoctom DPH rovnaky problem. Občas keď zamestnanci pracujú mimo pracoviska a donesu bloček za ubytovanie tak ten problem s DPH nastal. Vyriesili sme to tak, ze k blocku sa dolozil zoznam zamestnancov, ktorí boli ubytovaní a za ktorych sa ubytovanie hradilo a potom to brali ako vydavok s odpoctom DPH.
A odovodnilo sa to tymto ze je to prave výdavok v mene zamestnavateľa.
kunecka
22.07.08,13:16
Ahojte ludkovia, kedze 25-teho sa blizi, tiez riesim jednu dilemu. Mam jednoduchy prijmovy doklad za ubytovanie, je tam uvedeny nazov nasej firmy, rozpisane DPH. DPH-cku by som si rada uplatnila, ale neviem, ci takyto doklad postacuje. Fakturu mi odmietli vystavit.
Tweety
22.07.08,13:18
Ahojte ludkovia, kedze 25-teho sa blizi, tiez riesim jednu dilemu. Mam jednoduchy prijmovy doklad za ubytovanie, je tam uvedeny nazov nasej firmy, rozpisane DPH. DPH-cku by som si rada uplatnila, ale neviem, ci takyto doklad postacuje. Fakturu mi odmietli vystavit.
Kto bol ubytovaný?
kunecka
22.07.08,13:28
SZCO + jeden zamestnanec, doklad je vystaveny na firmu, ale k PPD nemam fakturu, tak neviem, ci to k odpocitaniu DPH staci
Beatrice
23.09.08,16:41
Sme s.r.o.
Máme obchodných zástupcov na východnom Slovensku, ktorí si fakturujú svoje služby - ponuka nášho tovaru. Robili sme pre nich školenie tu na juhu Slovenska a zaplatili sme im ubytovanie. Dali nám bločik z registračky. Je možné uplatniť si DPH z ubytovania?
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Beatrice
23.09.08,16:53
prosím, je to súrne.
Tweety
23.09.08,17:01
Sme s.r.o.
Máme obchodných zástupcov na východnom Slovensku, ktorí si fakturujú svoje služby - ponuka nášho tovaru. Robili sme pre nich školenie tu na juhu Slovenska a zaplatili sme im ubytovanie. Dali nám bločik z registračky. Je možné uplatniť si DPH z ubytovania?
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Nie, sú to ich náklady, a teda ani nárok na odpočet dph si uplatniť nemôžete.
Beatrice
23.09.08,17:03
Ďakujem pekne
Lienočka
27.10.08,08:14
Ahojte,
chcela by som sa spýtať mám doklad o ubytovaní našich obchodných partnerov zo zahraničia, ktorí tu boli na návšteve. Môžem si uplatniť odpočet DPH. ďakujem
Tweety
27.10.08,08:15
Ahojte,
chcela by som sa spýtať mám doklad o ubytovaní našich obchodných partnerov zo zahraničia, ktorí tu boli na návšteve. Môžem si uplatniť odpočet DPH. ďakujem
Ak máte faktúru na Vašu spoločnosť a ubytovanie im budete faktruovať ďalej , tak áno.
Lienočka
27.10.08,08:24
Ak máte faktúru na Vašu spoločnosť a ubytovanie im budete faktruovať ďalej , tak áno.

Faktura je na našu spoločnosť, ale nebudem im to refakturovať. Takže mi to vychádza, že nemám nárok na odpočet DPH. Ďakujem za radu.
Tweety
27.10.08,08:36
Faktura je na našu spoločnosť, ale nebudem im to refakturovať. Takže mi to vychádza, že nemám nárok na odpočet DPH. Ďakujem za radu.
Áno, nemáš. Ani náklady na ubytovanie nemôžeš dať do daňových.
janka.mo
09.02.09,10:42
Dobry den, potrebovala by som poradit....
zamestnanec bol na skoleni. najprv byval v jednom zariadeni a tam mu vystavili fa na nasu firmu, takze z tej si dph mozem uplatnit, ale v druhom zariadeni ma len blocek z ERP, ale je tam uvedene meno nasho zamestnanca, nazov nasej firmy a ico. takze tam si dph nemozem uplatnit, pretoze nejde o fakturu? alebo si nemozem uplatnit dph ani v jednom pripade? vobec neviem... dakujem ...
Tweety
09.02.09,11:24
Dobry den, potrebovala by som poradit....
zamestnanec bol na skoleni. najprv byval v jednom zariadeni a tam mu vystavili fa na nasu firmu, takze z tej si dph mozem uplatnit, ale v druhom zariadeni ma len blocek z ERP, ale je tam uvedene meno nasho zamestnanca, nazov nasej firmy a ico. takze tam si dph nemozem uplatnit, pretoze nejde o fakturu? alebo si nemozem uplatnit dph ani v jednom pripade? vobec neviem... dakujem ...
Áno, môžeš.
DARJA22
12.04.09,13:55
Ahojte ludkovia, kedze 25-teho sa blizi, tiez riesim jednu dilemu. Mam jednoduchy prijmovy doklad za ubytovanie, je tam uvedeny nazov nasej firmy, rozpisane DPH. DPH-cku by som si rada uplatnila, ale neviem, ci takyto doklad postacuje. Fakturu mi odmietli vystavit.

Mám podobný prípad:
PPD vystavený na s.r.o. (ubytovaní boli zamestnanci), nemám faktúru - môžem z PPD uplatniť DPH.
DARJA22
14.04.09,10:56
Posúvam
Tweety
14.04.09,10:57
Mám podobný prípad:
PPD vystavený na s.r.o. (ubytovaní boli zamestnanci), nemám faktúru - môžem z PPD uplatniť DPH.
Ak sú na doklade uvedené všetky náležitosti podľa Zákona o dph, tak áno.
DARJA22
14.04.09,11:00
Ďakujem za rýchlu odpoveď