Loolka
22.04.13,19:17
co na to treba? neviem ani ako by som nasla niekoho kto by mi to sil ako to je s nášivkami a štítkami na oblečenie? kolko to moze stát a ako dlho može trvat rozbehnutie firmi oplatí sa mi to? neviem ani ako je to s vybavenim papierovačiek kde treba zajst na ake urady a tak dalej. prosim poradte mi som mlada ale strasne by som chcela podnikat v tejto oblasti prosim poradtemi aj kolko by to stalo vsetko trosku podrobnejsie rozpisat dakujem velmi pekne :)
kezeso
30.04.13,11:49
Ice dive
30.04.13,11:59
spýtaj sa R. Geisena, že ako na to... :)
ale podľa mňa pokiaľ nemáš dajaké zvučné meno = nobel značka... tak v bežnej komercií ťa prevalcuje Takko alebo nejaká iná tuctová značka....

inak zaujímalo by ma ako sa v tejto oblasti podniká p. Mojsejovej...
Loolka
30.04.13,16:09
keby to bolo také lahke spýtat sa ho :) ja by som to riskla ved viete ako sa hovorí risk je zisk :) len mna by zaujimalo ako je to s tými šiarnami alebo ako to povedat kolko stojí to šitie a tak daľej ........ neviete??
Ice dive
30.04.13,16:20
no zmapuj konkurenciu... čo robí a pod... ale na tvojom mieste by som asi začal so zákazkovým šitím... je veľa ľudí, čo v obchodoch nenájde čo potrebuje resp. im dané oblečenie nesadne, no a títo ľudia sú potom ochotní si aj za dobre vyzerajúci kus oblečenia aj zaplatiť...
mariana97
30.04.13,17:10
no pýtajte sa ,ja som od fachu.len by ma zaujímalo vzdelanie akého zamerania máte.ja som síce robila projekt aj babe čo nebola odeváčka,ale bola zas jazykovo zdatná a mala zákazky
Loolka
01.05.13,06:08
skúsim to niako rozbehnút dakujem vám za radu a určite ich zmapujem :) dúfam ze raz sa mi to aj podarí
Loolka
01.05.13,06:11
dakujem. ja som kuchárka a učím sa po anglicky a tá mi fakt ide teraz sa učím aj nemecky som taky domaci samouk :) ja by som chcela vediet že ako je to s tými firmami co siju kolko to stoji a kde sa to najviac oplatí ja by som to radsej sila v nemecku len neviem ci tam vobec je niaký závod na šitie a hlavne ceny :)
mariana97
01.05.13,06:32
no,neviem čo si presne predstavujete,ak som správne pochopila tak navrhovať,šiť a predávať nejaké odevy vlastnej značky.bolo by dobré aby ste si navrhovala a tvorila základný strih sama,nakoľko to je asi najdrahšia záležitosť.keď si vezmete nejakú hodinovú mzdu v nemecku a prerátate,že s vytvorením jednoduchého strihu a ušitím vzorky sa bude babrať cca 16 hodín.následne musí stanoviť všetko čo bude na ten vzorok potrebovať/materiál,nite ,gombíky..../ a po zaradení do výroby mzda zamestnanca.samozrejme réžia nejaký nájom elektrina,rozvoz výrobkov ......keď si toto všetko zrátate dostanete cenu výrobku.je otázne ešte čo budete vyrábať,či je predpoklad prerazenia na trhu,jednoznačne s návrhom a vytvorením je najviac nákladov,ušiť sa už dá aj v lacnejších krajinách ,otázna je kvalita.kolegyňa šije pre rakúšanku,tá jej dodá strihy ,materiál a všetko potrebné aby to ušili a vyexpedovali,je to lacnejšia varianta.ale podotýkam,že najdrahší bude ten vývoj výrobku,zaradenie do výroby je už len malina,pokiaľ sa dohodnete na nejakej rozumnej cene.ja som minule stupňovala základný strih členených nohavíc a robila som to 5 dní po 8 hodín.neviem či ste to pochopila,ale ak tak sa pýtajte
Loolka
01.05.13,17:03
áno pochopila :) ale ešte by ma zaujimalo či je lepšie dávat vyrobky šit niakej krajčírskej firme alebo niakým závodom čo je podla vás výhodnejšie??
avalik
01.05.13,18:01
áno pochopila :) ale ešte by ma zaujimalo či je lepšie dávat vyrobky šit niakej krajčírskej firme alebo niakým závodom čo je podla vás výhodnejšie??

no to si musis zistit sama ... my za teba vyjednavat obchodne podmienky nepojdeme ;)
lujza.j
01.05.13,18:06
dakujem. ja som kuchárka a učím sa po anglicky a tá mi fakt ide teraz sa učím aj nemecky som taky domaci samouk :) ja by som chcela vediet že ako je to s tými firmami co siju kolko to stoji a kde sa to najviac oplatí ja by som to radsej sila v nemecku len neviem ci tam vobec je niaký závod na šitie a hlavne ceny :)
:eek:...toto je čo myslenie z inej dimenzie .....
Loolka
01.05.13,18:44
neviem čo je tym myslene ale nevadi ja som sa prišla spýtat ludi čo sa tomu rozumejú bola by som rada keby ľudia ako vy sa do toho neplietli dakujem veľmi penke.
Loolka
01.05.13,18:45
ja som chcela len cca ale dakujem :)
lujza.j
01.05.13,18:54
neviem čo je tym myslene ale nevadi ja som sa prišla spýtat ludi čo sa tomu rozumejú bola by som rada keby ľudia ako vy sa do toho neplietli dakujem veľmi penke.
hlavne že ty tomu rozumieš:---
"ja to urobím...dajte mi nato lidi"
​...toto je verejné slobodné forum....
avalik
01.05.13,19:32
Loolka (http://www.porada.sk/member.php?u=297877)
40 Minutes Ago #41466 ja som chcela len cca ale dakujem :)

no neviem ci sa dockas aj cca, to su doverne obchodne informacie a neverim, ze by niekto v odbore len tak zadarmicko daval info moznej konkurencii

ono zacat podnikat v niecom o com nemas ani paru je dost velka odvaha a risk ... ak mas dost financii, o ktore si ochotna aj prist, tak sa do toho pust a drzim ti palce ... ale ak len hladas moznost zarobit si na zivot, tak ruky prec od tohto napadu
Loolka
01.05.13,19:59
ja sa tomu nerozumiem a prave preto sa pytam a nevipisujem hluposti a nerozumiem o co vam ide
Loolka
01.05.13,20:00
penazi nemam a chcem si ist najskor zarobit az potom len som chcela ci by mi stacilo na rozbehnutie 100 tisíc eur.
kopretinka
01.05.13,20:14
tak si rozbehni niečo,čomu rozumieš,ak tomu nerozumieš,tak ťa každý odrbe a že tomu fakt nerozumieš,to vidno z toho,aké otázky dávaš.Dievča,nehnevaj sa,ale podľa toho,čo tu píšeš,nemáš absolútne páru o ničom.Vieš vôbec niečo ušiť?
Loolka
01.05.13,20:27
ja nechcem šit ja práveže hladam niekoho kto by pre ,mna šil ja skor navrhujem oblečenie. je to váš názor ja vám ho neberiem ale ja sa pýtam iba na financie iba o to mi ide
kezeso
02.05.13,10:39
Loolka,máš odvahu, ale priatelia mali šijaciu dielňu, už nemajú. Čínska konkurencia ich zlikvidovala. Radšej dobre var, rob to, čomu rozumieš.
mariana97
17.05.13,04:23
no v malej firme ,tí majú nižšie réžie,a čo sa týka cien,treba ísť s tým výrobkom čo by ste chceli vyrábať do danej fi. a dať si to naceniť,musia vidieť konkrétny model,ony vám potom dajú cenový návrh,ktorý chcú za šitie.k tomu si prirátate ostatné vaše náklady,zisk a už viete či sa dá s touto cenou presadiť na trhu
LuluBeh
28.05.13,19:39
Ahoj. Mna by zaujimalo, preco chces zacat prave v Nemecku. Urcite ta inspiroval pribeh pana Geissena, ale myslim, ze to nie je dobry napad zacinat prave tam. Ved sa pozri aka bola moda ked zacinal on a aka je taraz. Jeho znacka prerazila pod menom Uncle Sam a jeho jedine stastie bolo, ze to predal. Ak velmi tuzis nieco take zacat, preco nezacnes na SK? Nemecko nie je zlata bana ako vidis v TV v relacii o Geissenovcoch. Viem, vela ludi to laka a kazdy by chcel byt v jeho kozi,aj ja sa priznam, no treba si uvedomit, ze vtedy sa podnikalo inak nez v dnesnej dobe, kedy je trh presyteny z kazdej strany vsetkeho. Ja sa venujem mode uz niekolko rokov, som vyucena krajcirka, pracovala som v modelingu.....a teraz sa pohravam s myslienkou si zalozit vlastnu znacku a pekne pomaly sa tomu venovat, no mam obavy, pretoze je vsetkeho vela. Mam super napady, no niekedy ani to nestaci :-(
Loolka
28.07.13,13:20
ved toto ja mám plné skicáre navrhnutého oblečenia a hrozne ma to baví navrhujem stále niečo nové tužim prerazit vo svete som si vedomá že to nebude lahké ale snažiť sa budem so všetkých síl,od malička ma baví moda
Loolka
28.07.13,13:23
dakujem za odpoved toto som chcela vediet ešte raz dakujem
LuluBeh
05.08.13,11:50
ty sa na ake veci zameriavas? Sportove? Elegantne?....? Uz si sa niekam posunula? Ja si do konca augusta chcem vybavit nejake veci okolo toho a do konca roka by som uz chcela makat na sebe. Len teraz popri praci to nie je az take jednoduche :-(