matejboho
22.04.13,21:26
Dobrý deň, potreboval by som poradiť mám starý dom je podrezaný a vložená izolácia teraz by som vytrhal podlahy a neviem čo dalej chcel by som kompetne poradiť čo mám spraviť viem že treba dať beton a zaizolovať ale neviem aký presne material.
Xanti
22.04.13,19:32
Vytrhať podlahy , vyvoziť škvaru spod podláh ... udusať zem, navoziť makadam , ududsať ho, nadviazať izoláciu po obvode múru ... dať foliu, ... dať kari sieť a naliať beton ...
po vytvrdnutí nalepiť izoláciu , dať foliu ... hodiť polystyren .. potom napr. podlahové kúrenie a zase beton resp. poter na podlahovku
Peggynka
22.04.13,19:41
A teraz už len makať a platiť...
Xanti
22.04.13,19:54
No veru bola to drina, my sme zvolili taký postup ... :D
alltracboy
23.04.13,10:17
naco by si menil skvaru za makadam?
matejboho
23.04.13,10:30
aký by mal byť hrubý betón?
alltracboy
23.04.13,11:15
pod podlahu minimalne 7cm. medzi zem a izolaciu by som dal asi tiez 7cm
Xanti
23.04.13,11:17
naco by si menil skvaru za makadam? Neviem, možno preto, že musí ísť hlbšie aby si moc nenarobil schody s podlahou, a ked dá preč škvaru premiešanu z hlinou tak asi nebude vhodné ju dávať späť ... preto makadam. Myslím.
alltracboy
23.04.13,13:34
ja by som tu skvaru nahadzal do miesacky a spravil z nej skvarobeton :D.. co s tolkym odpadom..neviem v akom stave byva ta skavara.. uvidime neskor.. tiez to brata caka.
matejboho
23.04.13,14:18
diky a ešte jedna otázočka izolácia akú mám dať máte nejakú takú s ktorou ste spokojní?
Xanti
23.04.13,17:25
ja by som tu skvaru nahadzal do miesacky a spravil z nej skvarobeton :D.. co s tolkym odpadom..neviem v akom stave byva ta skavara.. uvidime neskor.. tiez to brata caka. Hm... no stav tej čo som videla nebol taký, aby bola schopná na škvarobeton. A mimochodom podlahu je lepšie robiť jednoliatu .. takže beton doviezla raketa aby to bolo rýchle a bez napájania ..


diky a ešte jedna otázočka izolácia akú mám dať máte nejakú takú s ktorou ste spokojní?
No tak na toto Ti ja odpovedať neviem, bola to obyčajná IPA. A samozrejme beton sa natrel asfaltovým penetrákom a až tak sa lepila IPA ..