Matej
29.09.04,08:23
Na splatkovom kalendari pri leasingu osobneho automobilu mam nasledovne polozky:

1. poplatok za vystavenie zmluvy
2. prva zvysena splatka istiny
3. mesacne splatky istiny
4. financne sluzby - uroky leasingovej spolocnosti
5. financne sluzby - havarijne poistne platene v ramci leasingovych splatok

Z coho je mozne vykonat odpocet DPH ? Predpokladam, ze z 2. a 3. urcite nie, zo 4. asi tiez nie a z 1. a 5. asi ano. Mylim sa ?

Dakujem.
Luna
29.09.04,06:39
Matej,pozri na porade časť DPH a leasing.Tam je toho dosť o leasingu popísané.Alebo skús www.ceniga.sk.alebo si kúp EXTRA PORADCA 4/04,www.i-poradca.sk tam je všetko krásne popísané o leasingu opertívnom aj finančnom.
Matej
29.09.04,06:46
Asi som slepy, ale kde mam hladat tu cast "DPH a leasing" ?

Lebo dal som si v porade o DPH vyhladat vsetky prispevky co mali slovo leasing v sebe a odpoved na toto som nenasiel.
Danka Kosibová
29.09.04,07:01
Matej,
Ja som si z 1. uplatnila (popl za uzatvorenie leas. zmluvy), no a co sa týka 5. (poistné) tam si neuplatnujem, pretoze som bola na danovom urade "poradit" sa, no ani tetusky tam nemali jednotny nazor na to, ci uplatnit, alebo nie. Takze ja si neuplatnujem, celu sumu davam do nakladov.
Luna
29.09.04,07:13
Matej,ja tiež rak robím ako Danka,DPH z poistky neuplatňujem,z poplatku áno,tam DPH uplatňujem.
Daj si do kolonky "hladať" Leasing.
Paula
29.09.04,07:14
Keď nám leas.spoločnosť dala nový splátkový kalendár na r.2004, pri poistnom DPH zostalo vyčíslené. Mne pripadá logické uplatniť si DPH, to nie je súčasť finančného navýšenia.

Na môj inde uvedený dotaz, ako zaradiť auto do majetku , keď sa leasing nekončí faktúrou, len odovzdaním, mi nikto nevie odpovedať? Poslednú splátku sme mali v auguste.
Luna
29.09.04,07:59
Paula ja sa chcem spýtať,ako máš na leasing.zmluve tu DPH na poistnom?
Ja mám na LZ: leasing.navýšenie 991,70 + poistné 989,30 = 1981 + 19% DPH.

Aj tak odratávaš DPH?Na iných LZ nemám na poistnom vyčíslenú DPH.
Na inom aute sme si poistku nedali do splátky na leasing,ale ju platíme raz za štvrťrok poisťovni a tam DPH nie je.
l
rene
29.09.04,11:37
Práve nám končí jedna kontrola na DPH, ktorá odobrila náš postup. Uplatnili sme si pri osobnom aute DPH len z poplatku za vystavenie zmluvy.
Paula
30.09.04,06:37
Luna, v splátkovom kalendári na rok 2004 mám stĺpce: základ dane, DPH, splátka celá, poistné -základ dane, DPH, záloha(-), k úhrade.