anina
08.03.06,16:23
Kto poradí nejaký recept na tzv.tenisový lakeť? Skúšala som už všeličo a bolesti stále trvajú...
HUPKA64
08.03.06,15:36
Mne veľmi pomohol prípravok GEL AKTIV. /Neviem, či neporuším zákon o reklame./ Je dosť drahý, ale účinný. Masť je vynikajúca. Nenahrievať, lebo je to vlastne zápal, radšej dať obklad s octom, trošku to schladí, aj keď smrdí. Niekdy som si pripadala ako nakladaná uhorka.
O tenisovom lakti viem svoje. Keď som veľa pracovala s PC myšou, tak ...
Ruka, ktorá pracuje s myšou, by mala byť celá na stole, nie len dlaň. Odporúčanie od môjho lekára neurológa. A tiež zima neprospieva. Ruka by nemala byť odhalená, preferovať dlhý rukáv, radšej tenší materiál. Aj obklad zo švedkych kvapiek pomáha. Nie na kožu, ale najprv natrieť niečím hocijakým krémom a na vatu kvapky, zabaliť do igelitu, obväzu. Minimálne 2-3 hodiny. Najlepšie na noc.
anina
08.03.06,16:19
Dakujem krasne, za kolko to prejde? Uz nevladzem tukat do PC.
Ja som skusala BIO selen zinok, kostihojovu mast, Artrostop, trva mi to uz 2.
mesiac,nemozem sa toho zbavit.
addaa
08.03.06,16:28
Existuje aj alternatíva neoperačného zákroku, razovými vlnami, ale jeden zákrok stojí asi 6000,- Sk ale zlepšenie je až po 3 mesiacoch - ale bez operácie. Počula som aj o biolampe, že je to dobré.
HUPKA64
10.03.06,15:30
No, v roku 2003 som mala veľké problémy s rukou a trvalo to 5 mesiacov.
Nechcem strašiť, u každého je to individuálne, najlepšie by bolo prestať pracovať s PC myšou aspoň na dva týždne. Ináč to neprejde. Ja som chodila z rehabilizácie rovno do práce, tak preto to trvalo tak dlho. Pani lekárka mi to hovorila, no ja som vtedy nemala inú možnosť. Ale pomohli mi ja masáže. Masírovali mi ruku od lakťa k dlani. Bolelo to strašne, ale pomohlo. Vtedy, keď mi to masírovali, tak by som ich najradšej ... ale dnes som za to zdravotníkom vďačná.
DanielaSL
10.03.06,21:10
Dakujem krasne, za kolko to prejde? Uz nevladzem tukat do PC.
Ja som skusala BIO selen zinok, kostihojovu mast, Artrostop, trva mi to uz 2.
mesiac,nemozem sa toho zbavit.

To čo ty máš s lakťom, to som ja mala s pätou. Už som pomaly ani chodiť nemohla. Vyskúšala som všetko čo sa dalo, procedúry - elektro, ultrazvuk, laser ,všetky masti, biolampu ,dokonca aj protizápalovú ožarovaciu terapiu , obstreky a nič nepomáhalo. Potom som sa dozvedela o terapii rázovými vlnami, ktorú tu už niekto spomínal. Je to drahé, je to dosť bolestivé, ale je to jediné čo mi zabralo. Nie na 100% , ale oveľa je to lepšie ako to bolo.Robia to v Žiline a v Bratislave. Ak chceš kontakt, môžem poslať . Stálo to za tie peniaze. Úspešnosť zákroku je viac ako 90%-ná. A touto terapiou liečia okrem päty aj tenisové lakte. No a na záver. Na terapii som bola koncom novembra , asi po dvoch týždňoch som začala pomaly pociťovať zlepšenie. Veľmi pomaly sa to zlepšovalo, niekedy sa mi zdalo ako keby ani toto nezabralo,ale nakoniec sa výsledok dostavil.Absolvovala som 4 plesy kde som teda nesedela, veľa lyžovačiek, sem-tam pätu cítim, ale výsledky sa dostavia fakt až po dlhšej dobe.
anina
12.03.06,08:22
No, v roku 2003 som mala veľké problémy s rukou a trvalo to 5 mesiacov.
Nechcem strašiť, u každého je to individuálne, najlepšie by bolo prestať pracovať s PC myšou aspoň na dva týždne. Ináč to neprejde. Ja som chodila z rehabilizácie rovno do práce, tak preto to trvalo tak dlho. Pani lekárka mi to hovorila, no ja som vtedy nemala inú možnosť. Ale pomohli mi ja masáže. Masírovali mi ruku od lakťa k dlani. Bolelo to strašne, ale pomohlo. Vtedy, keď mi to masírovali, tak by som ich najradšej ... ale dnes som za to zdravotníkom vďačná.
Nemozem povedat že si ma potešila, tak dlho??? Prestať pracovať s počítačom teraz v tomto termíne !! je snáď utópia, ale hneď v apríli sa na to vrhnem. Dakujem za všetky príspevky
Radoslav..
18.03.08,05:49
ahoj
s tenisacikmi mam dobre skusenosti, venujem sa masirovaniu 12 rokov a su na to specialne masaze, ktore nie len ulavuju ale velmi radikalne liecia tento problem. Naucil som sa ich v Pekingu, povedal by som v skratke 10 masazi a je po probleme, samozrejme záleží na rozsahu poskodenia. Ale je to 99% vec.
legolas
20.03.08,06:05
ahoj
s tenisacikmi mam dobre skusenosti, venujem sa masirovaniu 12 rokov a su na to specialne masaze, ktore nie len ulavuju ale velmi radikalne liecia tento problem. Naucil som sa ich v Pekingu, povedal by som v skratke 10 masazi a je po probleme, samozrejme záleží na rozsahu poskodenia. Ale je to 99% vec.


Pekný deň, nie si Ty náhodou masérom nášho národného mužstva v tenise?:)
jj.mm
16.03.09,10:44
Dobrý deň. Poradí mi niekto odborného maséra na masáž "tenisového lakťa"? Ďakujem.
pasuliatko
16.03.09,11:02
môj otec to má skúšal kadečo a nič mu nepomáha. thak neviem ale asi treba ísť za lekárom
tutiola
22.03.09,18:41
Tenisový lakeť som mala pred 10 rokmi. Chodila som k ortopédovi od začiatku. Rôzne lieky - ktoré nezabrali, obstreky - ktoré pomohli tak na mesiac, sádra - ktorá to ešte zhoršila. Už som nevedela kam z konopy a vtedy prišiel Avon s krémom na boľavé a unavené nohy. Kúpila som ju pre mamu, ktorá mala boľavé nohy a používala rôzne maste a efekt bol veľmi malý. Ráno si natrela s týmto krémom kolena a večer konštatovala, že ju bolia menej ako inokedy. Tak som to vyskúšala aj ja na lakeť a za nie celé dva týždne bolo po bolesti. Používala som ju asi 3 roky na rôzne bolesti, ale nejako jej už na trhu niet. Obsahovala výťažok mäty a rozmarínu. Znova sa mi začína hlásiť tenisáčik a tak uvažujem vyskúšať domácu výrobu. Necham vyluhovať mätu a rozmarín a skúsim primiešať do nejakého krému. Uvidím či to pomôže.
terezamaria
31.03.09,10:53
Ja by som sa rozhodla užívať Bodyflex Strong, je to fínsky preparát, dopĺňa mazivo, vylepšuje chrupavku a je protizápalový a hlavne prírodný. Je potrebné vybrať 3 balenia, mám skúsenosti, že vo viacerých prípadoch pomohol na lakeť i na koleno. Je to výťažok zo slávok zelenoústych, užíva sa 2 x denne. Jedno balenie je na 1 mesiac.Pokiaľ chcete bližšie, napíšem emailom.
tutiola
01.04.09,18:32
Nedarí sa mi poslať Vám terezamaria SS a tak Vás chcem požiadať o poskytnutie informácií o preparáte Bodyflex Strong, kde ho dostať kúpiť a pod. emailom. Ďakujem
lejka
28.05.10,09:29
Aj mne dali dnes obstrek do pravého lakťa , bolesť mi trvá už 5-ty týždeň.
Neviem, či existujú nejaké náplaste na to?Trochu mi pomáhal Ibalgin krém a stiahnuť obväzom.
daria29
28.05.10,21:37
ja si prikladám na bolave miesta Anionové vložky,a magnety,pomáha!!!
dominika200
04.06.10,07:58
Ja by som Ti odporučila vyhľadať niekoho, kto robí Dornovu metódu. Títo ľudia vedia napraviť všetky kĺby v tele. Jedna návšteva a máš pokoj :-)
viktorviktor
04.06.10,08:36
Viem pomôcť
04.06.10,09:59
MSM-gelom potierať viackráít denne.Tíši bolesť spojenu so zápalom,obnovuje flexibilitu bielkovinovej vrstvy bunečnej steny chrupavky a svalov,eliminuje zápal a priamu príčinu bolesti kĺbov, svalov a ostatných mäkkých tkanív.Je to prírodný zdroj organickej síry,bylinne extrakty,aloe vera, voda.Bliizsie,ak chces, meilom.
krucko14
05.06.11,15:56
nic si nekupuj na tenisoví laket nic nezabera su ten len hluposti je to studení zapal ja ho mam tiez, pomaha len strečing a cvicenia na laket, žiadne protizapalove geli a podobne chujoviny si nedavaj moze sa ti stat ze sa toho uz nezbavís zlezaradil
liberum
31.07.11,20:56
Ja som si vyliečil tenisový lakeť excetrickymi cvičeniami s pomôckou Theraband Flexbar. Svoje skúsenosti s mojim problemom a liecbou som opísal na www tenisovylatet sk. Pracujem ako tenisovy trener v USA a problemy s laktom mi takmer znemoznili vykonavat moje povolanie.
TomasHC
22.08.11,10:35
2 týždne som užíval Nimesil, zlepšilo sa to, ale nie úplne. Pred 3 dňami v piatok som dostal kortizónovú injekciu, prvý deň som skoro skapal od bolesti, sobota lepšie, nedeľa dobre, dnes úplne super. Dám tomu lakťu 2 týždne pokoj, potom strečing.

Mimochodom, prišiel som k tomu pri vysávaní priemyselným vysávačom - jednorázová aktivita v trvaní asi 2 hodiny :eek:
TomasHC
18.02.12,12:45
Taký malý update - už ma to chytilo tretí krát, 2x injekcia... Teraz idem radšej strečingovať:

http://zumag.ku.sk/?p=17146
http://www.climb.sk/?action=show&link=2007020002

A keď nepomôže, tak
http://www.youtube.com/watch?v=DZ2xVy-4hH8