kocand
08.03.06,16:36
Dobry den,
poprosila by som o radu. zaciname robit v pohode, ked nahadzujem analyticke cisla uctov musim pri nich oznacovat aj cislo riadku v suvahe a vysledovke, alebo sa to zadava len pri syntetickych uctoch. A ked dam pri vysledovkovych uctoch, ze je to nedanovy naklad, pri vypocte hospodarskeho vylsedku to nezahrnie do zakladu dane?
dakujem
Andrea
fajnovka
08.03.06,16:50
Dobry den,
poprosila by som o radu. zaciname robit v pohode, ked nahadzujem analyticke cisla uctov musim pri nich oznacovat aj cislo riadku v suvahe a vysledovke, alebo sa to zadava len pri syntetickych uctoch.
Jasne - ked nezadáš číslo riadku v súvahe a výsledovke tak ti to do výkazov nenasmeruje a potom ti nebude sedieť.
A ked dam pri vysledovkovych uctoch, ze je to nedanovy naklad, pri vypocte hospodarskeho vylsedku to nezahrnie do zakladu dane?
Nedaňové náklady upravuješ v daňovom priznaní, hospodársky výsledok ti musí sedieť.
dakujem
Andrea
Ahoj:rolleyes:
kocand
09.03.06,05:58
Dakujem za radu, cize pri vysledkovych uctoch mam alebo nemam zadava, ze je to danovy alebo nedanovy náklad?
Andrea
Dada
09.03.06,06:17
Dakujem za radu, cize pri vysledkovych uctoch mam alebo nemam zadava, ze je to danovy alebo nedanovy náklad?
Andrea

Ja zadávam, či je to daňový alebo nedaňový účet. Na konci roka mi ich potom v zostave krásne zobrazí.