Zuzana B.
23.04.13,12:12
Zamestnankyňa nastúpila na materskú dovolenku dňa 9.2.2013. Už 1.5.2013 sa chce vrátiť do práce.
ZP hovorí o tom, že MD nesmie byť kratšia ako 14 týždňov a nemôže sa skončiť ani prerušiť pred uplynutím 6 týždňov odo dňa pôrodu.
Aké by to mohlo mať následky tak pre ňu ako aj pre zamestnávateľa? riešil už niekto takýto prípad?
Xanti
23.04.13,10:18
Hm... teda to je málo vyťažená? Podľa mňa by mohla poberať materské a chodiť do zamestnania, ak jej spravíte novú zmluvu napr. na kratší čas a na novo ju zahlásite do SP ... zo starej zmluvy bude mať materské, a na novú bude chodiť do práce. Po skončení MD, po nástupe na RD tú novú zmluvu napr. na kratší čas zrušíte ... a nastúpi do práce sťaby na pôvodnú zmluvu.
Zuzana B.
23.04.13,10:24
Fiiii tak to neznie zle :) Ved rovno jej dam na tie zhruba 3 tyzdne dohodu o vykonani prace. A dovod preco sa tak ponahla spat do prace je biedna fin. situacia. byva v krizovom cetre, tam sa jej pocas prac.doby ma kto postarat o male aj vacsie dieta... Z-tel by uz asi nepristal na nejaku zalohu ak by som sla za nu orodovat lebo uz aj bez toho je mu celkom vela dlzna.... no ona musi vediet ci tie tri tyzdne tak zavazia....


Hm... teda to je málo vyťažená? Podľa mňa by mohla poberať materské a chodiť do zamestnania, ak jej spravíte novú zmluvu napr. na kratší čas a na novo ju zahlásite do SP ... zo starej zmluvy bude mať materské, a na novú bude chodiť do práce. Po skončení MD, po nástupe na RD tú novú zmluvu napr. na kratší čas zrušíte ... a nastúpi do práce sťaby na pôvodnú zmluvu.
Xanti
23.04.13,10:27
No nemyslím, že ide o tri týždne. Lebo MD môže dostávať 34 týždnov ... a ked sa vráti do zamestnania na pôvodnú zmluvu tak MD dostávať nebude.
Ak sa vráti do zamestnania na novú zmluvu tak dostane plat aj MD.
Katy a R
23.04.13,10:37
- len či naisto poberá materské (zo SP) ???
Zuzana B.
23.04.13,10:38
No nemyslím, že ide o tri týždne. Lebo MD môže dostávať 34 týždnov ... a ked sa vráti do zamestnania na pôvodnú zmluvu tak MD dostávať nebude.
Ak sa vráti do zamestnania na novú zmluvu tak dostane plat aj MD.

To som tymi troma tyzdnami mala na mysli ze uplynie 14 tyzdnov co nastupila na MD. Teda ak jej dam PZ na tu istu poziciu s dnom nastupu do PP 1.5.2013 tak to bude v poriadku? Ziadnej institucii to vadit nebude?
Zuzana B.
23.04.13,10:50
Naisto pobera MD zo SP, poznam rozdiel medzi MD a RD....
Xanti
23.04.13,11:01
To som tymi troma tyzdnami mala na mysli ze uplynie 14 tyzdnov co nastupila na MD. Teda ak jej dam PZ na tu istu poziciu s dnom nastupu do PP 1.5.2013 tak to bude v poriadku? Ziadnej institucii to vadit nebude?
A prečo by to niekomu malo vadiť? Akurát by som trošku ináč napísala tú pozíciu aby nebola úplne totožná s pôvodnou pracovnou zmluvou. Môže byť ako píšem napr. na kratší čas ...
​Len ju musíš nahlásiť do SP a ZP .. na základe novej zmluvy od 1.5.13 ...
Zuzana B.
23.04.13,11:04
A prečo by to niekomu malo vadiť?
​Len ju musíš nahlásiť do SP a ZP .. na základe novej zmluvy od 1.5.13 ...

Jasnacka, vsetko ako ma byt pri vzniku PP. Dakujem za radu!
Katy a R
23.04.13,11:09
To som tymi troma tyzdnami mala na mysli ze uplynie 14 tyzdnov co nastupila na MD. Teda ak jej dam PZ na tu istu poziciu s dnom nastupu do PP 1.5.2013 tak to bude v poriadku? Ziadnej institucii to vadit nebude?

nuž neviem, že či je to šťastné riešenie - na tú istú pozíciu :confused:

pozri toto pre info ;) http://www.socpoist.sk/546/1362s?prm2=55215&sword=&insurance_kind=0&target_group=0&life_sit=0&kriterium=all&page=1
Zuzana B.
23.04.13,12:00
Dam jej pracovnu zmluvu a ci sa moze jednat o tu istu poziciu...nie som si ista...
Oliwa
23.04.13,12:18
Zavolať na personálne do Markízy či JOJ-ky, keď sa im expresne rýchlo vracala z "materskej" Parišková-Dočekalová-Sedlmaierová či ako sa to vlastne volá... Ako ju poriešili, keď sa vracala od troch detí na tú istú stoličku...
Zuzana B.
23.04.13,12:20
Zavolať na personálne do Markízy či JOJ-ky, keď sa im expresne rýchlo vracala z "materskej" Parišková-Dočekalová-Sedlmaierová či ako sa to vlastne volá... Ako ju poriešili, keď sa vracala od troch detí na tú istú stoličku...

velmi trefny koment! :D