jukros
23.04.13,17:25
Kúpili sme GPS Copilot do traktora. /SHR vedie JU -kvartálny platca DPH/ Jeho suma bola 1.650 €+ dph. Mám to pripočítať k obstarávacej cene traktora /ešte 2 roky nám ostávajú do splatenia leasingu/? alebo to mám dať do spotreby, keďže obstarávacia cena je menšia ako 1.700 €. Ďakujem.
buchač
23.04.13,15:52
Kúpili sme GPS Copilot do traktora. /SHR vedie JU -kvartálny platca DPH/ Jeho suma bola 1.650 €+ dph. Mám to pripočítať k obstarávacej cene traktora /ešte 2 roky nám ostávajú do splatenia leasingu/? alebo to mám dať do spotreby, keďže obstarávacia cena je menšia ako 1.700 €. Ďakujem.
mimotemy Táto otázka ma celkom zaujala ...
NIE som účtovník , nerozumiem problematike , takže moja otázka je skôr akademická...

To by takáto blbosť ( GPS do traktora ) sa dá dať do nákladov ???

Nehovoriac už aj o tom , že táto aplikácia je dostupná aj zadarmo ...
buchač
23.04.13,16:12
...hm .....ale má funkčnú GPS ???....trafí tam - niekam ???????
misoft
23.04.13,17:32
Iba ak hádam na miesto, kde chrbát stráca svoje poctivé meno....
jukros
24.04.13,08:06
GPS využívame na navádzanie strojov pri príprave pôdy, pri postrekoch. Stroje potom pracujú s dostatočnou presnosťou. Navigácia umožňuje prácu aj neskoro večer. Máme aj malé parcely s nepravidelným tvarom, hlavne tam vieme s týmto navádzacím systémom ušetriť - aj naftu, aj chemické ochranné látky.
Šetrí čas, peniaze, ale hlavne dodá človeku istotu. Nejde o obyčajný GPS, ktorý sa dáva do auta.
​Vie mi na moju otázku niekto odpovedať?
Nandrolon
24.04.13,08:21
Keďže je to do 1700 eur, tak do nákladov /takto by to bolo v podvojnom účtovníctve/...