Cncznalecky
24.04.13,07:46
Firma x mi ponukla cnc stroj vo vybornom stave.Obhliadka trvala 20 min vsetko v poriadku,ukazali servisnu knizku na stroji len 3-4 malicke opravy.
Po zapojeni su so strojom same problemy skryte zavady - predajca sa po telefonate ohanal viete to je pouzity stroj...Leasingovka to iste.
-Po 6 mesiacoch som zavolal autorizovaneho technika ukazal historiu oprav bolo ich cca 22 niektore neopravene,generalna oprava,2x vymena hydraulickeho agregatu.
-prisiel som do leasingovky - odpoved oficialne som nereklamoval nic,cize mi padla 6m zaruka o ktorej som ani nevedel lebo ju mala leasingovka od firmy X a nie ja...
-vypytal som si znalecky posudok od leasingovky,ktory som ani nevidel ale leasingovka ho akceptovala.
-znalecky posudok si dala robit leasingovka firmou X ktora stroj predala.Mna nikto nevyziadal o spravenie znaleckeho posudku.
-znalecky posudok je k stroju 12345 rv 2008 (a na dielni je stroj 458923 rv 1997).nikdy ziadne opravy,nic nemenene,ziadna generalka,fotky od druheho stroja - v posudku.
-este som si skontroloval preberaci ktory som poslal do leasingovky a - prebral som stroj 458923 - v leasingovke niekto prepisal na 12345 - zrejme im system nedovolil vytlacit preberaci s cislom ktore chceli k posudku.
-ja ako najomca som vo vztahu k predajcovi - ako mam zacat risiet situaciu?napadnut leasingovku ze akceptovala znalecky posudok k inemu stroju?ci k stroju ktory neexistuje?alebo napadnut firmu X za podvod so znaleckym posudkom.Stroj by posudkom nepresiel urcite.

Prosim o pomoc a napad ako zacat jednat.Chcel by som stroj vratit na zaklade podvodu a zavadzania zo strany predajcu.
Ice dive
24.04.13,05:59
však vysvetli v leasingovke, že ti predali iný stroj ako mali... predpokladám, že leasingovka začala leasovať stroj a následne zhabali neplatičovi niečo iné o 10 rokov staršie... a to potom posunuli tebe..
Cncznalecky
24.04.13,06:15
Nie nie - firma x nam ponukla stroj ktory sme boli obhliadnut vo firme-stroj mal vela skrytych zavad ktore sa nedali zbadat na mieste.
Firme X sme povedali ze ok stroj sa nam paci.
-Stroj tym padom kupila leasingovka od firmy X aby sme si ho mohli prenajimat.
-fiancovanie na leasing schvalovala leasingovka na zaklade posudku-falosneho-len aby presiel.
-v zmluve mam stroj 458923 a firma xxx dala posudok k inemu stroju.
Leasingovka schvaluje financie na zaklade posudku a pritom prijala posudok k inemu stroju s inym vyr cislom?
​Ako konat?
misoft
24.04.13,06:24
Neporadím odborne, ale toto vyzerá na pochybenie spoločnosti - vydať do leasingu stroj s "údajne" vypracovaným posudkom k nemu, pričom je to posudok iného stroja - toto zaváňa tým pochybením, ak nie podvodom. Skús s nimi komunikovať a operovať zistenými faktami - pokiaľ však budú trvať na svojom, daj si vypracovať nezávislý odborný posudok a podaj na spoločnosť žalobu pre spáchanie podvodu.
Cncznalecky
24.04.13,07:40
Čiže každopádne by som mal skôr napadnúť leasingovku zato že prijala zlý posudok,ako tú firmu čo predávala stroj?Ja budem musieť asi skontaktovať vedenie v leasingovke lebo hento sú kšefty medzi leasingovkou a firmou.Firma zoženie kupcu na haraburdu,vypracujú si posudok ktorý dajú k inému stroju,leasingovka to akceptuje lebo niekto z kancelárie má odmeny za novú zmluvu.Ale nerátali s tým že sa začnem ozývať.To si leasingovka nemôže dovoliť kúpiť stroj x a mať posudok k stroju y čo ani neexistuje,je tak?Je možno zaútočiť na firmu kvôli skrytým závadam ktoré boli objavené 2 týždne po záruke?Zistil to až autorizovaný technik ktorý je pre celé slovensko 1 čiže skôr sa nedalo kapacitne.Technik z tej firmy poskytol históriu stroja ohladne opráv.Kde boli nevyriesené opravy v roku 2010-2roky pred nasou kupu.
Dav
24.04.13,08:06
​Pre koho bol vypracovaný znalecký posudok? Pre lízingovku, pre predávajúceho, alebo pre firmu, ktorá stroj kúpila?
Ak je stroj v takom zlom stave, na základe vyjadrenia autorizovaného technika požiadaj lízingovku o odstúpenie od zmluvy, alebo o zníženie ceny.
Ice dive
24.04.13,19:30
leasingovka s tým spravidla nič nemá... nakoľko posudzuje len to čo je jej predložené... myslím, že celé vedenie leasingovky ani nevie ako cnc stroj vyzerá... a čierneho petra budeš mať v rukách ty, keďže ty si stroj obhliadal, chcel kúpiť... oslovil si leasingovku a taktiež si mal asi aj posudok k dispozícií, keď si kupoval stroj resp. si ho mohol žiadať... spoj sa s firmou, ktorá ti to predala a uplatni si reklamáciu voči nej za skryté vady... to máš to isté, ako keď kúpiš chladničku v NAY na splátky cez Quatro... keď sa ti pokazí, tiež ju nejdeš reklamovať do Quatra..
Achjajaj
24.04.13,20:09
Nie nie ja som posusok nemal k dispozicii,to si vyziadala leasingovka pre seba aby na zaklade znaleckeho posudku schvalila stroj.v zmluve mam stroj s vyr.č.123456 a posudok bol robeny k stroju 09876...mohli to akceptovat?sak prijali posudok k inemu stroju ako je v zmluve...este v lizingovke prepisali preberaci ktory som poslal a to fixkou - cislo stroja 123456 podpisal som a poslal ho do leasingovky,naspat prislo prepisane na 09876 aby to sedelo s tym posudkom,pritom to cislo ktore preskrtli je v mojom originale krasne vidiet...ako mozem reklamovat skyte zavady na stroji u predajcu ak som nato prisiel az zrejme mesiac po zarucnej dobe?aka je vlastne zaruka na pouzity stroj od predajcu?12mes ci 24cci zalezi natom ako sa dohodol predajca s leasingovku?viem dokazat ze na stroji boli zavady a neopravene este rok pred predajom...
Achjajaj
24.04.13,20:12
Este k tomu posudku-ten si vyziadala leasingovka sama od predajcu(mna nikto nevyzval a v maily potvrdili ze cakaju na znalecky od tej firmy-v posudku su uvedeni ako zadavatel posudku),na zaklade toho schvalovala ten leasing.v posudku je dokonca ze stroj je rok vyroby 2008 a realne je 1997...1997 by leasingovka ani neschvalila na leasing,urcite - velmi dobre vedia ako vyrera cncko lebo maju normalne oddelenie pre techonologie,zariadenia a stroje,cize to musel niekto skontrolovat...Cize keby zbadal ze posudok je k inemu stroju tak ten posudok ani neprejde.