avelka
24.04.13,13:09
Stavebná firma, s.r.o. platca DPH ideme vykonávať stavebné práce na nehnuteľnosti v ČR, firma v ČR je tiež s.r.o a platca DPH.
Mala by som sa riadiť par. 16.ods.1 Služby , ktoré sa viažu k nehnuteľnosti sa zdaňujú v tom štáte, kde sa nehnuteľnosť nachádza.
- pre našu firmu to znamená, že môžem fakturovať bez DPH a prenesiem daňovú povinnosť na
príjímateľa služby /firmu v ČR/
- ak budem nakupovať nejaký materiál, alebo platiť ubytovanie našim pracovníkom v ČR, tak ako
je to s uplatnením DPH? keď je to viac ako 50,- € za rok, tak môžem požiadať o vrátenie??
- musím podávať súhrnný výkaz
- naša firma bude mať aj poddodávateľov na tejto stavbe, ako budú oni fakturovať nám? ja si ich faktúry následne premietnem do našej fa do ČR, ktorá bude bez DPH, ale čo oni? všetci sú platci
DPH, neviem si nájsť taký príklad, že firma v SR fakturuje firme v SR a nehnuteľnosť je v ČR
avelka
25.04.13,09:51
Nikto mi nepomôže???
KEJKA
25.04.13,10:32
martinez
25.04.13,14:34
podla mojho nazoru:
1/ vy fakturujete ceskej firme bez dph, lebo u nich musi platit rovnake pravidlo ako nas §69,2 pri ktorom sa robi samozdnanie zo sluzieb podla §16,1 (suvisiace s nehnutelnostou)
2/ slovenske firmy, ktore su Vasimi subdodavatelmi, a vykonavaju prace na nehnutelnosti v CR, a fakturuju to Vam, sa musia zaregistrovat pre dph v CR a fakturovat Vam s cekou dph, nakolko miesto dodania ich sluzieb je v CR a nemozu na Vas preniest danovu povinnost, kedze nemate sidlo ani miesto podnikania v CR
KEJKA
25.04.13,15:08
v podstate je to tak, ale v česku je od minulého roka novela a týka sa práve stavebníctva
už som to tu na Porade zverejnila. V súvislosti s tým zaviedli aj nové kody pre DPH.
Nie som si istá, do akej miery sa to týka aj EU dodávateľov.
Skús viac pohľadať.
zuzulka000
29.02.16,12:07
Zdravím avelka, zaujímalo by ma ako ste to vyriešili, pretože ja mám ten istý problém....