MySpace
24.04.13,12:18
Ahojte, kamaratka pozicala svojmu chlapcovi mobil. (Na jeho mobile sa mu totiz poskodil displej a vraj ho chcel dat opravit.) Tymto skutkom mu chcela ukazat ako ho ma rada.
Mne sa to hned nepozdavalo, kedze islo o novy mobil s dotykovym displejom, wifi atd., ktory dostala nedavno na pausal. Vysledok je taky, ze chlapec jej ho aj po niekolkych tyzdnoch, proseniach zadrziava a odmieta vratit. Pritom sa vyhovara na vsetko mozne, vratane toho, ze uz nevie kde ten mobil je. A kamoska aj uznala, ze som mala pravdu, ze ho nemala poziciavat. A ked uz mu chcela, mala mu poziciat nejaku staru sunku.
Je to na sudny spor? Da sa ho za to zalovat, ze neopravnene zadrziava cudzie veci alebo je to tazke dokazovat (a tak to nema zmysel)? (Ale sak kazdy mobil ma svoje jedinecne identifikacne cislo, tak by malo byt jasne, ze to nie je jeho mobil, ale prave mobil dany k jej pausalu.) Alebo prichadza do uvahy pytat nejake odskodne za to?

Cosi o tom myslite? Ake mate rady/napady k tomu? Ako by ste postupovali v takomto pripade?
Predom dakujem. :)
Tweety
24.04.13,10:57
Podala by som trestné oznámenie.
srska
24.04.13,10:59
vytrepať ho z neho
Tweety
24.04.13,11:00
Bejzbalkou?
vratnik
24.04.13,11:04
1.) Nech mu oznámi, že to ide riešiť cez políciu - nevrátenie požičanej veci, žiadať úhradu prevolaného, zároveň mu pohroziť silno nasrdeným otcom.
2.) Nech si z toho do budúcnosti zoberie ponaučenie, že s debilmi a grázlami sa nechodí.
MySpace
24.04.13,11:32
Podala by som trestné oznámenie.

Čo by bolo potom predmetom toho trestného oznámenia? Dá sa to označiť za krádež alebo skôr je lepšie iné?
MySpace
24.04.13,11:34
Ešte som zabudla napísať, že kamoška si platí práve na ten mobil internet (a už druhý mesiac ho má pritom on). Tam má ísť operátorovi oznámiť, že jej ho ukradli alebo ako? Lebo je s viazanosťou. Aké máte k tomu nápady/rady?
Tweety
24.04.13,11:34
Čo by bolo potom predmetom toho trestného oznámenia? Dá sa to označiť za krádež alebo skôr je lepšie iné?Krádeš to nie je, kedže ho dostal dobrovoľne, skôr to nevrátenie cudzej veci.
arizona
24.04.13,11:53
Ešte som zabudla napísať, že kamoška si platí práve na ten mobil internet (a už druhý mesiac ho má pritom on). Tam má ísť operátorovi oznámiť, že jej ho ukradli alebo ako? Lebo je s viazanosťou. Aké máte k tomu nápady/rady?
To mu pozicala iba mobil,alebo aj svoju simku?
Durov
24.04.13,12:00
Odporúčam trestný čin sprenevery § 213, trestný čin neoprávneného užívania cudzej veci § 215, trest. podvodu - § 221.
Najprv ho preukázateľne - mail, sms, list - vyzvať na bezodkladné vrátenie veci a zároveň mu vo výzve oznámiť, že ak to neurobí, tak podá trestné oznámenie za spreneveru.
Ak mobil nevráti, tak je potrebné podať trestné oznámenie.
U operátora by som zablokoval SIM kartu. nech aspoň neplatí cudzie účty.
buchač
24.04.13,16:26
Ahojte, kamaratka pozicala svojmu chlapcovi mobil. (Na jeho mobile sa mu totiz poskodil displej a vraj ho chcel dat opravit.) Tymto skutkom mu chcela ukazat ako ho ma rada.
Cosi o tom myslite?
Predom dakujem. :)
Myslím si , že je po láske ...

To mu pozicala iba mobil,alebo aj svoju simku?
...šak vidíš ....:rolleyes:

Odporúčam trestný čin sprenevery § 213, trestný čin neoprávneného užívania cudzej veci § 215, trest. podvodu - § 221.
Najprv ho preukázateľne - mail, sms, list - vyzvať na bezodkladné vrátenie veci a zároveň mu vo výzve oznámiť, že ak to neurobí, tak podá trestné oznámenie za spreneveru.
Ak mobil nevráti, tak je potrebné podať trestné oznámenie.
U operátora by som zablokoval SIM kartu. nech aspoň neplatí cudzie účty.
Jednoznačne ...




P.S.:
Predkom ďakuješ ????......no fasa.....:---
Oliwa
24.04.13,16:34
"Kamarát" môže oponovať, že mu ten mobil darovala, alebo požičala "na neurčito". Má kamoška na to svedkov? Bola si pri tom? Alebo jej pôjdeš svedčiť, aj keby si pritom nebola? Máš vôbec 18? Je reálna cena mobilu /keďže bol k paušálu, tak asi za 1 euro/ taká, že je žalovateľná? :rolleyes: Ak nie, polícia by to zrejme riešila nanajvýš ako priestupok pár eurovou blokovou pokutou...
mimotemy
Buchy, Ty "starý chlípník" ;):D, dievča chcelo byť slušné, vidíš, že je to ešte čučoriedka, tak do nej nerýp... A vezmi si okuliare :cool:, nenapísala "predkom", ale predom... :)
bodliak
24.04.13,16:41
ž ! Krádež.
bodliak
24.04.13,16:42
"Kamarát" by asi 3x spadol zo schodov, a ten mobil by sa rýchlo našiel.