Rata
24.04.13,13:32
Dobrý deň. Riešim nasledujúci problém:
Jedná sa o reklamáciu mobilného telefónu.
Poslal som ho predávajúcemu od ktorého som 18.3. dostal mail o reklamácii a že ho posielajú do autorizovaného servisu. Uplynula 30 dňová reklamačná doba a predávajúci sa vôbec neozval. 23.4. som ho kontaktoval telefonicky, že čo je s reklamáciou telefónu. V ten istý deň mi zaslal mail, že uplynula zákonom určená 30 dňová doba, tak že mám nárok na vrátenie peňazí alebo výmenu tovaru alebo kúpu iného. 24.4. som si vybral iný telefón a zaslal som objednávku. 25.4. mi predávajúci volal, že sa vrátil starý telefón zo servisu a splietal niečo že bola mechanicky poškodená doska a že zaslanie nového telefónu zastavil a ak chcem opravia mi ten starý telefón na moje náklady (mimo záruky) alebo mi ho pošlú naspäť.

Som z toho trochu mimo, najprv "uznajú reklamáciu" z dôvodu prekročenia 30 dní a potom chcú tvrdiť že reklamácia bola zamietnutá ? Je vôbec niečo takéto možné ? Ako postupovať v tomto prípade ? Má význam sa s nimi "doťahovať" ?
Aké mám možnosti ?

Za každú radu vopred veľká vďaka a prajem pekný deň.
ivka70
24.04.13,11:43
Odpis im, ze nakolko reklamaciu nestihli spracovat do 30 dni, povazuje sa telefon za vyreklamovany.
Je to ich problem, mali dodrzat zakonnu 30 dnovu lehotu.