martinamona
24.04.13,13:48
Mam obchod s textilom,čim viac študujem tym mam v tom vačši chaos.Je zakonom povinny vklad?Potom vyber?Neda sa to robiť tak že si i inej penaženke rozmenim ak nemam vydat a v kase mam len to čo tam ma byť?A ešte by som poprosila o jednu radu.Mam si viesť pre hygienu nejaky sanitačny plan?Dakujem
JAJA11
24.04.13,12:04
vklad nie je povinný, ak vám zákazníci vždy zaplatia presnú sumu, prípadne ak viete sumu rozmeniť niekde inde a platbu prijmete presne, tak vklad nemusíte robiť.... vy si musíte zvážiť, čo je pre vás pohodlnejšie, či rozmieňať peniaze alebo urobiť ráno vklad... my tiež do pokladne nevkladáme, ale máme tam tak 3 pohyby za týždeň, ak zákazník nemá presnú sumu, rozmeníme mu peniaze cez firemnú pokladňu a potom sa do ERP vložia peniaze v presnej výške....

na konci dňa po uzavierke sa vždy vyberú všetky peniaze, nerobí sa zvlášť výber....
LILIEZ
24.04.13,12:40
Ja to robím podobne ako jaja11, a pozor na to, že ak robíte vklad a doklad z ERP označený slovami "VKLAD" je podnikateľ povinný uchovávať po dobu jedného roka od konca kalendárneho roka, v ktorom boli vyhotovené.