tibor1000
24.04.13,14:03
Chcem sa prosim poradiť,ako vystaviť faktúru,či s DPH,alebo bez DPH:
slovenská firma A (platca DPH), sprostredkuje inzerciu českej firme C (platca DPH v ČR), inzercia je v slovenskom časopise
inzerciu fakturuje moja firma A, firme B, ktora časopis v SR vydáva - "sprostredkovanie inzercie" - faktúru vystavuju s DPH
Táto slovenská firma B vystaví faktúru pre českú firmu - bez DPH

je postup týchto slovenských firiem správny??
podla mojho názoru by malo byť miesto dodania pre obidve slovenske firmy totožne- SR...?
takže by mali obidve firmy fakturovať so slovenskou DPH?

rozumiem tomu správna?
dakujem vopred za pomoc
a_je_to
24.04.13,21:14
Nie, nerozumieš tomu správne. Bolo by to tak, podľa § 16, ods. 13 ZoDPH, keby namiesto českej firmy C bol český občan - nepodnikajúci. Ale keď ide o odberateľa s českým IČ DPH, tak miesto je podľa § 15, ods. 1. Musíš poznať paragrafy, lebo príliš veľa nezávislej logiky ťa navedie niekde úplne inde.
tibor1000
25.04.13,13:12
Nie, nerozumieš tomu správne. Bolo by to tak, podľa § 16, ods. 13 ZoDPH, keby namiesto českej firmy C bol český občan - nepodnikajúci. Ale keď ide o odberateľa s českým IČ DPH, tak miesto je podľa § 15, ods. 1. Musíš poznať paragrafy, lebo príliš veľa nezávislej logiky ťa navedie niekde úplne inde.

a ako je to teda prosim spravne?
a_je_to
26.04.13,06:47
a ako je to teda prosim spravne?
No ... myslel som, že je to známe už z úvodnej otázky. Opísal si postup, aký uplatňujú firmy a k ich postupu si pripojil svoj iný názor ... a pýtaš sa či tomu rozumieš správne. Ja som odpísal že ... nerozumieš tomu správne. Teda správny je ten pôvodný postup, ktorý uplatňujú pri fakturácii tie firmy, nie tvoj protinázor. Aj som napísal prečo.
tibor1000
29.04.13,13:42
No ... myslel som, že je to známe už z úvodnej otázky. Opísal si postup, aký uplatňujú firmy a k ich postupu si pripojil svoj iný názor ... a pýtaš sa či tomu rozumieš správne. Ja som odpísal že ... nerozumieš tomu správne. Teda správny je ten pôvodný postup, ktorý uplatňujú pri fakturácii tie firmy, nie tvoj protinázor. Aj som napísal prečo.

aha ok dakujem