kahu
24.04.13,21:28
Ahojte chcela by som sa spýtať, manželovi robila mzdárka ročné zúčtovanie dane a vrátili mu za mňa iba 40 eur dane, neviem či to vypočítala správne. Za rok 2012 som mala materskú iba 106 eur za január, potom som poberala z úradu práce podporu (ako dávku v nezamestanosti) a od októbra som poberala rodičovský príspevok. Do odpočítateľnej položky na manželku mu odpočítala od 3644,7 tú materskú a aj tú dávku v nezamestnanosti, je to správne patrí to do môjho zdaniteľného príjmu aj tá dávka??? Ďakujem vám za pomoc
Anik
24.04.13,19:45
po materskej si poberala podporu?
ak je to tak ako píšeš - podpora a materská sa ráta do vlastného príjmu manželky, takže to môže byť pravda, len ma prekvapilo, že po materskej podpora a tak rodičovský príspevok.
Negoti
24.04.13,19:46
áno, postup výpočtu nčzd na teba bol správny
kahu
25.04.13,12:32
podporu som brala lebo ma aj tak mali prepustiť tak som to takto vyriešila bolo to finančne lepšie. Takže podpora nie je štátna sociálna dávka? Ráta sa to ako príjem manželky dobre tomu rozumiem? a keby som si robila DP sama že by som mala nejaký príjem z dohôd aj vtedy rátam tú dávku ako môj príjem?
ivka70
25.04.13,13:01
podporu som brala lebo ma aj tak mali prepustiť tak som to takto vyriešila bolo to finančne lepšie. Takže podpora nie je štátna sociálna dávka? Ráta sa to ako príjem manželky dobre tomu rozumiem? a keby som si robila DP sama že by som mala nejaký príjem z dohôd aj vtedy rátam tú dávku ako môj príjem?

Podpora nie je zdanitelny prijem, teda do tvojho prijmu sa nepocita.
ale je to prijem manzelky, cize v DP tvojho manzela to mzdarka zapocitala spravne.
kahu
25.04.13,15:47
ďakujem