demeter
25.04.13,10:43
Sused si prerábal dom,z komory si urobil kuchyňu, ktorá je k nám do dvora,ma tam malé okno,teraz mi to narušuje moje súkromie,nakolko teraz ja počujem od nich všetko a oni od nás.Mohli si ju tam urobiť,ak pri stavaní im rodičia podpísali na stavebnom povolení,že tam bude komora a ešte sa chcem spýtať koľko metrov od domu môže byť hnojisko.Ďakujem!!!
Xanti
25.04.13,09:05
http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/moze-mat-majitel-budovy-vedla-mojho-domu-styri-velke-okna-cez-ktore-vidi-do-mojho-dvora/

Ak je vzdialenosť od Vášho domu 4 až 7 metrov, susediaci rodinný dom a ani Váš dom by nemal mať na priľahlých stenách okná obytných miestností. Okná do iných miestností mať môže.

wagner
25.04.13,20:16
Sused si prerábal dom,z komory si urobil kuchyňu, ktorá je k nám do dvora,ma tam malé okno,teraz mi to narušuje moje súkromie,nakolko teraz ja počujem od nich všetko a oni od nás.Mohli si ju tam urobiť,ak pri stavaní im rodičia podpísali na stavebnom povolení,že tam bude komora a ešte sa chcem spýtať koľko metrov od domu môže byť hnojisko.Ďakujem!!!

Nemôže tam mať kuchyňu. Požiadajte o výkon štátneho stavebného dohľadu
ŠTÁTNY STAVEBNÝ DOHĽAD
§ 98
(1) Štátny stavebný dohľad zabezpečuje ochranu verejných záujmov, ako aj práv a právom chránených záujmov právnických osôb a fyzických osôb, ktoré vyplývajú z uskutočňovania stavby alebo jej zmeny, z vlastností stavby pri jej užívaní, z odstránenia stavby a z terénnych úprav, prác a zariadení podľa tohto zákona.

(2) Orgány štátneho stavebného dohľadu sú oprávnené zisťovať, či

a) sa stavba, stavebné úpravy alebo udržiavacie práce vykonávajú podľa stavebného povolenia alebo na základe ohlásenia,
b) sú splnené podmienky na uskutočňovanie stavby podľa § 44,
c) sa na stavbe nachádza projekt stavby overený v stavebnom konaní a či sa vedie stavebný denník,
d) sa pri uskutočňovaní stavby, stavebných úprav alebo pri udržiavacích prácach dodržiavajú podmienky stavebného povolenia, všeobecne záväzné právne predpisy a technické normy vzťahujúce sa na stavebné práce a stavebné výrobky,
e) sa stavba užíva spôsobom povoleným v kolaudačnom rozhodnutí,
f) sa stavba udržiava v dobrom stavebnom stave,
g) sa dodržiavajú podmienky povolenia alebo nariadenia odstránenia stavieb alebo nariadených stavebných úprav a udržiavacích prác,
h) sa terénne úpravy alebo ťažobné práce vykonávajú podľa povolenia,
i) sa odstraňovaním stavby neohrozujú susedné pozemky a stavby na nich.