Maria S.
25.04.13,11:33
Dobry den,
mame zmluvu ako fyzicka osoba-fyzicka osoba o sluzbe. Mame pravidelne mesacne platby 100 eur a nepravidelne do vysky az 250 eur. Druha zmluvna strana nam ani raz nedala ani o jednej platbe danovy doklad a mame pocit, ze si tie naklady iba vymyslela, aby z nas tazila. Teraz nas este aj vydiera, ked sme sa opovazili pytat si danovy doklad. Ze co si my myslime, ved za 2012 uz predsa nemoze vystavit fakturu atd... Prosim Vas, poradte mi. Ked niekto ako sukromna osoba poskytuje sluzby, podpise o tom aj zmluvu, dostava od zakaznika nemale sumy - ma tato osoba povinnost nam dodat ku kazdej - aj zmluvnej mesacnej stovke - danovy doklad? Je to ako podla zakona do 15 dni od dodania sluzbyu/tovaru? Musi tieto svoje nemale prijmy zahrnut do danoveho priznanie? Ako mozem postupovat, ked sa iba vyhovara a vydiera?
Dakujem Vam vopred!
KEJKA
25.04.13,09:42
neviem ako iní, ale ja tomuto zadaniu nerozumiem.aká FO-FO? kto je živnostník a kto občan?
povinnosť vystaviť daňový doklad vyplýva zo zákona o DPH - ste platitelia?
kto platí a komu?
vy pravidelne dostávate alebo platíte?............"máme pravidelne mesačné platby" = vyšlé, došlé? na základe čoho?
Doklad vystavuje ten, kto chce prijať platbu. bez dokladu nie je nikto povinný platiť, ale v určitých prípadoch túto povinnosť môžu dohodnúť v zmluve, potom netreba faktúru.
​Len teraz ste sa spamatali a spomenuli, že chýba účtovný doklad?
tictac7
25.04.13,09:44
....kto sú zmluvné strany - Ty ako FO a druhá FO? Ty ako FO a SZČO?
- čo je predmetom zmluvy?
- aké náklady si vymýšľa? nerozumiem. Napíš jasne.
tictac7
25.04.13,09:45
...hmm, aké rovnaké :-) ...a neopisovala som :-)
Maria S.
25.04.13,09:55
nuz, snazili sme sa o to uz par mesiacov, ale dotycna pani nam uz akoze x krat vsetko poslala postou, potom reagovala podrazdene, arogantne. Obe sme fyzicke osoby - nepodnikatelia. Vybrala tak od nas uz peknu sumu. Kedze nam vsak zalezi na nasom konovi a
Maria S.
25.04.13,09:56
nechceme, aby sa mu zahadne nieco stalo, musime byt opatrni :(
Maria S.
25.04.13,09:57
Predmetom zmluvy je ustajnenie. Vymysla veterinarne zakroky, ale este ani jeden vysledok nam neposlala. Mame zrebca, poslala nam rucne vo worde napisane vysledky, pohlavie kobyla, nespravne meno majitela. Kedze ustajnenie je dost daleko od nas, nemozeme
Maria S.
25.04.13,09:59
tam casto chodit a to zneuzila. Od novembra 2012 nas strasila, ze nas kon je velmi chory, potrebuje vysetrenia, terapiu, ochotne si zorganizovala vsetko. Pred par tyzdnami mi do telefonu arogantne vyhlasila, ze nech tu smiesnu sumu (posledna platba, 260 eur, fakt smiesna suma...) uz konecne zaplatime, ved seno strasne zdrazelo. Co preboha ma veterinar spolocne s cenou sena? Je to strasna osoba, vydiera nas, falosna, vobec nic nechce vypocut, iba ona ma pravdu...
tictac7
25.04.13,12:15
....nájdi si iné ustajnenie a koňa zober. Ak sa takto správa aj k zvieratám....
Maria S.
25.04.13,12:30
Tak to urcite, uz to riesime, bohuzial to ale nejde tak rychlo, ako by sme chceli, ale obavame sa, ze nam odmietne vydat kona, kym nezaplatime a pritom stihla "vyrobit" iba 2 faktury a aj tie v inom zlozeni a sume, ako nam pisala do mailu. Ma vobec vyznam o tom informovat danovy urad? ma ona vobec nejaku povinnost nam vydokladovat peniaze, co od nas vyziadala?
KEJKA
25.04.13,13:18
Tak to urcite, uz to riesime, bohuzial to ale nejde tak rychlo, ako by sme chceli, ale obavame sa, ze nam odmietne vydat kona, kym nezaplatime a pritom stihla "vyrobit" iba 2 faktury a aj tie v inom zlozeni a sume, ako nam pisala do mailu. Ma vobec vyznam o tom informovat danovy urad? ma ona vobec nejaku povinnost nam vydokladovat peniaze, co od nas vyziadala?
vy ste občania, ona podiká, má prax, príjmy. Samozrejme že na každú platbu musí dať bud faktúru, alebo blok z ERP /nie je povinnosť to takto evidovať/, ale isto doklad musí dať. Platili ste na účet? Tak to viete dokázať.
Áno, môžete to oznámiť na DU, ale ak nemáte dôkaz, že ste jej platili, tak nepochodíte.
Maria S.
25.04.13,18:28
Nuz, esteze sme platili prevodom na ucet... Ona ani nepodnika, zmluva je medzi fyzickymi osobami - nepodnikatelmi. Najhorsie, ze takto zneuzila nasu doveru a mohla ohrozit aj nasho kona. Dufam, ze nam nasho kona vyda, ked nie, tak asi budeme musiet privolat policiu. A ze vraj tolko danovych podvodnikov odhalili, ach jaj... :(