kuriatkomalinke
25.04.13,15:53
Dobrý deň, mala by som takú otázku na personalistov. Aké možnosti majú čisto nový zamestnanci vo veci, čo sa týka voľna (mimoriadneho) v prvých troch mesiaca, kým ma nárok na dovolenku?? Neplatené voľno? Paragraf?
kuriatkomalinke
25.04.13,13:59
v prvých troch mesiacoch ***
Dav
25.04.13,18:52
Dovolenka u zamestnancov, ktorí neodpracovali 60 dní : § 105 Zákonníka práce - 1/12 za odpracovaných 21 dní.
Ak nie je nárok na platené voľno s náhradou mzdy, ani ZC neodpracoval 21 dní, je možnosť, ak to charakter práce umožňuje, nadpracovať si potrebné hodiny. Zamestnanec bude namiesto dovolenky čerpať náhradné voľno. Ak sa nedá použiť ani jedna z týchto možností, ani platené voľno s náhradou mzdy, potom bude mať zamestnanec neplatené voľno. Upozorňujem na povinnosti voči SP a ZP. Za dobu neplateného voľna si ZC sám platí zdravotné odvody.
Pozri aj tému http://www.porada.sk/t195952-neplatene-volno.html
veronikasad
25.04.13,19:23
Dobrý deň, mala by som takú otázku na personalistov. Aké možnosti majú čisto nový zamestnanci vo veci, čo sa týka voľna (mimoriadneho) v prvých troch mesiaca, kým ma nárok na dovolenku?? Neplatené voľno? Paragraf?
Dôvod a rozsah poskytnutia voľna ? Je predpoklad, že vo firme zotrvajú po uplynutí skúšobnej doby ?