Markus Weiss
25.04.13,17:59
Chcel by som sa Vás prosím pekne opýtať, keďže sme založili o.z., či je možné si uplatniť náklady na naftu, parkovanie a celkovo v spojitosti s motorovým vozidlom v účtovníctve i keď motorové vozidlo je naďalej napísané na člena o.z.(FO) a nie na samotné o.z.(PO). Alebo je potrebné auto prepísať do majetku o.z. aby bolo možné si takéto náklady uplatniť ??
Pdoobne by ma to zaujímalo i s komunikačnými nákladmi - mobil, je potrebné si paušál prepísať na IČO ? aby som si mohol uplatniť tieto náklady - faktúry za mobil ?

ďakujem za odpoveď
Dav
25.04.13,19:14
Ak motorové vozidlo nebude majetok N.O., dajú sa náklady naň uplatniť formou cestovných náhrad. Člen alebo zamestnanec N.O. predloží na vyplatenie cestovných náhrad Cestovný príkaz. Ak by takých jázd malo byť veľa, odporúčam dať auto do majetku N.O. Netreba zabudnúť ani na prípadnú povinnosť dane z MV- vozidlo sa po novom len odhlasuje a daň sa platí na konci roka.
Mobily - áno, prepísať na IČO.
Markus Weiss
26.04.13,07:09
Dakujem pekne, avsak ak M.V nebude prevazne vyuzivane na podnikatelsku cinnost o.z. , ktora je len doplnujucou cinnostou o.z. a MV bude vyuzivane hlavne na dosahovanie cielov zdruzenia, uvedenych v stanovach i tak plynie povinnost zaplatit dan z M.V ??? Dakujem za odpoved
marion
26.04.13,07:15
Dan z MV pri o.z. zaujima aj mna. Aj ked ho pouzivaju len na hlavnu cinnost.