Iva 111
26.04.13,06:31
Dobry den,
dala som do prenajmu byt zahranicnej osobe ktora ma pracovne povolenie a zije na SR a je samozrejme registrovana na policii.
Avsak po mesiaci od podpisania najomnej zmluvy potrebuje cestne prehlasenie, suhlas s adresou miesta cinnosti podniku zahranicnej osoby na ktoru ma najomnu zmluvu.
Ja osobne ziadny suhlas davat nebudem. Ale nazory druhych mi budu velkym prinosom.
Dakujem.
Oliwa
26.04.13,05:50
To akože tá zahraničná osoba si chce otvoriť firmu s adresou Tvojho bytu? :eek:
Iva 111
26.04.13,12:58
​Potrebuje zivnost na vykonavanie urcitej cinnosti. Keby som davala suhlas tak samozrejme by som musela v tom suhlase specifikovat presne o aku podnikatelsku cinnost ide. Avsak mne osobne sa to nezda, neviem ake su rizika v pripade ak ten suhlas dam. Najomca , kedze je cudzinec, nema ziadnu inu adresu iba tu najomnu adresu, a na vykonavanie urcitej cinnosti potrebuje mat zivnost a na vytvorenie zivnosti musi pouzit adresu. No len naozaj neviem ake su rizika, a radej budem hladat dalsieho najomcu ako mat v buducnosti problemy s tym spojene. Len ak sa s tym niekto uz stretol tak budem rada za kazde info.
blavaciko
26.04.13,13:57
pokial mas obavy, najomcu odkaz na virtualne sidlo... poskytuju urcite sluzby aj pre FO
peter_hornik
28.04.13,07:27
nuz, http://www.virtualoffice.sk/ a podobne je pre neho riesenim, nevidim dovod, preco by si to mala robit pre niekoho ty.
Iva 111
29.04.13,05:31
Dakujem vsetkym za odpoved.
Atomer.sk
01.05.13,14:42
Presne tak, netreba davat suhlas do svojho bytu cudzincovi. Treba vyuzit virtualne sidla, bezne aj pre zivnostnikov. Este lacnejsie je napriklad www.mojesidlo.sk/registracne-sidlo/ (http://www.mojesidlo.sk/registracne-sidlo/) , kde je to od 9 Eur mesacne.
Iva 111
06.05.13,10:39
Najomcovi som virtualne sidlo odporucila, avsak je jasne ze on s tym nesuhlasi a urcite ked mu suhlas na tu urcitu zivnost nedam tak bude hladat nieco ine. Aj ked bude mat viac vybavovaciek kedze bude musiet znova sa nahlasit na policii kvoli novemu bydlisko, atd. tak neviem ci sa mu viacej neoplati mat virtualne sidlo ale jedine co povedal je to ze naco platit ked moze mat suhlas a adresu zdarma. A je platcom najomneho.