wolfmen
26.04.13,06:47
Dobry den mam jednu otazku . Nikde to nemozem v zakone najst. Bol mi ulozeny trest za vedenie vozidla pod plivom alkoholu . Bol mi ulozeny v roku 2006 . Nasledne v roku 2011 august na 30 mesiacov . V novembri 2012 bola polka trestu . Chcem sa spytat. Je pravda že podla noveho zákona nieje mozne upustit od polky trestu ? Ze to nieje možne .
buchač
26.04.13,05:12
Dobry den mam jednu otazku . Nikde to nemozem v zakone najst. Bol mi ulozeny trest za vedenie vozidla pod plivom alkoholu . Bol mi ulozeny v roku 2006 . Nasledne v roku 2011 august na 30 mesiacov . V novembri 2012 bola polka trestu . Chcem sa spytat. Je pravda že podla noveho zákona nieje mozne upustit od polky trestu ? Ze to nieje možne .

Nie je to možné ....za posledných 10 rokov si mal 2 krát uložený trest za alkohol...


(4) Od výkonu zvyšku zákazu činnosti nemožno upustiť podľa odseku 3, ak ide o zákaz činnosti viesť motorové vozidlo, ktorý bol uložený páchateľovi priestupku, ktorému bol v predchádzajúcich desiatich rokoch uložený
a) trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlo za trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky alebo za iný trestný čin spáchaný pod vplyvom návykovej látky, alebo
b) zákaz činnosti viesť motorové vozidlo za priestupok podľa § 22 ods. 1 písm. a), d), e) alebo písm. f).