Roosevelt
26.04.13,10:13
Zdravím chcem sa spýtať že ak si doveziem auto z Holandska alebo Nemecka a prídem na prepravných značkách ktoré platia cca 14 dní na SK - A ja auto neprihlásim a doba platnosti prepravných značiek skončila a rozmyslím si to a chcem potom auto prihlásiť - Ako sa potom postupuje nemám s tým skúsenosti za radu vopred ďakujem.
buchač
26.04.13,08:22
Zdravím chcem sa spýtať že ak si doveziem auto z Holandska alebo Nemecka a prídem na prepravných značkách ktoré platia cca 14 dní na SK - A ja auto neprihlásim a doba platnosti prepravných značiek skončila a rozmyslím si to a chcem potom auto prihlásiť - Ako sa potom postupuje nemám s tým skúsenosti za radu vopred ďakujem.

...čítaj ...

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=158
Žabinka
26.04.13,08:24
Zdravím chcem sa spýtať že ak si doveziem auto z Holandska alebo Nemecka a prídem na prepravných značkách ktoré platia cca 14 dní na SK - A ja auto neprihlásim a doba platnosti prepravných značiek skončila a rozmyslím si to a chcem potom auto prihlásiť - Ako sa potom postupuje nemám s tým skúsenosti za radu vopred ďakujem.
Platnosť prepravných značiek nemá nič spoločné s prihlásením na dopravnom úrade, prepravné značky sa len odovzdávajú pri prihlásení na polícii. Po skončení platnosti ( na nemeckých je dátum platnosti, na holandských nie-tu je dôležitý len dátum platnosti PZP) akurát nemôžeš na aute jazdiť na týchto značkách.
Indeed
26.04.13,09:20
Zdravím chcem sa spýtať že ak si doveziem auto z Holandska alebo Nemecka a prídem na prepravných značkách ktoré platia cca 14 dní na SK - A ja auto neprihlásim a doba platnosti prepravných značiek skončila a rozmyslím si to a chcem potom auto prihlásiť - Ako sa potom postupuje nemám s tým skúsenosti za radu vopred ďakujem.

Tak ho prihlásiš potom, na DI Ti vysvetlia čo všetko potrebuješ absolvovať

a čitať nielen o tom možeš aj TU:

http://forum.autobazar.eu/dovoz-vozidiel-f44.html
Ferdosondo
26.04.13,09:50
Ak kúpim auto s nemeckými značkami v Nemecku. Tam ich zložia dole a vydajú prepravné značky?
Alebo sa dá prísť na nemeckých značkách a tu ich pri prepise odovzdať na polícii?
Žabinka
26.04.13,10:00
Ak kúpim auto s nemeckými značkami v Nemecku. Tam ich zložia dole a vydajú prepravné značky?
Alebo sa dá prísť na nemeckých značkách a tu ich pri prepise odovzdať na polícii?
Pri odhlásení v Nemecku zoberú značky. Buď dostaneš prepravné s PZP, ktoré majú obmedzenú platnosť, alebo nedostaneš žiadne a vezmeš auto na vozíku. Bez odhlásenia v Nemecku nevybavíš TP na dopravnom úrade.
http://informacie.autovia.sk/nemecko-18
ragulsky jan
14.09.13,11:57
Nesiem dcere zo Slov.do Čiech osob.auto a mám vybavené nové osvedčenie o evidencii /tech.preukaz/ na jej meno,aj prenosnú značku,na ktorú pôjdem do CZ,ktorá platí jeden mesiac,ale nikto mi nevie poradiť,ako je to s PZP na ten prevoz,pokialľ mám platné PZP do konca roka!
arizona
14.09.13,16:06
Čo s PZP pri predaji vozidla? Vypovedať !
Povinné zmluvné poistenie je poistením zo zákona. Je teda nutné, aby ho mal každý vodič, ktorý jazdí. Pri predaji vozidla však pôvodnému majiteľovi táto povinnosť odpadá. Musí preto svoje povinné zmluvné poistenie vypovedať.
Ako pri výpovedi PZP postupovať:
1. krok - Odhlásenie vozidla na DI
Vypovedať PZP je možné až po odhlásení vozidla na dopravnom inšpektoráte, pretože kópia technického preukazu so záznamom o odhlásení musí byť súčasťou výpovede PZP.
2. krok - Vygenerovanie výpovede PZP
Súčasťou výpovede je až žiadosť o zaslanie potvrdenia o bezškodovom priebehu.
3. krok - Zaslanie výpovede PZP poisťovni
Výpoveď PZP je možné zaslať poisťovni doporučene poštou alebo odniesť priamo na pobočku. K výpovedi nezabudnite priložiť kópiu technického preukazu so záznamom o odhlásení.
4. krok - Zrušenie PZP poisťovňou a vrátenie peňazí
Poisťovňa PZP k žiadanému dňu vypovie a povinné zmluvné poistenie na dané vozidlo zruší.
Ak mal však pôvodný majiteľ zaplatené poistné na povinné zmluvné poistenie na dlhšie obdobie, tak mu takzvané nespotrebované poistné ostalo. O vrátenie tejto čiastky treba vo výpovedi PZP požiadať.
http://www.netfinancie.sk/postup-pri-predaji-vozidla/
...to je iba link na ukazku,otvor si stranku svojej poistovne a vyhladaj si tlaciva