uselesss
26.04.13,12:57
Ahojte,

minuly rok sme kupili dom. Pri kupe doslo k omylu a pozemok pod domom nebol na zmluve. Prislo sa na to hned a tak sme dokupili pozemok za 1 Euro (dve zmluvy na liste vlastnictva). Problem je, ze teraz dom predavame a potrebujem zistit, ci to mozeme dat na jednu zmluvu a jednu cenu, alebo to mam v zmluve osetrit (pozemok za 1 euro). Ide mi o to, ze sa bojim, aby mi buduci rok nevyrubili dan zo zisku nehnutelnosti z toho jedneho eura. Viete mi poradit, ci sa na to prihliada, alebo nie?

Nikde som nevedel najst takuto situaciu. Vopred dakujem za odpovede.

uselesss
uselesss
29.04.13,08:02
Netusite, ani kde by som si to mohol zistit? Som z KE...

dakujem
Ice dive
29.04.13,08:22
no a dom si zakoľko kúpil? zase nemyslím si, že v zmluve sa chystáš všetko detailne rozpisovať... nemyslím si, že by si to nejak brutálne draho predával oproti tomu čo si to pred rokom kúpil... t.j. podľa mňa to môžeš dať na jednu zmluvu, že predávaš rodinný dom na parcele xy s príslušnou parcelou ZX dvor... za cenu xx 000 €.
ak by si tam napísal, že predávaš dom za X €, pozemok pod domom Y€ a dvor za Z€ daň by si platil z predaja pozemku, keďže by si tam mal rozdiel Y-1€ ak to predáš v kuse ako celok... tak daň by si platiť nemal, ak budeš predávať za to čo si kúpil resp. za to čo si kúpil + preinvestované peniaze...
uselesss
30.04.13,08:58
no kupili sme ho za 83 000 a teraz predavame za 105 000 (ale preinvestovane peniaze do rekonstrukcie su vyssie). Ide mi len o to, ze v podstate, ak buduci rok budem mat danove priznanie, kde v podstate som kupil dom s pozemkom (jedna zmluva) a potom este pozemok (druha zmluva), tak teraz to budem mat na jednej zmluve za jednu cenu. Ako sa k tomu postavia danovaci? Aby nechceli nejaku pomernu cast alebo nieco. Mozno som paranoik, ale radsej teraz, ako si bit hlavu o stenu na buduci rok. Logicky mi vychadza, ze by to nemal byt problem, ale zas zakon niekedy nie je postaveny na logike.