Nati 1
26.04.13,13:20
Dobrý den prajem

Potrebovala by som sa poifnormovať. Vytvárame prac. miesto, máme už aj par uchadzacov ale nikde sa neviem dopatrat k prispevku na zamestnanca. Co vsetko musi splnat a co budeme ako firma na to potrebovat. Máte prosím odkaz na nejaku stranku?
Viem ze min. 3 mes. v evidencii uchadzaca, ale nic viac...

Nie som mzdar no potrebovala by som vypocitat kolko nas bude stat zamestnanec pri cca 700 - 800 EUR v cistom. Máte prosím vzorec na vypocitanie?

​Velmi pekne dakujem
Zelkaem
29.04.13,11:45
My sme mali príspevok podľa § 50a a to do 379,00 € výšky mzdy zamestnanca, pričom sme dostali od ÚPSVaR odvody zamestnávateľa a zamestnanca. Pričom odvody zamestnanca sme vyplatili zamestnancovi. No táto dotácia bola len do 30.4. , pričom všetky náležitosti-podnikat. zámer, prac. zmluvy prihlášky,potvrdenia atď. bolo treba odovzdať do 8.4. Nám povedali že stačí keď to donesiem do 10.4., a pritom som tam bola 8.4. v stredu, a keď som prišla 10.4. v piatok, tak mi to vrátila, že je už neskoro. A tak sme zbytočne povybavovali veci a prijali 3 zamestnancov. Odteraz treba najskôr podať žiadosť a až potom prijať zamestnancov. Ale nevedia žiadne podrobnosti, ani žiadosti ešte nemajú, tak treba čakať. Musí sa prijať do PP nový zamestnanec a nie taký, čo už raz v tejto firme pracoval. To je všetko, čo som sa dozvedela.
kn-alka
29.04.13,11:57
Chrusťa
07.05.13,14:41
čo ja viem, tak k službám zamestnanosti teraz nastali zmeny a boli zrušené mnohé príspevky ohľadne zamestnávania "uchádzačov o zamestnanie". najlepšie je si to pozrieť na stránke upsvar resp. pozrieť nový zákon o službách zamestnanosti