maculienka20
26.04.13,14:58
Ahojte !
Pre ktorú spoločnosť poskytujúcu doplnkové dochodkové sporenie by ste sa rozhodli? Mám na mysli tretí pilier.....Máte nejaké tipy? Plusy, mínusy tých, v ktorých ste evidovaní....
Chrusťa
30.05.13,10:54
Zdravím vás všetkých, nakoľko je tu názov témy DDS otvorím diskusiu. Aký je váš názor na zotrvanie v DDS. Ako ste iste postrehli do parlamentu sa dostáva návrh novely zákona o doplnk. dôchodk. sporení, kde sa menia "pravidlá hry". Podľa vás oplatí sa si prispievať aj naďalej do DDS alebo vziať si doposiaľ nasporené peniaze a ukončiť to celé? Komu sa ešte oplatí tam ostať a komu už nie? Podotýkam, že v mojom prípade mi do DDS zamestnávateľ neprispieva, prispievam si tam sama, avšak kladiem si otázku, či za nových navrhovaných podmienok zo strany štátu sa vôbec človek dostane niekedy k svojim peniazom.....čo vy na to? Uvítam akýkoľvek názor
avalik
30.05.13,11:17
do odpovede sa nedavaju otazky
kopretinka
30.05.13,11:19
DDS je druhý pilier?
Chrusťa
30.05.13,11:29
uj tak sa ospravedlňujem, s týmto novým prostredím na porade akosi ešte neviem "fungovať". Mám na myslí tzv. tretí pilier nie druhý...
kopretinka
30.05.13,11:32
ja viem,že DDS je tretí pilier,pýtala som sa avalík,lebo Ťa odkázala do témy o II.pilieri...
kopretinka
30.05.13,11:33
a tá diskusia je už uzavretá
draik
30.05.13,11:37
Dávkové plány, ktoré určujú podmienky vyplácania dôchodku z DDS, zostávajú zachované. K zmene by došlo vtedy, ak by klient chcel daňovú úľavu.
VERONIKA6
30.05.13,11:41
Tiež som si sporila sama, keď som dosiahla vek 55 rokov, som to zrušila, vyplatili mi do 3 týždňov polovicu nasporenej časti a druhú mi vyplácajú mesačne až počas troch rokov, samozrejme, že si ročne zrážajú poplatky za vedenie účtu.
Chrusťa
30.05.13,11:51
ja mám do 55 r. ešte ďaleko, preto uvažujem, či to celé nezrušiť a radšej si tie peniaze niekde nezhodnotiť v nejakej banke. Preto som si chcela vypočuť aj názor tých, kt. majú ohľadne tých DDS viac skúsenosti.
avalik
30.05.13,12:16
kopretinka, chrusta pomylila som si skratku ... link som vymazala