Patrik Idunk
26.04.13,15:12
Dobry den,
Reklamoval som zakupeny produkt cez internet (telefon) ktory som zakupil 6.9.2012 telefon som odoslal 24.3.2013, predajca balik prevzal 26.3.2013 s tym ze v reklamacnom protokole bol Očakávaný dátum opravy: 27.04.2013. NA stranke uvadzaju ze o kazdom priebehu reklamcie ma budu informovat no este aj reklamacneho protokolu som sa musel dozadovat ja sam ze ci vobec balik prevzali. po cca 3 tyzdnoch som zase pisal mail co sa deje s telefonom a odpisali mi to co prvy krat citujem "Vaša reklamácia je v štádiu reklamačného konania. Je postúpená ďalej a vybavuje sa. Budeme sa ju snažiť vyriešiť čo najskôr pre Vašu spokojnosť. Potvrdenie o prijatí vašej reklamácie nájdete v prílohe tejto správy."

Vcera mi prisiel konecne mail od spominaneho obchodu mp3 kde som zakupil telefon s textom: Vaša reklamácia je v štádiu reklamačného konania. Vaša reklamácia bude vybavená čo naskôr. Zariadenie bolo zaslané do autorizovaného servisného strediska kde pracujú na diagnostike problému a odstránení reklamovanej vady. V prípade že budeme mať bližšie informácie ohľadom vašej reklamácie vás budeme informovať.

Pozeral som prilozenu prilohu a este len vcera odosielali telefon do Rakuska na reklamaciu (dodavatelovy)

Chcem sa teda spytat ci predajca neporusil zakon ktory hovori ze reklamacia musi prebehnut bud ihned alebo do 30 kalendarnych dni. Kedze tam figuruje aj dodavatel z rakuska niesom si teraz isty ci je postup spravny. Chcem hlavne vediet ci sa mozem dozadovat vratenia penazi alebo noveho zariadenia.

Dakujem za skore odpovede :)
avalik
26.04.13,13:33
250/2007

§18
(4) Ak spotrebiteľ uplatní reklamáciu, predávajúci alebo ním poverený zamestnanec alebo určená osoba je povinný poučiť spotrebiteľa o jeho právach podľa všeobecného predpisu;22) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-250#f6566598) na základe rozhodnutia spotrebiteľa, ktoré z týchto práv spotrebiteľ uplatňuje, je povinný určiť spôsob vybavenia reklamácie podľa § 2 písm. m) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-250#f6566112) ihneď, v zložitých prípadoch najneskôr do 3 pracovných dní odo dňa uplatnenia reklamácie, v odôvodnených prípadoch, najmä ak sa vyžaduje zložité technické zhodnotenie stavu výrobku alebo služby, najneskôr do 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po určení spôsobu vybavenia reklamácie sa reklamácia vybaví ihneď, v odôvodnených prípadoch možno reklamáciu vybaviť aj neskôr; vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po uplynutí lehoty na vybavenie reklamácie má spotrebiteľ právo od zmluvy odstúpiť alebo má právo na výmenu výrobku za nový výrobok.