dencika
26.04.13,19:16
error
pepsikova
26.04.13,17:24
..nedá sa povedať, že šikovnému zlatníkovi by sa to nemalo stať...ale pokiaľ sa stalo, náklady by mal niesť sám,pretože zákazníka neupozornil, že úpravou obrúčky sa môže stať aj iná porucha, ako tá, o ktorej ho informoval..na druhej strane zas, je to o komunikácii,ak by odfotil, čo sa stalo pri zväčšovaní, mohli by si náklady rozdeliť, pretože predsa len, išlo o zásah do pôvodného stavu obrúčky..
lujza.j
26.04.13,17:27
Čo s nákladmi, ktoré zlatníkovi vznikli navyše, musel obrúčku zospájkovať, opracovať a vygravírovať pôvodný text :confused:
...no mňa ako zákazníka by tieto náklady nezaujímali...podla mňa náklady sú zlatníkove....
blavaciko
26.04.13,17:42
bohužiaľ, riziko podnikania...
stať sa môže komukoľvek, aj najväčšiemu majstrovi! ale zákazníka to nemusí zaujímať
prepinakos
27.04.13,16:36
Nerozumiem ako môžu vôbec podnikať ľudia, ktorí sa sem chodia pýtať takéto otázky. To im už zrejme ani ten "sedliacky rozum" neslúži. Od takýchto "podnikateľkov" treba utekať kade ľahšie.
Ice dive
27.04.13,16:50
ako zákazníka ma zaujíma konečný výsledok, to ako sa k tomu zlatník dopracoval zákazníka nemusí zaujímať.... t.j. ak zlatník obrúčku poškodil, a následne ju uviedol do pôvodného stavu... mal by sa klientovi ospravedlniť, že sa mu to nepodarilo samozrejme na svoj účet... a poprípade odporučiť kolegu alebo zabezpečiť rozšírenie obrúčky u nejakého kolegu požiadať klienta o odklad termínu... tým si môže vybudovať u klienta dôveru a dobré meno...