kredog
26.04.13,19:32
Chcela by som sa spýtať na písomné hlasovanie- Správca určila písomné hlasovanie na výber firmy, ktorá ma realizovať obnovu fasády. Domov som dostala papier, na ktorom sú názvy troch firiem, ktoré vybrala rada z viacerých ponuk. Chcem sa spýtať, či sme k tomuto papieru nemali dostať aj papier, kde by boli jednotlivé ponuky rozpísané, pretože neviem si vybrať, ked nemám informácie. V zákone sa hovorí, že správca ma dať dopredu vedieť otázky, nemal by dať vedieť aj info o tých firmácH? dAKUJEM ZA ODPOVED
sito
26.04.13,21:47
No jasné, že by si nemala dostať len papier, ale hlavne informácie na papieri, by si mala dostať. Isto sa nejedná o malú korunu, tak sa nenechajte zbaviť rozumu.

Máte na to dostatok svojich peňazí? Ak nie, to mení situáciu, aj v písomnom hlasovaní. Úver treba!

Ak sa jedná o správcu, tak § 8b, odsek 3

(3) Pri obstarávaní služieb a tovaru je správca povinný dojednať čo najvýhodnejšie podmienky, aké sa dali dojednať v prospech vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Správca je povinný riadiť sa rozhodnutím nadpolovičnej väčšiny vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome o výbere dodávateľa.

§ 11, odsek 6

(6) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo nahliadať do dokladov týkajúcich sa správy domu alebo čerpania fondu prevádzky, údržby a opráv.

§ 8b, odsek 2, písmeno f

(2) Pri správe domu je správca povinný

f) umožniť vlastníkovi bytu alebo nebytového priestoru v dome na požiadanie nahliadnuť do dokladov týkajúcich sa správy domu alebo čerpania fondu prevádzky, údržby a opráv,


Takže nie, že ty rozhodneš, rozhodne väčšina, ak úver, musia byť dve tretiny, za!

Mal, mal by dať. Ale ak je správca špekulant, dá?
alaya1
27.04.13,11:25
Napisem, ako blb, co sa nevyzna do tohoto.To pisomne hlasovanie, je akoze pridem na schodzu a daju mi papier s menami vlastnikov a podpisem sa, ci suhlasim, ci nie? Ci sa chodi po bytoch, my ideme momentalne hlasovat za za firmu, co bude robit rekonstrukciu domu, aj ked este vlastnici ani netusime, kolko to bude stat!.
cele to ide mimo spravcu, dovernici si najali firmu z druheho konca republiky, co robi inziniersku cinnost.
svojar
27.04.13,13:48
Po príchode na schôdzu - zhromaždenie vlastníkov, môžeš podpísať iba prezenčnú listinu. Žiadny zoznam s odpoveďami áno x nie. Ani po dome sa nemôžu zbierať podpisy.
Postup písomného hlasovania je daný Zákonom č. 182/1993 Z,z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v znení neskorších predpisov § 14, odsek 6.
verkaz
27.04.13,14:44
Vyhlási sa písomné hlasovanie k tej ktorej téme ako aj deň, kedy sa budú hlasovacie lístky roznášať a zbierať (poverené osoby).
To čo píšeš je podľa mňa nedostačujúce. Mal by byť doložený nejaký zápis členov rady, prečo sa rozhodli pre firmy, ktoré sú na hlasovacom lístku. Tak isto by mali byť zverejnené podmienky výberu firiem.
Neviem, či ste si na zhromaždení určili členov rady, že môžu vyberať. Najlepšie je ak je vytvorená komisia a sú tam aj nejakí odborníci. Jedná sa predsa o veľkú investíciu.
kredog
27.04.13,16:10
Dakujem za všetky infa. u nás sa nič nehovori a kto má iný názor je burič. Výber robili tí, čo sme ich zvolili do kontrolnej rady. Nebola žiadna schôdza, na ktorrej sa zvolila nová, ktorá by mala na starosti všetko ohlasne zabezpečenia úveru a výberu firmy. Kým sme mali starého správcu, tak sme mali schôdze pravidelne, teraz nič netreba, pretože by sa niekto mohol niečo spýtať a to im nevyhovuje.
poradte mi ešte ako sa dá proti takému to hlasovaniu namietať. Dá sa to priamona schôdzi či je jediná možnosť súd. Ďakujem