veronika1
09.03.06,06:23
Zamestnanec mi oznámil, že jeho syn ktorý študuje na vysokej škole chce prerušiť štúdium a v apríli vycestuje do zahraničia na brigádu. Môžem mu aj naďalej uplatňovať daňový bonus do konca školského roka, alebo nie? A ako je to v tomto prípade s rodinnými prídavkami? Má to zamestnanec nahlásiť na ÚPSVaR, alebo má byť ticho?
Potrebujem poradiť.

Vopred ďakujem za vaše názory.
Barbara
09.03.06,05:35
Zamestnanec mi oznámil, že jeho syn ktorý študuje na vysokej škole chce prerušiť štúdium a v apríli vycestuje do zahraničia na brigádu. Môžem mu aj naďalej uplatňovať daňový bonus do konca školského roka, alebo nie? A ako je to v tomto prípade s rodinnými prídavkami? Má to zamestnanec nahlásiť na ÚPSVaR, alebo má byť ticho?
Potrebujem poradiť.

Vopred ďakujem za vaše názory.



Zamestnanec Ti musí priniesť zo školy potvrdenie, že preruší štúdium. Na DB nemá nárok od nasledujúceho mesiaca, po zmene.
Nemá byť ticho, musí to nahlásiť na ÚPSVaR, tým pádom nebude mať nárok ani na RP.
Keď to nenahlásí, bude mať z toho trable!!!!????
môj názor:) :rolleyes:
veronika1
09.03.06,05:47
V septembri už chce znova pokračovať v štúdiu. Ale ešte by ma zaujímalo, čo potom pri RZD za rok 2006, ak jeho otec dosiahne požadovanú výšku príjmu bude môcť spätne požiadať o doplatenie daňového bonusu za celý rok?
Pre potreby odvodov do SP a ZP sa zrejme bude musieť zaevidovať ako dobrovoľne poistený. Može to byť takto?
veronika1
09.03.06,12:26
Nemá s tým nikto skúsenosti? Prosím o viac príspevkov.
fipina
09.03.06,12:34
Na daňový bonus má nárok len vtedy, ak dieťa spĺňa podmienku sústavnej prípravy na povolanie (študuje). Ak túto podmienku prestane spĺňať, musí sa mu bonus a prídavky prerušiť do doby, keď znovu začne študovať. Ak aj rodič splní podmienku 6-násobku minimálnej mzdy, bonus mu nepatrí za mesiace, kedy dieťa preruší štúdium.
ANNAP
09.10.06,08:49
syn zamestnanca prerušil štúdium na vysokej škole 19.09.2006- štvrtá ročník,
odkedy nemá nárok na daňový bónus, od septembra alebo októbra 2006?
DanielaSL
09.10.06,08:55
syn zamestnanca prerušil štúdium na vysokej škole 19.09.2006- štvrtá ročník,
odkedy nemá nárok na daňový bónus, od septembra alebo októbra 2006?

Od októbra...
Tweety
09.10.06,08:56
syn zamestnanca prerušil štúdium na vysokej škole 19.09.2006- štvrtá ročník,
odkedy nemá nárok na daňový bónus, od septembra alebo októbra 2006?
Nemá nárok až od októbra.:eek: V septembri ešte splnil nárok na DB.