Živena
28.04.13,22:04
Na škole vyberáme školné učitelia v hotovosti. Príjem potvrdíme do žiackej knižky podpisom - nie na bločky. Nepodpisovali sme žiadnu hmotnú zodpovednosť podľa Zákonníka práce §182.
Môže výber školného prebiehať takýmto spôsobom?
Ďakujem
misoft
28.04.13,21:27
Pochybujem! Školné = poplatok za nejakú službu, výkon - musí byť niekde evidovaný, teda aj účtovne podchytený. Podpis v žiackej nie je účtovným dokladom (takých podpisov môžem a nemusím naškrabať kvantá). Pracujete s peniazmi - relevantný doklad by bola faktúra, príjmový doklad, pokladničný doklad.
Každý príjem školného sa musí zaevidovať a zaviesť do účtovníctva školy.
Pokiaľ nie je podpísaná HZ a vyberáte peniaze - trochu neštandardné, pri práci s peniazmi (a teda aj hotovosťou) musí byť HZ. Inak nemáte právo takto vyberať peniaze za služby.
avalik
28.04.13,21:41
ja som za dceru platila skolne na ucet - moznost v platit hotovosti nebola ... a neviem si predstavit, taku sumu posielat po decku do skoly :eek:
misoft
28.04.13,21:45
Toto bolo správne - účet - tam je viditeľný pohyb peňazí, je to sledovateľné a evidované.
Živena
29.04.13,07:21
Súhlasím s vami. Žiaľ stále zisťujem, čo všetko na našej škole nie je v poriadku. Viete mi ešte povedať, či podpisovanie hmotnej zodpovednosti vyplýva zo zákonníka práce, alebo je na to nejaký iný paragraf? Ďakujem
avalik
29.04.13,07:32
Súhlasím s vami. Žiaľ stále zisťujem, čo všetko na našej škole nie je v poriadku. Viete mi ešte povedať, či podpisovanie hmotnej zodpovednosti vyplýva zo zákonníka práce, alebo je na to nejaký iný paragraf? Ďakujem

ved si v uvode pisala § 182, tam je uvedene kedy sa uzatvara dohoda o hmotnej zodpovednosti - na porade riesene vo viacerych temach