Sica
09.03.06,07:36
Dobry den,
mame zamestnanca, ktoremu konci PP 21/03/06. Potrebovala by som poradit, aky narok na dovolenku ma tento rok? Odpracoval uz viac ako 15 rokov, teda narok na cely rok by bol 25 dni. Ratam mu len januar a februar alebo aj nejaku cast z marca?
Dakujem pekne.
fipina
09.03.06,06:38
Ja rátam len celé odpracované mesiace, čiže len január a február.
Chobot
09.03.06,07:23
Dobry den,
mame zamestnanca, ktoremu konci PP 21/03/06. Potrebovala by som poradit, aky narok na dovolenku ma tento rok? Odpracoval uz viac ako 15 rokov, teda narok na cely rok by bol 25 dni. Ratam mu len januar a februar alebo aj nejaku cast z marca?
Dakujem pekne.

V roku 2006 neodpracuje 60 dní (keďže končí 21/3/06, odpracuje len 57 dní), preto má nárok len na dovolenku za odpracované dni. Za každých 22 dní 1/12 ročného nároku. Celkovo teda bude mať nárok na 2/12 z 25 dní.
Zita4
09.03.06,07:26
Dobry den,
mame zamestnanca, ktoremu konci PP 21/03/06. Potrebovala by som poradit, aky narok na dovolenku ma tento rok? Odpracoval uz viac ako 15 rokov, teda narok na cely rok by bol 25 dni. Ratam mu len januar a februar alebo aj nejaku cast z marca?
Dakujem pekne.
Odpracoval 57 dní, t.zn., že mu nevznikol nárok na pomernú časť dovolenky (neodpracoval 60 dní v roku 2006).
Vznikol mu teda nárok na dovolenku za odpracované dni za každých celých 22 odpracovaných dní 1/12.
To znamená, že má nárok na dovolenku v dĺžke 2/12 za rok 2006, t.j. 4 dni dovolenky.
Tweety
09.03.06,07:32
Odpracoval :57 dní.Nemá nárok na dovolenku za kalendárny rok.
Mirka D
10.03.06,09:49
Poraďte mi prosím vás. Chcela by som sa ísť porozprávať so šéfom, aj keď to bude možno pre mňa riziko...

Pracujeme na obchodnom oddelení 4 zamestnankyne. V našej firme platí zvyk, že ak sa navzájom vieme dohodnúť, že sa zastúpime, pošleme deň vopred mail riaditeľovi, že si chceme zobrať dovolenku. Tým ju vlastne schváli, alebo má možnosť neschváliť.
Tento týždeň sme mali náročné a tak sa stalo, že každý deň jedna z nás nebola v práci. Náš šéf na to reagoval podľa môjho názoru prehnane, nesúhlasil s tým.
Chcem iba podotknúť, že v mojom prípade som mala choré 3 týždne dieťa, z toho som bola iba 2 dni doma, nie kvôli peniazom (OČR), ale kvôli tomu aby som vyšla v ústrety kolegyniam. Nadčasy v našej firme sú neplatené, bežné a nepriamo denne "vyžadované".
Mám z toho pocit, že ja "musím" robiť pre firmu aj nad rámec ZP, a nie je to ocenené. Naopak.
Myslíte, že to vidím skreslene - a tieto veci zažívate úplne bežne tiež?
alušik
10.03.06,09:57
mimotemy Myslím, že tieto veci zažívajú viacerí z nás. Ja mám tiež situáciu, že som v práci úplne sama a hneď pri vstupnom pohovore ma šéf upozornil na to, že si neželá časté "výpadky" v práci buď ako PN alebo OČR. Takže keď mi dieťa ochorie, len sa modlím, aby som si mohla vziať voľno. Musím sa totiž prispôsobovať tomu, ako je v práci šéf. Ak má služobku a nesedí v kancelárii, tak mám viac-menej smolu.:o Ale keby sme boli dôsledné, tak si tú OČR nechám vypísať a nebude ma trápiť to, či s tým súhlasí kolega alebo šéf. Jednoducho ju potrebujem... Lenže veľa z nás je takých, že berieme ohľad. V mojom prípade sa zatiaľ bojím, že ma prepustí.:eek: