ixperia
29.04.13,11:52
Dobrý den,prosím vás chcela by som vedieť či môze pracovník banky ktorý sa pomýlil,urobiť dva výbery na účte klienta a to bez jeho vedomia a súhlasu??? na in.banking není uvedené ziadne info o výbere,ani kto kde..nič len suma.Nejde o tie peniaze ,ja viem,ze sa pomýlil,ale o to či moze robiť svojvolne výbery bez mojho súhlasu alebo aspon vedomia?

dakujme
Ferdosondo
29.04.13,10:26
Píšeš, že sa pomýlil. Prepokladám, že vrátil. A o čo ide?
tom_i
29.04.13,10:31
Nejde o tie peniaze ,ja viem,ze sa pomýlil,ale o to či moze robiť svojvolne výbery bez mojho súhlasu alebo aspon vedomia? To ako prečo by sa mi mal pracovník banky hrabať v účte a robiť transakcie bez môjho vedomia a že Nejde o peniaze? nuž .... šťastný si to človek
kn-alka
29.04.13,10:34
Ak sa pomýlil zamestnanec banky, banka má právo tento omyl opraviť aj bez vedomia klienta. Už som sa s tým stretla, je to bežná prax.
Oliwa
29.04.13,10:50
No, môžeš napísať písomnú sťažnosť na centrálu tej banky mailom a žiadať vysvetlenie. Mali by sa tým zaoberať - ak to pošleš len na pobočku, budú sa vyhovárať. Centrála by to mala postúpiť pobočke a žiadať odpoveď pre seba i klienta - taká je spravidla prax. Ak sa pomýlil zamestnanec, môže sa stať, nikto nie je neomylný - kto nič nerobí, nič nepokazí. Mňa by zaujímalo, čo robil na Tvojom účte, prečo sa tam hrabal, keď IB príkazy si klient zadáva predsa sám a sám aj za pohyby zodpovedá. To je totiž prvé, čo Ti povedia, ak prídeš riešiš reklamáciu - ak využívaš IB, vinu sa snažia zvaliť na Teba - klienta.

A ešte by bolo zaujímavé vedieť, po akej dobe bola tá "závada" odstránená - či išlo o hodiny alebo dni a o akú sumu - ak veľa dní a veľkú sumu - asi by bolo treba pouvažovať o tom, či by to stálo za to, žiadať od banky úroky - keby si to urobil Ty banke, určite by Ti nedarovali ani cent...
Pozri si vo všeobecných obchodných podmienkach, ako to tam je ošetrené...

Inak otázka na Tvoju odpoveď - či sa môže pomýliť pracovník banky - môže.
tom_i
29.04.13,10:52
no pomýliťa sa môže, ale hádam nebude na mojom účte robiť mírnix dírnix výbery
kn-alka
29.04.13,11:11
jasné, že len pri omyle zamestnanca banky, ináč nie
ixperia
29.04.13,13:20
ja som sa nepýtala či sa moze pomýliť..čo by sa nemohol je to tiez len človek...no ide presne o to ako píše tom_i či si moze robiť na mojom účte čo chce bez mojho vedomia? aj som písala sťaznosť no nejako odpoved ziadna.."nejde o peniaze" som myslela tak,ze on namiesto výberu zadal vklad,takze moje penieze nikto nebral,no aj tak ma zarazilo,ze urobil dvakrát výber po 350€,bez mojho vedomia...
arizona
29.04.13,13:29
Je jasne, ze nik nemoze robit s tvojim uctom co sa mu zachce. Ale ak sa jedna o opravu chyby, tak je logicke, ze to banka da do poriadku. Urcite to pracovnicka neurobila svojvolne,ale s pravidlami a suhlasom danej banky.
Chyba mozno nebola sposobena chybou pracovnicky,ale chybou v systeme, aj to sa stava.
Nech ta tesi, ze banka chybu nasla a opravila,aspon vidis,ako sa o teba staraju :);)
avalik
29.04.13,13:37
ja som sa nepýtala či sa moze pomýliť..čo by sa nemohol je to tiez len človek...no ide presne o to ako píše tom_i či si moze robiť na mojom účte čo chce bez mojho vedomia? aj som písala sťaznosť no nejako odpoved ziadna.."nejde o peniaze" som myslela tak,ze on namiesto výberu zadal vklad,takze moje penieze nikto nebral,no aj tak ma zarazilo,ze urobil dvakrát výber po 350€,bez mojho vedomia...

pozri si vseobecne obchodne podmienky svojej banky - mala by tam byt klauzula o chybnom zauctovani ...
kopretinka
29.04.13,14:06
on namiesto výberu zadal vklad,takze moje penieze nikto nebral,no aj tak ma zarazilo,ze urobil dvakrát výber po 350€,bez mojho vedomia...
prvý krát urobil výber,lebo musel vybrať to,čo tam omylom vložil,a druhý krát urobil výber už normálne,tak ako mal.Akože bez tvojho vedomia?Šak asi si zadala nejaký príkaz,nie? Prečo by inak šiel na tvoj účet?A ak si nedala príkaz,tak potom ti tam chýba 350 eur. To ti nevadí?