veronika3105
29.04.13,15:15
prosím Vás ak mám zamestnankyňu ktorá pracuje 4 hod denne.... má nárok na stravné lístky? a ako je to s dovolenkou? pretože prišla s otázkou prečo nemá nárok na 25 dní dovolenky keďže má 37 rokov. koľko dní dovolenky má nárok?
Ďakujem vopred za odpoveď
avalik
29.04.13,13:25
1. nema narok na stravne listky - §152/ ZP - "...Nárok na poskytnutie stravy má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako štyri hodiny. ..."

2. ma narok na 25 dni dovolenky - nekrati sa z dovodu skrateneho pracovneho casu ... cize ak pracuje 4 hodiny denne, jeden den jej dovolenky su tiez 4 hodiny, nemozes ratat na 8 hodin
veronika3105
29.04.13,14:20
Ďakujem za odpoveď....a ak sme zamestnali končiaceho študenta.... má právo na dovolenku na učenie sa pred štátnicami? prípadne koľko? a zahŕňa sa do základu dovolenky na ktorý má normálne nárok?
ďakujem
avalik
29.04.13,14:28
Ďakujem za odpoveď....a ak sme zamestnali končiaceho študenta.... má právo na dovolenku na učenie sa pred štátnicami? prípadne koľko? a zahŕňa sa do základu dovolenky na ktorý má normálne nárok?
ďakujem

dovolenka na ucenie sa pred statnicami? - ja v zakonniku prace take nieco neviem najst

ale pozri § 140 zvysovanie kvalifikacie, ak ste so zamestnancom uzavreli dohodu o zvysovani kvalifikacie pracovne volno mu potom mozte dat
veronika3105
30.04.13,06:07
ďakujem ...to asi je o dohode so zamestnávateľom.....a ešte sa vrátim na začiatok....ak by zamestnankyňa robila tri dni v týždni, má 37 rokov a robila by po osem hodín aj tak má nárok na 25 dní dovolenky? dakujem
avalik
30.04.13,06:42
zakladny fakt - § 104 - narok na dovolenku je v tyzdnoch

teda ked zamestnankyna ma narok na 5 tyzdnov a jej jeden pracovny tyzden ma 3 dni, celkovy narok na dovolenku ma 5*3=15dni

cize, ked si vezme 14 kalendarnych dni dovolenky tak z naroku sa jej odrata len 6 dni (len tie jej pracovne)