Mepko
29.04.13,16:27
Zdravím, prosím pomôžte my s nasledujúcim problémom: Potrebujem preinstalovať a zároveň zformátovať disk. Všade som sa dočítal, že po vložení inštalačného disku my túto možnosť ponúkne, ale v mojom prípade nie. Keď vyberám miesto, kam mám nainštalovať windows, je tam len C, a pod ním nie je možnosť formátovania. Mám Windows 7 Ultimate 64. Všetko mám zalohované, ale PC je už moc spomalený, preto chcem aj formátovať. Keď viete poradiť ako formátovať hardisk buď cez bios (nenašiel som to tam) alebo niakym iným spôsobom, pls help, ďakujem.
mecky
29.04.13,14:32
bootujes z cd, alebo spustas instalaciu z windowsu?
​sem sa dostanes?

http://www.sdilej.eu/pics/9d6ac0ae7ea9e2103d13686452b2eeb8.png
ak ano tak klikni na moznosti jednotky
Mepko
29.04.13,14:41
Inštaláciu spúštam s windowsu, popravde ani neviem jak sa bootuje zo cd. A presne tú možnosť: Možnosti jednotky (rozšírené), tam nemám.
mecky
29.04.13,14:45
ked restartujes pc s vlozenym cd nenapise to press any key to boot from cd?
co to je za pocitac?
Mepko
29.04.13,14:50
PC je od sharku, neviem aké údaje potrebuješ vedieť, nie keď reštartujem PC z vloženým CD tak my až vo windowse vyhodí inštalačnú tabulku.
misoft
29.04.13,15:39
Pokiaľ chceš inštalovať - musíš v BIOSe nastaviť bootovanie z CD mechaniky. Po vložení inštalačného CD sa spustí inštalátor, ktorý ponúkne niekoľko možností (obnovu, opravu, inštaláciu) - a vtedy už si volíš jednotku (alebo ponúkne rozdelenie disku). Samotný inštalátor pre inštaláciou formátuje určenú jednotku - prídeš o všetky dáta (pri Repair len opraví chybné súbory, pri Restore ponúkne bod obnovy).
taiko
29.04.13,15:43
mas v BIOS-e nastavene, aby sa z CD/DVD dalo bootovat? ak hej tak by Ti malo hned po reboote na malu chvilocku ukazat moznost, ci chces bootovat z CD/DVD, tak ako pise mecky.
taiko
29.04.13,15:44
eeeej si ma predbehol :-)
Vlado40
29.04.13,17:01
Už vyšlo z módy meniť botovanie v biose a potom to nastaviť naspäť.Stačí pri štarte stlačiť F8 alebo F11... podľa dosky a vybrať pri inštalácií botovanie z DVD a pri inštalácií a reštarte to netreba v biose zase meniť späť na botovanie z HDD.Musela by to byť stará doska aby túto možnosť neponúkla.
Mepko
29.04.13,17:35
Ďakujem za pomoc. Windows som úspešne zformátoval a preinštaloval.
sthruska
30.04.13,05:38
Ale z módy mohol výjsť aj PC