danredden
29.04.13,16:41
Dobry den.
Idem pracovat na dlhsiu dobu do Brazilie a beriem si so sebou notebook a ine mensie elektrospotrebice. Viete mi poradit, kde sa da zohnat redukcny adapter do el. siete, do ktoreho mozem zapojit aj gulatu koncovku od notebooku ? Zatial vsetky univerzalne cestovne adaptery co som nasiel na trhu su urcene len pre spotrebice s plochou vidlicou (SKROSS, SWISS travel adapter, HAMA...), ktore maju o nieco tensie koncove vodice. Inymi slovami, gulatu koncovku (s uzemnenim), ktora ma nevedno preco vzdy hrubsie koncove vodice, do tychto redukcnych adapterov nezapojim.

Zatial som to predbezne vyresil tak, ze som si vyrobil predlzovaciu rozstvorku s plochou koncovkou a budem si zapajat spotrebice do nej, ale rad by som mal zakupeny redukcny adapter, do ktoreho mozem priamo zapojit nase ploche a aj gulate koncovky.

Mozno ste uz niekto riesil podobny problem, tak budem vdacny za tipy a rady.
​Dakujem
buchač
29.04.13,14:58
danredden
29.04.13,15:03
Zdravim,dakujem za tip. Ja mam od tej istej firmy tento http://www.alza.sk/skross-evo-cestovni-adapter-6-3a-max-univerzalni-pro-150-zemi-d414279.htm a tam sa da zasunut len plocha koncovka.

Teoreticky by sem mohla pasovat gulata koncovka, ale len ak ma vyvedenu snuru zhora. Napriklad rozstvorka a dalsie predlzovacky maju kabel pri koncovke zalomeny do tvaru L a to by branilo zasunutiu koncovky. Na notebook by to zrejme mohlo fungovat.
ivka70
29.04.13,15:31
Myslim si, ze taky adapter kupis skor na druhej strane oceanu, teda v Brazilii.
Pripadne na letiskach sa daju zohnat rozne.
avalik
29.04.13,16:02
Zdravim,dakujem za tip. Ja mam od tej istej firmy tento http://www.alza.sk/skross-evo-cestovni-adapter-6-3a-max-univerzalni-pro-150-zemi-d414279.htm a tam sa da zasunut len plocha koncovka.

Teoreticky by sem mohla pasovat gulata koncovka, ale len ak ma vyvedenu snuru zhora. Napriklad rozstvorka a dalsie predlzovacky maju kabel pri koncovke zalomeny do tvaru L a to by branilo zasunutiu koncovky. Na notebook by to zrejme mohlo fungovat.

no ja ti nevim co by malo branit zasunutiu, ale takuto zastrcku ako je na obrazku predlzovacky bezne davam ci do stenovej zasuvky alebo predlzovacky

http://imgs.pricemania.sk/c/170x170/obrazok1841329.jpg
danredden
29.04.13,16:19
Dufam, ze ano, ale prilis sa nato spoliehat nechcem a moze to trvat par dni, kym to zozeniem.
danredden
29.04.13,16:22
Jeden zakaznik sa pri danom produkte stazoval, ze mu nedociahla prave ta koncovka z notebooku, ale neviem detaily, takze mozno mal iny problem.
ivka70
29.04.13,18:55
Inak, bezne nabijacky na NB su zlozene z 2 casti, jedna je klasicke PC napajanie, druha je adapter s koncovkou do PC.
Ak mas taku nabijacku, tak klasicky kabel do PC urcite kupis s tou AM koncovkou.
arizona
29.04.13,19:08
Dvojice kulatých kolíků - Průměr kolíků 4,8 mm


http://zasuvky.hw.cz/images/plig_c_mix.jpg
Poznámka : Zástrčku typu C lze rovněž použít ve spojení se zásuvkami E, F a některými typy L.
Tento typ zástrčky se nachází ve většině "univerzálních" sad zástrčkových adaptorů. Zástrčky rovněž mohou nabývat kosodélníkového nebo obdélníkového obrysu.
Standardy : CEE 7/16 "Europlug" EN50075; Electrical Appliance Safety Control Law, Article 5, paragraph 2; Israel standard, Korea KSC8305, CEE7 standard sheet XVII / IEC884-1 European plug


Lze použít například v :
Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Řecko, Afgánistán, Alžírsko, Albánie, Angola, Írán, Argentina, Arménie, Azory, Baleárské ostrovy, Bangladéš, Belgie, Bolívie, Bosna a Hercegovina, Brazílie, Bulharsko, Burkina Faso, Burundi, Burundi, Dánsko, Džibuti, Egypt, Eritrea, Estonsko, Faerské ostrovy, Filipíny, Finsko, Formentera, Francie, Francouzská Guyana, Gabon, Gibraltar, Gronsko, Guadeloupe, Guinea, Guinea-Bissau, Chile, Chorvatsko, Ibiza, Indie, Indonésie, Irák, Island, Izrael, Kambodža, Kamerun, Kanárské ostrovy, Kapverdy, Kazachstán, Komory, Konžská demokratická republika, Konžská republika, Korea, Jižní, Kuba, Kuvajt, Laos, Libanon, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maïarsko, Madagaskar, Madeira, Makedonie, Mali, Malorka, Maroko, Martinik, Mauretánie, Mauricius, Monako, Mongolsko, Mosambik, Myanmar (Barma), Německo, Nepál, Niger, Nizozemsko, Normanské ostrovy, Norsko, Omán, Pákistán, Paraguay, Peru, Pobřeží slonoviny, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rovníková Guinea, Rumunsko, Rusko, Rwanda, Sýrie, Salvador, Súdán, Senegal, Somálsko, Spojené arabské emiráty, Středoafrická republika, Surinam, Svatý Vincent a Grenadiny, Tádžikistán, Thajsko, Togo, Tunis, Turecko, Ukrajina, Uruguay, Uzbekistán, Východní Timor, Velká Británie, Velká Británie, Vietnam, Zambie
viac http://zasuvky.hw.cz/index2.php
arizona
29.04.13,19:09
BRAZÍLIE / PRAKTICKÉ INFORMACE NA CESTUElektřina: Brazílie je v tomto ohledu trochu komplikovanější. Elektrické zásuvky jsou většinou 110 nebo 120V. Některé hotely mají ale 220V, což je spíš výjimka. (V Brazílii jsou sítě o napětí 110/120 V i 220/240 V, 60 Hz. V oblasti Rio de Janeiro, Sao Paulo, Porto Alegre a Manaus převažuje 110/120 V, v Brasilii a Recife 220 V. Ve většině hotelů jsou zásuvky na 220 V, pro zástrčky se dvěma kulatými nebo plochými kolíky. Doporučujeme adaptér.
http://www.livingstone.cz/prakticke-informace/informace-o-zemich/amerika/brazilie/
danredden
30.04.13,07:04
Inak, bezne nabijacky na NB su zlozene z 2 casti, jedna je klasicke PC napajanie, druha je adapter s koncovkou do PC.
Ak mas taku nabijacku, tak klasicky kabel do PC urcite kupis s tou AM koncovkou.

Zrejme mas na mysli trojzilovy kabel s gulatou koncovkou s uzemnenim (= "klasicky kabel do PC"). Priznam sa, ze zatial som nevidel trojzilak s plochou vidlicou na konci, ale mozno taky existuje. V takom pripade je otazne, ci to nema nejake bezpecnostne rizika, nakolko vsetky notebooky (co som doteraz videl, aj v zahranici) sa dodavaju s kablom ktory ma koncovku s uzemnenim.
Indeed
30.04.13,10:14
Guľatá je guľatá a okruhla je okruhla, to je trochu rozdiel...
buchač
30.04.13,10:28
Guľatá je guľatá a okruhla je okruhla, to je trochu rozdiel...
mimotemy

...Ty si puk ...:---

Téma " Slováci na slovíčko " je niekde inde ...
Ale keď už slovíčkáriš , tak daj presný a hlavne správny výraz na pomenovanie danej koncovky...:rolleyes:
Indeed
01.05.13,07:13
spravny vyraz na pomenovanie danej koncovky je PRIVODNÁ ŠNURA
buchač
01.05.13,09:20
Guľatá je guľatá a okruhla je okruhla, to je trochu rozdiel...
Ale keď už slovíčkáriš , tak daj presný a hlavne správny výraz na pomenovanie danej koncovky...:rolleyes:
spravny vyraz na pomenovanie danej koncovky je PRIVODNÁ ŠNURA
mimotemy
...dobre si to " vysvetlil ".....jak rusnak ... :---

Prívodná šnúra ...oki ....ale s akou KONCOVKOU - zástrčkou ??? :rolleyes:
Toto ma zaujíma ...

Lebo sú - tie štandartné vidlice ( priame alebo lomené ) , ploché , systém ležiacej osmičky , typ mickeymouse , flexo ...;)
avalik
01.05.13,09:35
spravny vyraz na pomenovanie danej koncovky je PRIVODNÁ ŠNURA

snura je snura a je zakoncena vidlicou - zadavatel nie je odbornik a preto pomenoval vidlicu ako vedel ...

mimotemy to len niekto nevie ako inak mrnikovat temu a nahnat si pocet prispevkov, tak rype do slovicok a rada ziadna ... uz sa tesim na novu poradu ...;)
danredden
01.05.13,11:55
spravny vyraz na pomenovanie danej koncovky je PRIVODNÁ ŠNURA

Povodne som nemal zaujem reagovat na vase "rady" a komentare, ale nedalo mi. Podla vas je spravne pomenovanie koncovky privodna snura. Troska protichodne. Za druhe, mate tam gramaticke chyby, nakolko ste sa rozhodli v danom "presnom" nazve pouzit diakritiku. Kazdopadne, som si isty, ze kazdemu je uz jasne...