romen3
29.04.13,17:33
dobry den vsetkym.

chcel by som sa spytat, co by ste pouzili v pripade, ze chcete na povale spravit podlahu. mam tam tramy v rozostupoch cca 70cm o hrubke cca 5cm a to sposobom 5cm tram, cca 10cm volny priestor, opat 5cm tram a 70cm prisetor. dali by sa pouzit napr osb dosky a pripadne ake presne? a ak iny material aky a ako? chcem to vyuzit ako odkladaci priestor kde sa nebude denne chodit a podobne. skor na odkladanie prebytocnych haraburd ktore nechcem vyhodit.

oki troska som prehladaval temy a konecne som sa dopracoval k niecomu a troska to upresnim.
stropy v izbach mam z tatranskeho profilu, na tom vrstva izolacie asi hlinnikovej, potom vrstvu izolacie. a na tomto by som chcel spravit lahku lacnu podlahu. uvazoval som o OSB a docital som sa, ze ludom sa tam potom zrazala voda aj ked mali paropriepustnu zabranu. strechu zateplenu nemam iba stropy. aky postup a material by ste zvolili v takomto pripade?

dakujem za odpovede

Roman
Martin1310
29.04.13,18:40
No dúfam že tie trámi 5cm široké majú dosť velkú víšku aby to mohlo slúžiť na účel aký chceš.
Ak by si to chcel zvrchu uzavrieť OSB-doskou tak by si mal mať zloženie odspodu takéto-tatranec,parozábrana,izolácia,OSB doska.Parozábrana rozumej - paronepriepustná zábrana. Ak ju tam nemáš alebo tam máš paropriepustnú tak by si to nemal zvrchu uzavrieť,na OSB by sa mohla zražať voda.Riešením je napríklad spraviť zvrchu záklop z normálnych dosiek a uložiť ich z medzeramy cca 5mm,tým dosiahneš že sa vlhkosť ktorá tam prenikne odvetrá.Alebo tam dať OSB ale navrtať do nej otvori a osadiť tam vetracie mriežky,tých otvorov by tam muselo byť ale dosť.
Joshuagrey
30.04.13,07:31
Ahoj. Prave vcera som dokoncil pokladanie podlahy na povale. Neviem ci to bude riesenie pre Teba, ale ja som to robil z normalnych 2,5cm dosak. Pod ne som si nachystal a zhotovil rost zo stresnych lat, ktore mali rozmery 4 x 5 cm. Nechaval som medzi nimi medzeru cca 22 cm. Ja mam medzery medzi tramami niekede az 90cm a takto je to plne pochodzne. Povala ma cez 70m2. Na tie stresne laty som potom poukladal a nasroboval uz spominane dosky. Zospodu, ked budem ukladat mineralnu vlanu, tak ta si mi tych dosak dotykat nebude, pretoze su tam tie 5cm hranoly a zvrchu sa to chystam este obrusit a mozno aj prelakovat. Dosky sa v tom teple na povale este trosku zosusili a budu medzi nimi tym padom aj vetracie medzery, a cena oproti rieseniu z OSB dosak bola zhruba tretinova. Prikladam fotky, pre lepsie info. ;)
romen3
30.04.13,07:36
dakujem mockrat. idem zistovat co presne za foliu tam mam.
vyska tych tenkych tramov je dost si myslim.
​a aku hrubku OSB by som mal zvolit? ci na tom az tak nezalezi?
romen3
30.04.13,07:39
Joshuagrey (http://www.porada.sk/member.php?u=295469) vyzera to super. zacinam nad tym uvazovat.
​dakujem mockrat.