matej37
29.04.13,17:52
Môže mať e-shop v obchpdných podmienkach napísané, že skontrolovať tovar môžem až po vyplatení dobierky?
avalik
29.04.13,16:05
pytas sa ako predajca alebo zakaznik?
player85
29.04.13,16:06
Mnohe e- shopy to tak maju,aj ked aj z vlastnej skusenosti viem,ze kurier pride,musim mu dat najskor peniaze a uz aj startuje :) aj ked je v obch.podmienkach napisane,ze si tovar mozem skontrolovat priamo pred kurierom a ak by nieco nesedelo- spisala by sa reklamacia,myslim,ze to zavisi dost aj na kurierskej sluzbe
arizona
29.04.13,17:40
Myslis, ze je to prijemne pre zakaznikov,aby krabice rozbalovali kdesy na ulici, ci na schodisku? :confused:

Do OP si mozes dat co chces,ale vacsina zakaznikov uz dnes pozna svoje prava... ;) a chyba sa moze prejavit aj neskor,nie hned pri preskusavani na ulici
camozzi
29.04.13,17:48
Myslis, ze je to prijemne pre zakaznikov,aby krabice rozbalovali kdesy na ulici, ci na schodisku? :confused:

Do OP si mozes dat co chces,ale vycina zakaznikov uz dnes pozna svoje prava... ;)

Žiaľ väčšina len práva.
Už som podával sťažnosť na prepravcu, ktorý odovzdal zásielku zákazníkovi bez zaplatenia, ten ju ešte za prítomnosti kuriéra otvoril a potom odmietol. Krabicu prelepili a prišla nám späť ako odmietnutá zásielka.
Je dôležité uvedomiť si, že zásielka je majetkom odosielateľa do doby, kým nie je zaplatená. Otvoriť pred kuriérom odporúčam vždy, ak sú viditeľné poškodenia obalu, v ktorom bola zásielka doručená. V prípade nezhôd je vhodné nechať si všetky obaly, nafotiť si zásielku a riadiť sa reklamačným poriadkom prepravcu a/alebo eshopu.
chic FASHION s.r.o.
09.05.13,11:50
Mám podobnú skúsenosť, takisto som obdržal vrátenú otvorenú zásielku, aj keď nechápem prečo, keďže zákazník má právo tovar do siedmych dní vrátiť. A kuriérska spoločnosť sa k tejto skutočnosti nedokázala vyjadriť.