fiunko
29.04.13,19:10
čaute,
chcel by som sa poradiť, mám narážanú studňu do hĺbky 12m, voda je v 6m, zo zeme mi trčí 5/4" rúra. celé to mám vo vodomernej šachte s prívodou 23OV, šachta je veľká, s priestorom nie je problém. chcel by som to zfunkčniť na polievanie záhrady. vie mi prosím niekto poradiť, čo je lepšie, domáca vodáreň ale čepadlo ale niečo iné. ide mi len o polievanie záhrady, nič iné.
ďakujem
command
30.04.13,02:35
Ja som mal nieco podobne ale studna hlboka 9m a voda je v 7 metroch ale je to kopana studna, dal som tam ponorku a na to napojil najprv len tlakovy spinac s manomentrom ale nevyhoda toho je ze sa mi stale spusta a vypina cerpadlo teraz tam davam este 80l tlakovu nadobu a v buducnosti napojim na to aj do domu vodu na splachovanie a pracku. Momentalne to pouzivam iba na polievanie.
bjuty smis
30.04.13,05:46
kolko je hladina vody od dna šachty ?
ponorku tam nevopcháš, záhradné čerpadlo má max.saciu výšku 8m..
skús si od niekoho požičať, či je dosť vody..
istota je ručná pumpa:)
command
30.04.13,05:56
Ručna pumpa ma max saciu vyšku zase len 7 m aspon tie co som videl, ak tam nevopcha ponorku nakolko ma narazanu studnu nevopcha tam ani pracovny valec cim musi pouzit rucnu pumpu s pracovnym valcom v pumpe, ktora ma tu saciu vysku 7 m. Co sa tyka tej ponorky ja som pisal ako to mam ja u neho asi najidealnejsie zahradne cerpadlo.
bjuty smis
30.04.13,07:07
len sa bojím, že tam nebude mať dosť vody...len5/4 rúra....
command
30.04.13,08:34
Piše že v 6 m ale ci od vrchu alebo od spodku(aj ked sa zda ze by to malo byt rovnako) to nepise, skor si myslim ze dolezity bude pritok ak ma 6 m od vrchu vodu a bude dobry pritok tak neni problem si myslim.