Tohocasu
30.04.13,08:33
Chcel by som sa opytat ohladom zrusenia zmluvy na kupu tovaru. Stala sa nam klasicka situacia: stary otec kupil na predvadzacej akcii "uzasny vysavac + neskutocny riad" za niekolkonasobne navysenu cenu v domnienke, ze sa jedna o skvely obchod. Teraz by sme tuto zmluvu chceli zrusit, ale kedze prepasol 7 dnovu lehotu, tak uz to nie je mozne tak jednoducho. Cast sumy uz zaplatil ako zalohu a teraz by mal doplatit zvysok.

V zmluve sme ale nasli niekolko omylov a konkretne by ma zaujimalo ci sa na ich zaklade da povazovat zmluva za neplatnu? Omyly:
- adresa trvaleho bydliska je napisana s chybou (8 namiesto 9)
- sidlo predavajucej spolocnosti nie je aktualne (den predtym sa prestahovali)

V pripade potreby doplnujucich info pls napiste co treba a skusim odpovedat co najskor.

Vopred dakujem vsetkym za ochotu
Stanislav 1975
30.04.13,06:48
Chcel by som sa opytat ohladom zrusenia zmluvy na kupu tovaru. Stala sa nam klasicka situacia: stary otec kupil na predvadzacej akcii "uzasny vysavac + neskutocny riad" za niekolkonasobne navysenu cenu v domnienke, ze sa jedna o skvely obchod. Teraz by sme tuto zmluvu chceli zrusit, ale kedze prepasol 7 dnovu lehotu, tak uz to nie je mozne tak jednoducho. Cast sumy uz zaplatil ako zalohu a teraz by mal doplatit zvysok.

V zmluve sme ale nasli niekolko omylov a konkretne by ma zaujimalo ci sa na ich zaklade da povazovat zmluva za neplatnu? Omyly:
- adresa trvaleho bydliska je napisana s chybou (8 namiesto 9)
- sidlo predavajucej spolocnosti nie je aktualne (den predtym sa prestahovali)

V pripade potreby doplnujucich info pls napiste co treba a skusim odpovedat co najskor.

Vopred dakujem vsetkym za ochotu
Bohužial, ťa nepoteším- uvedené nezrovnalosti,podľa mňa nemajú nejaký závažný vplyv na platnosť uzatvoreného obchodu- škoda,že ste prepásli tú lehotu na zrušenie zmluvy, teraz už podla mňa ostáva len zaplatiť zvyšok a tovar si nechať...
GabiZ
30.04.13,07:13
Okrem zákonom stanovenej lehote odstúpenia od zmluvy, ktorú ste uviedli, ďalším prípadom odstúpenia je prípad ak má vec vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ale pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave alebo pre väčší počet vád kupujúci nemôže vec riadne užívať. Chyby v zmluve, ktoré uvádzate nemajú vplyv na jej neplatnosť, lebo bola podpísaná oboma stranami, t.j. starý otec si ani neskontroloval adresu uvedenú v zmluve a to je jeho chyba. Svojim podpisom súhlasil so všetkým, čo je v zmluve uvedené. V súčasnosti sa začínajú riešiť prípady obchodov v rámci prezentácii, ktoré nielen v Čechách, ale i u nás na Slovensku začínajú hraničiť s trestným právom. Ide tu už o nátlak, zastrašovanie a hrozby. Ale či a vôbec niekto s týmto niečo urobí, je v nedohľadne. Napr.
http://www.aktuality.sk/clanok/223490/firma-vraj-okrada-dochodcov-hrnce-za-vsetky-peniaze/
http://www.aktuality.sk/clanok/227519/smejdi-idu-po-starych-ludoch/
Tohocasu
30.04.13,07:30
Dakujem za odpoved, nieco podobne som si aj myslel, ale nadej zila :)
GabiZ
30.04.13,07:36
Ja len dúfam, že tých dôchodcov bude stále menej a mali by hlavne deti stále dokolečka poukazovať na prípady, ktoré sa momentálne stávajú a odhovárať ich od prípadných akcií. Obed (pre nich zadarmo) im uvarte radšej vy doma. To a prípadný "darček zadarmo" ich láka najviac!!! Ak už raz niečo podpíšu, len veľmi ťažko sa to potom dá zmeniť. Pokiaľ sú svojprávni, tak s tým len veľmi málo zmôžete. Zákon je v tomto ešte stále "deravý". Je to podobný prípad ako uzatváranie zmlúv s energetickými centrami, ktoré sa tiež veľmi rozmohlo. Proste zmluvy treba čítať, čítať a čítať ak už sa chceme takýchto akcií zúčastniť a v prípade nátlaku, ako je v odkazoch na stránkach, treba okamžite volať políciu, kým sú svedkovia - ostatní prítomní.