Katrina27
30.04.13,11:54
Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť s nasledovným problémom: zamestnávame dohodára (dohoda o pracovnej činnosti pravidelný príjem od 01.01.2013), ktorý je invalidným dôchodcom. V zmysle zákona o soc. poistení sa nepovažuje za zamestnanca na účely nemocenského poistenia (t.j. neplatí pdvody ani on ani zamestnávateľ) a preto nebude mať nárok ani na nemocenskú dávku, ktorú vypláca soc. poisťovňa. Mňa však zaujína dočastná pracovná neschopnosť prvých 10 kalendárnych dní. Zákon o dočastnej pracovnej neschopnosti považuje za zamestnanca FO v zmysle § 4 ods. 1 zákona o soc. poistení (zamestnancom je FO v právnom vzťahu s pravidelným mesačným príjmom, okrem FO pracujúcej na základe dohody o pracovnej činnosti ak je poberateľom invalidného dôchodku). Na základe tejto odvolávky teraz neviem či mám, alebo nemám náhradu príjmu tomuto dohodárovi vyplatiť alebo nemá nárok na náhradu príjmu. Ak už má niekto s týmto skúsenosť prosím o podanie info.
ďakujem

Naozaj sa ešte nikto s týmto nestretol? Ak áno prosím odpovedzte mi som z toho už v koncoch.