Anik
30.04.13,18:43
chcem poprosiť o radu. Dnes sa psychicky chorá sestra zúčastnila predvádzacej akcie. Pozvánku dostala na zabíjačkové hody. Po nastúpení do autobusu kde ich pozbierali z 3 okresov sa odviezli do Sačurova, niekde do kultúrneho domu a tam im predvádzali hrnce, indukčnú platňu mixér a toto všetko vyhrala aj moja chorá sestra a zakúpila si od nich hrnce a neviem čo ešte.
Samozrejme od nej zobrali OP a vypísali jej zmluvu, že bude platiť 24 mesiacov po 50 eur.
Nakoniec jej nedali nič nakoľko jej povedali, že má nízky dôchodok 210,- eur a teda, že nevedia či jej dajú na splátky a že sa jej ozvú. Prišla domov s tým, že nemá nič akurát tak podpísala zmluvu, nedali jej ani žiadnu kópiu. Čo sa s tým dá robiť? Chceli by sme predísť stratám.
Treba počkať či sa neozvú napr. do štvrtka, alebo to ísť nahlásiť na políciu ?

Za rady ďakujem
ivka70
30.04.13,16:45
Sestra je zbavena sposobilosti na pravne ukony?
Anik
30.04.13,16:58
zatiaľ nie, bohužiaľ isto podľahli aj tí čo sú psychicky viac v poriadku ako ona. Aspoň si už na určité veci spomenula , prvotne v podstate nevedela zo stresu nič.
Anik
30.04.13,17:01
Jej psychický stav je v tomto prípade len okrajový, skôr sa mi jedná o to čo sa s tým dá robiť, nakoľko nemá žiadnu kópiu toho čo podpísala.
Tweety
30.04.13,17:04
Počkajte do štvrtka. Veď píšeš, že jej nakoniec nedali nič lebo zistili, že má nízky dôchodok. Možno nakoniec z toho fakt nič nebude.
Anik
30.04.13,17:28
vieš Majka, keby mala kópiu zmluvy tak je to o inom, ale nemá nič a nemáme na nich ani žiaden tel. kontakt
220870
30.04.13,17:33
Treba na nich poslať políciu.Podať podnet na neznámeho páchatela.
Tweety
30.04.13,17:33
Keď sa vo štvrtok neozvú, zavolajte do Sačurova na úrad, tam určite budú vedieť niečo o firme, veď si musela prenajať priestory a tak...
GabiZ
30.04.13,17:36
Treba na nich poslať políciu.Podať podnet na neznámeho páchatela.

Presne tak, nie je možné, že ak niekto niečo podpíše, nedostane tiež zmluvu. Obe strany predsa majú zmluvu obdržať. Treba podať trestné oznámenie za podvod skôr, kým príde exekútor. Ako Tweety píše, informovať sa na úrad, či nevedia niečo o firme, prípadne dostala predsa nejakú pozvánku, kde by malo byť uvedené, kto a za akým účelom akciu organizuje.
korela
30.04.13,17:38
Už iba to je nepríjemné, že majú od nej všetky údaje aj s rodným číslom. Ja by som mala práve z tohto obavy v budúcnosti.
Anik
30.04.13,17:49
veď práve preto zvažujem políciu
telefón na nich som nezistila
dostala od nich pozvánku na zabíjačkové hody , ešte že aspoň na to si spomenula.
vulxy
30.04.13,17:52
uplne suhlasim s nazvom temy "smejdi"....ja osobne robim taky bordel ked sa dozviem ze niekto z blizkej rodiny co len si letak precital ze uz sa nikto neodvazi na nejaku predvadzaciu akciu co i len pomysliet....podla mojho je najlepsie si davat pozor na blizkych ale ono to niekedy nefunguje...
lujza.j
30.04.13,18:19
hajzli najväčšieho zrna ..nemám slov nato ... premieľa sa to všade v telke v tlači... a toto... normálne bez akéhokoľvek strachu postihu ....neštítia sa ničoho...drzosť maximálna:mad:...fuj
Melnick
30.04.13,18:47
uplne suhlasim s nazvom temy "smejdi"....ja osobne robim taky bordel ked sa dozviem ze niekto z blizkej rodiny co len si letak precital ze uz sa nikto neodvazi na nejaku predvadzaciu akciu co i len pomysliet....podla mojho je najlepsie si davat pozor na blizkych ale ono to niekedy nefunguje...

Plne s Tebou súhlasím vulxy,

mimotemystretla som susedku a tá sa mi pochválila, že ide na prezentáciu - hrncov. Upozornila som ju, aby si dala pozor, nech na prezentácii nič neobjednáva a hlavne nepodpisuje.
No čo myslíte, ako to dopadlo?
Ešte večer, keď sa jej cestou v hlave rozležalo, že hrniec za 1000,00 € je predsa len príliš drahý,prišla ku mne, aby som jej zrušila zmluvu, že sa to v ten večer ešte dá zrušiť. No , možno by sa dalo, keby fungovali čísla uvedené na zmluve a kde kade na letákoch.
My ľudia sme nepoučiteľní.

K téme : ja by som tú spoločnosť oznámila na polícii.
pivko
30.04.13,18:57
Sestra je zbavena sposobilosti na pravne ukony?
Nieje zbavená sposobilosti ,ale je z okresu VV a odtial ani krava neni dobra.:Da to si možem dovoliť tvrdiť nakoľko mám 10r. skúsenosť.:D
avalik
30.04.13,19:07
treba pozriet zakon 108/2000 Z. z.Zákon o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji
(http://www.zakonypreludi.sk/zz/2000-108#f5693064)
§ 7
Povinnosti predávajúceho (1) Pri podomovom predaji je predávajúci povinný okrem všeobecných podmienok predaja13) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2000-108#f5693254) a podmienok prevádzkovania živnosti14) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2000-108#f5693255) splniť tieto povinnosti:
a) preukázať spotrebiteľovi a iným oprávneným osobám (§ 14 ods. 1 (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2000-108#f5693205)), ak si to vyžiadajú,
1. svoju totožnosť, trvalý pobyt a živnostenské oprávnenie, ak podomový predaj vykonáva fyzická osoba15) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2000-108#f5693256) vo vlastnom mene a na vlastný účet; živnostenské oprávnenie nie je povinná preukázať fyzická osoba, ktorá predáva spotrebiteľovi rastlinné a živočíšne výrobky z vlastnej drobnej pestovateľskej alebo chovateľskej činnosti alebo lesné plodiny,
2. obchodné meno a sídlo, ak podomový predaj vykonáva právnická osoba16) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2000-108#f5693257) prostredníctvom svojho zamestnanca, sprostredkovateľa alebo tretej osoby, ktoré vystupujú v jej mene,
b) splniť informačnú povinnosť o predávanom tovare podľa osobitného zákona,17) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2000-108#f5693258)
c) písomne informovať spotrebiteľa o tom, kde a akým spôsobom môže spotrebiteľ reklamovať vady tovaru alebo poskytnutej služby,
d) písomne upozorniť spotrebiteľa najneskôr pri uzavretí zmluvy na jeho právo písomne odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo uzavretia zmluvy o poskytnutí služby a uviesť meno a adresu alebo názov a sídlo osoby, u ktorej môže toto právo uplatniť.

(2) Lehota na odstúpenie od zmluvy podľa odseku 1 písm. d) je zachovaná, ak sa písomné odstúpenie od zmluvy odovzdá najneskôr posledný deň lehoty na poštovú prepravu.

(3) O predaji tovaru alebo o poskytnutí služby je predávajúci povinný spotrebiteľovi vydať doklad, v ktorom uvedie druh tovaru alebo poskytnutej služby, ich cenu,18) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2000-108#f5693259) obchodné meno a sídlo, ak podomový predaj vykonáva právnická osoba, alebo meno a trvalý pobyt, ak podomový predaj vykonáva fyzická osoba, a dátum prevzatia tovaru alebo poskytnutia služby. Za taký doklad sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou.19) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2000-108#f5693260)


cize, pokial tovar este nie je prevzaty ... zajst za pravnikom a osetrit prevzatie tovaru a nasledne odstupenie od zmluvy a vratenie tovaru
lapejko
30.04.13,19:07
A to čo má byť? Košičania majú patent na rozum? Koľko je rodených Košičanov v KE?...Myslel som, že si už vyrástol z týchto mladíckych invektív a Anik nie je z VV ani VT /po novom/ ale z MI, ktoré podľa mňa vypadlo zo zadku KE...
pivko
30.04.13,19:09
Aj moja dementná svokra bola na takej seanse , že ona nič nekupi a zrazu hrnce za 2.000 Evri , ešte že tá firma z Preśova bola spoľahlivá a dalo sa to vrátiť.
lujza.j
30.04.13,19:19
Aj moja dementná svokra bola na takej seanse , že ona nič nekupi a zrazu hrnce za 2.000 Evri , ešte že tá firma z Preśova bola spoľahlivá a dalo sa to vrátiť.
.....skoro....
ona pravidelne nakupuje tieto pixloviny ...špeci nože + zadarmo predpotopný odšťavovač.....naposledy nejakú sondu s nejakým špeci svetlom čo sa strká do nosa a samozrejme že je to skoro všetky choroby za iba 500e.....
​neviem ako títo ľudia podľahnú... :rolleyes: či sa ulakomia akože na ten obed či načo ich to lákajú a potom majú z toho zatemnenú myslel, ako keby im niečo namiešali do toho jedla, alebo sú fakt mešuge:cool:
vulxy
30.04.13,19:36
oni ti "predajcovia zazracnych paplonov a hrncov" maju nos na ludi....vedia koho oebu a aj oebu...su na to skoleny ....ja by som bol zvedavy co by predaly v takej tretotriednej pivarni....asi by odisly s monoklom a bez zubu....totalne ich neznasam a osobne by som aj zakonom zakazal ( a to som dost anarchista)takyto predaj......
Anik
30.04.13,19:48
priatelia teraz sa už porúčam, lebo nevládzam už pozerať do PC ďakujem za Vaše názory a dobre mienené rady a uvítam aj ďalšiu diskusiu
zatiaľ ďakujem a budem Vás aj priebežne informovať čo sa bude diať ďalej
Melnick
30.04.13,20:22
priatelia teraz sa už porúčam, lebo nevládzam už pozerať do PC ďakujem za Vaše názory a dobre mienené rady a uvítam aj ďalšiu diskusiu
zatiaľ ďakujem a budem Vás aj priebežne informovať čo sa bude diať ďalej

Máš môj obdiv, že si nereagovala na niektoré príspevky:):)
arizona
01.05.13,05:21
Excise Duty
01.05.13,07:01
lujza.j
01.05.13,07:05
hmm...kino v Rači...
Emka Roman
01.05.13,07:08
.....skoro....
ona pravidelne nakupuje tieto pixloviny ...špeci nože + zadarmo predpotopný odšťavovač.....naposledy nejakú sondu s nejakým špeci svetlom čo sa strká do nosa a samozrejme že je to skoro všetky choroby za iba 500e.....
​neviem ako títo ľudia podľahnú... :rolleyes: či sa ulakomia akože na ten obed či načo ich to lákajú a potom majú z toho zatemnenú myslel, ako keby im niečo namiešali do toho jedla, alebo sú fakt mešuge:cool:

To máš ako za socíku, keď si niesla zakázaný tovar.

Ty si to robila prvý raz
colníci mali rutinu denne =

nemala si šancu.
Anik
01.05.13,12:43
veľmi pekne ďakujem všetkým za Vaše reakcie na vlastne aj môj problém - je to sestra, ktorá nemá okrem súrodencov žiadnu rodinu.
Dnes som bola u nich doma tak sa aspoň trochu rozpamätala.
Na začiatku jak došli do miestnosti dostali obálky so svojou výhrou a ona vyhrala vlastne všetko čo sa v tej chvíli dalo vyhrať -1. cena - obálky otvorili samozrejme až po prezentácii. Víťazov oddelili a už nemohli medzi sebou rozprávať. Nikomu nesmela povedať čo všetko vyhrala. Teraz k veci
Ako som spomínala nemá žiadnu zmluvu nič o čo by sa dalo oprieť má len obálku s pečiatkou firmy v ktorej prišla pozvánka - osobný kupón = osvedčenie o výhre!
Na vypísanie zmluvy dala OP -v podstate nevie čo podpisovala, len keď som sa jej spýtala či jej pri podpisovaní nehovorili akú sumu a ako dlho bude splácať vtedy povedala, že asi pri vypisovaní tých papierov jej to povedali.. Potom ju dali bokom a neskôr ešte za ňou prišiel ďalší človek, že čosi zapotrošili a že musí podpísať ešte jeden papier - samozrejme vôbec nevie čo podpisovala.
A úplne keď už odchádzali preč tak ju ešte raz zavolali bokom, že čosi zle napísali a museli to opraviť takže ešte raz musí niečo podpísať.
Prosím ak ísť na políciu podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, alebo na firmu od ktorej prišla obálka.
Ak by priniesli tovar prevziať zásielku a aspoň tak sa dostať k nejakej podpísanej zmluve, alebo vôbec nepreberať. Treba ísť na polície už dnes, keď to podpísala včera, alebo počkať či sa neozvú zajtra
Príjmem akýkoľvek názor, ale hlavne potrebujem radu na zmiernenie škôd.
​Ešte raz veľmi pekne ďakujem za Vaše reakcie
Excise Duty
01.05.13,13:42
Kto má čas a záujem, nech si pozrie toto:
http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/26.4.2013/
Tam sa ešte len dozviete, čo je to za hajz.... pardón šmejdov.
vulxy
01.05.13,13:44
......ked uz tolko podpisovala asi v nej videly vdacnu obet ,ja by som urcite isiel na tu policiu sa opytat pre istotu
....pokial natrafis na policajta ktoremu sa bude "chciet" tak poradi ci dat to oznamenie alebo ako postupovat...
Melnick
01.05.13,14:53
Si to vystihla:o)
lubko6394
01.05.13,14:57
Nechcel som reagovať, ale nedá mi. Myslím si totiž, že každého účastníka takejto akcie by bolo treba automaticky zo zákona zbaviť svojprávnosti za právne úkony. Oni tam idú dobrovoľne, ako im to mám zakázať ? Samozrejme, že zo strany prezentačných firiem je to svinstvo, lenže ak majú dostatok klientov tak sú vinní len oni ? Však nepredaj to, keď vidíš pre sebou blbca, čo Ti podpíše aj vlastný úmrtný list, len preto aby dostal zadara šnicľu. No neponúkni mu čosi iné, je jedno čo, len to musíš vychváliť ako superzázrak a ovca Ti to zožerie a cvaká aj keby na lieky a žrádlo nebolo. Prinajhoršom to dáš exekútorovi, a máš byt/dom/pozemok za akciovú cenu.
Zitulda
01.05.13,15:30
Nooo, pivko hambím sa za Teba Košičana prosím Ta... nepoznáš ju, ale urážaš!!!!
Zitulda
01.05.13,15:32
...nebláznite chalani ...lapejko aj pivko:(
Zitulda
01.05.13,15:57
Aník nezávidím Ti tú patáliu ani tvojej sestre. Skúsila by som sa s tou firmou telefonicky skontaktovať, ak to ide... ak nie tak by som to všetko čím skôr podala sťažnosť na polícii s presným opisom čo a ako sa udialo. A určite by som sestre povedala, že ak čokoľvek jej príde nech nič nepodpíše a nepreberie.
Určite nie som sama, ktorej často niekto zavolá, či už pozýva na obed, alebo začne slovami" bola ste vylosovaná a vyhrala...atď:) Hneď na začiatku ich preruším " ďakujem pekne, ale ponúknite to inému!" Naposledy sa mi stalo, (ponúkala niečo pre moje zdravie), že keď som jej toto povedala, začala mi nadávať, že som sprostá....atď a končila slovami nech Vás pánboh skáre a zdochnite čím skôr! Vytočená do nemoty som volala hneď späť na číslo ktoré ma volalo, ale nedalo sa dovolať... Teraz som zvedavá, čo a kto sa mi ozve, lebo som napísala sťažnosť na políciu.... ale aj oni vraj už dostali také telefonáty (ale bez vyhrážok) a je ťažko zistiteľné kto sú tie firmy, či jedinci...že mi dajú vedieť.
buchač
01.05.13,16:37
Nechcel som reagovať, ale nedá mi. Myslím si totiž, že každého účastníka takejto akcie by bolo treba automaticky zo zákona zbaviť svojprávnosti za právne úkony. Oni tam idú dobrovoľne, ako im to mám zakázať ? Samozrejme, že zo strany prezentačných firiem je to svinstvo, lenže ak majú dostatok klientov tak sú vinní len oni ? Však nepredaj to, keď vidíš pre sebou blbca, čo Ti podpíše aj vlastný úmrtný list, len preto aby dostal zadara šnicľu. No neponúkni mu čosi iné, je jedno čo, len to musíš vychváliť ako superzázrak a ovca Ti to zožerie a cvaká aj keby na lieky a žrádlo nebolo. Prinajhoršom to dáš exekútorovi, a máš byt/dom/pozemok za akciovú cenu.
...to máš tak ...

Boli rôzne nebankovky , v ktorých poniektorí ľudia ( dosť ich bolo aj tých v mladšom veku a zdravých - aj na hlavu ) prišli o nie malé sumy ...
Po prepuknutí , spadnutí tých pyramíd , vysvitlo , že čo je to za tým ...
Následne sa začali organizovať a na súdy dávať trestné podania ...
Nakoniec to došlo až k tomu , že by radi aj to odškodnenie od štátu ... totál blbosť ...

Len aby sme sa nedočkali toho , že niekomu napadne podobný blud v tejto súvislosti šmejďackej...
Anik
01.05.13,18:17
......ked uz tolko podpisovala asi v nej videly vdacnu obet ,ja by som urcite isiel na tu policiu sa opytat pre istotu
....pokial natrafis na policajta ktoremu sa bude "chciet" tak poradi ci dat to oznamenie alebo ako postupovat...
bohužiaľ natrafila som na policajta, ktorý nebol ochotný nám poradiť a pomôcť.
Pýtal si zmluvu bez nej oni nevedia nič urobiť. A vlastne keď nemá zmluvu tak nedošlo k žiadnemu porušeniu zákona. Keď som mu povedala, že už len tým že nemá kópiu toho čo podpísala došlo k porušeniu zákona, tak povedal, že môžme podať trestné oznámenie avšak to nie je v pôsobnosti nášho okresu, ale iného a to znamená, že trestné oznámenie oni neviem či ukončia, ale max. to presunú do okresu v ktorom sa prezentácia konala. Oni potom začnú zisťovať či sa konala nejaká prezentácia a tak.
Nakoniec z toho vysvetľovanie mi zjavne vyšlo, že ak chcem podať trestné oznámenie tak by to malo byť vlastne vo Vranove - dúfam, že miesto aspoň sedí ten Sačurov. Skúsim tam zajtra zavolať. Pochybujem, že mi dajú nejakú informáciu.
Po návrate z polície som jej ukázala ten dokument z príspevku 25 a tak sme sa dopracovali aj ku V.I.P členstvu - Diamond - že aj tú má a to som sa pýtala, že to bol ktorý podpis tak asi druhý, lebo pri 3. podpise ho už mala. zľava na nákup tovaru na 2000 eur. - myslela som, že tam nájdem názov komu tá karta patrí, hold omyl. Nič také tam nehrozí - platnosť 5 let Ident. č. na zadnej str. - karta je spoplatená čiastkou 400,- eur. Toť vše.
A ešte jedna veľmi dôležitá vec pri ktorej potrebujem radu. Mám právo sa domáhať toho aby som mohla byť prítomná pri spísaní trestného oznámenia? Lebo u nás je taký zvyk, že na výpoveď zoberú len osobu, ktorej sa to priamo týka, nikto iní sa nemá právo toho zúčastniť. To trestné oznámenie som nechcela dnes podať aj z toho dôvodu, že keby tam išla vypovedať sama tak im opäť podpíše čo len budú chcieť a tým pádom by to bolo úplne zbytočné.
Za radu, ochotu a Váš vzácny čas ďakujem
misoft
01.05.13,18:41
Prítomná by si teoreticky mohla byť, nesmela by si však zasahovať. Jedine ako svedok, prípadne ďalší, ktorý podáva tr. oznámenie. Rada: môže mať pri sebe právneho zástupcu - právnika, ktorý v jej mene (po splnomocnení) môže konať.
Keď si môžu na políciu svojich právnikov volať kadejakí šmejdi", môže aj obyčajný človek!
aktaK
02.05.13,04:40
GabiZ
02.05.13,05:55
......ked uz tolko podpisovala asi v nej videly vdacnu obet ,ja by som urcite isiel na tu policiu sa opytat pre istotu
....pokial natrafis na policajta ktoremu sa bude "chciet" tak poradi ci dat to oznamenie alebo ako postupovat...
bohužiaľ natrafila som na policajta, ktorý nebol ochotný nám poradiť a pomôcť.
Pýtal si zmluvu bez nej oni nevedia nič urobiť. A vlastne keď nemá zmluvu tak nedošlo k žiadnemu porušeniu zákona. Keď som mu povedala, že už len tým že nemá kópiu toho čo podpísala došlo k porušeniu zákona, tak povedal, že môžme podať trestné oznámenie avšak to nie je v pôsobnosti nášho okresu, ale iného a to znamená, že trestné oznámenie oni neviem či ukončia, ale max. to presunú do okresu v ktorom sa prezentácia konala. Oni potom začnú zisťovať či sa konala nejaká prezentácia a tak.
Nakoniec z toho vysvetľovanie mi zjavne vyšlo, že ak chcem podať trestné oznámenie tak by to malo byť vlastne vo Vranove - dúfam, že miesto aspoň sedí ten Sačurov. Skúsim tam zajtra zavolať. Pochybujem, že mi dajú nejakú informáciu.
Po návrate z polície som jej ukázala ten dokument z príspevku 25 a tak sme sa dopracovali aj ku V.I.P členstvu - Diamond - že aj tú má a to som sa pýtala, že to bol ktorý podpis tak asi druhý, lebo pri 3. podpise ho už mala. zľava na nákup tovaru na 2000 eur. - myslela som, že tam nájdem názov komu tá karta patrí, hold omyl. Nič také tam nehrozí - platnosť 5 let Ident. č. na zadnej str. - karta je spoplatená čiastkou 400,- eur. Toť vše.
A ešte jedna veľmi dôležitá vec pri ktorej potrebujem radu. Mám právo sa domáhať toho aby som mohla byť prítomná pri spísaní trestného oznámenia? Lebo u nás je taký zvyk, že na výpoveď zoberú len osobu, ktorej sa to priamo týka, nikto iní sa nemá právo toho zúčastniť. To trestné oznámenie som nechcela dnes podať aj z toho dôvodu, že keby tam išla vypovedať sama tak im opäť podpíše čo len budú chcieť a tým pádom by to bolo úplne zbytočné.
Za radu, ochotu a Váš vzácny čas ďakujem
Typické pre políciu, po rokoch skúseností som sa nakoniec dozvedela, v čom je problém, keď sa tomu vyhýbajú, ale nebudem to tu riešiť. Aby som zareagovala na to, čo ste vlastne "ne"vyriešili na polícii. Môžete trestné oznámenie aj spísať a vôbec vás nemusí zaujímať, do akého okresu to má patriť, či sa tým niekto má, alebo nemá zaoberať. Policajti toto používajú ako veľmi častý argument, aby nemuseli TO prevziať. Vždy treba však argumentovať tým, že trváte na podaní TO a oni sú POVINNÍ ho prevziať!!! Po niekoľkých sťažnostiach sa to už u nás jedno oddelenie aj naučilo. V niektorých prípadoch je vhodnejšie podať trestné oznámenie na prokuratúre, ktorá to priamo dá na vybavenie vyšetrovateľovi a vás tiež nemusí zaujímať, kde a kto to bude riešiť. Nedajte na výhovorky policajtov. Čo sa týka tej prítomnosti pri spísaní TO. Je lepšie, ak to podáte písomne vy (teda spíše sa to pod hlavičkou a s podpisom sestry), nie aby to spisoval policajt, bývajú tam nezrovnalosti. Takto čo vy dáte na papier nemôžu spochybniť, treba si dať oraziť prevzatie a hotovo. Ako som písala, trestné oznámenie môžete podať na prokuratúre alebo na polícii, odovzdáte im to, dáte si overiť prevziatie a oni MUSIA konať. Je síce pravda, že vec môže byť zamietnutá, môže byť postúpená alebo aj riešená, ale vždy je potrebné takéto oznámenie podať aj v prípade, že sa nájde viac poškodených. Vtedy je väčšia šanca na úspech a na to, že sa tým budú zaoberať. To, čo ste písali, čo všetko jej dali podpísať a sama nevie čo, tak to určite nenechajte tak. Ako tu už bolo písané, je to hlúposť ľudí, ale títo "darmožráči" dobre vedia, čo robia. Preto konajte!
JanoL
02.05.13,06:07
Takíto školia tých šmejdov....

http://www.zagozdzon.com/index.php?life-coach,39

Napr.:
Energetické centrum s podomovými predajcami á la
Klamo Roman
Trade Tech Company s.r.o. od 01.02.2013
Klaro s.r.o. do 31.1.2013
Masarykova 23
Prešov 080 01

Žiarivá ukážka....

Jano
Anik
02.05.13,06:22
GabiZ veľmi pekne ďakujem za Váš príspevok presne ste to vystihli, práve preto som včera nakoniec nechcela podať to trestné oznámenie, keď pán policajt videl, že trochu viem o čom hovorím tak mi už potom povedal, že to trestné oznámenie môže podať, Ale bolo mi jasné, že ju samu len tak bez toho, aby som mala niečo v ruke nemôžem pustiť a spoliehala som sa, že dnes sa mi podarí aspoň trochu to posunúť vďaka rozumným ľuďom, ktorí budú mať snahu to niekam konštruktívne posunúť.
Ešte raz veľmi pekne ďakujem
GabiZ
02.05.13,06:32
Spolu so sestrou to spíšte tak, ako to bolo. Všetko do detailov, kým si to pamätá. Ak sa tým polícia bude zaoberať, určite ju ešte predvolajú k výsluchu, takže treba sa potom držať toho, čo napíšete. Všetko treba napísať po pravde, aby sa potom výpovede nelíšili. Ja len verím, že predídete tým horším situáciam, keď sa potvrdí, že bola sestra podvedená. Pokiaľ by došlo z ich strany (tej úžasnej firmy) k vymáhaniu nejakého plnenia, bolo by vhodné nájsť si právnika, s ktorým by ste vec riešili aj v občiansko-právnom konaní hlavne preto, aby ste neprišli o svoj majetok. Ktovie, čo všetko podpísala.
lujza.j
02.05.13,06:33
Rozalka
02.05.13,12:24
Hoci nie som dôchodkyňa, zopár krát som sa zúčastnila na takejto akcii, tak sa s vami podelím o moje skúsenosti.

Prvá bola ešte začiatkom 90-ych rokov, 1993, možno 1994 – prišiel mi do schránky malý letáčik veľkosti tretinkovej obálky, že sa usporiada výlet do neďalekej pražiarne kávy v AT a potom je návšteva Schopping City Sud, priznám sa, zaujalo ma to. Zavolala som známej, odsúhlasila.
Aké bolo naše prekvapenie, keď sme nezatočili na štátnu hranicu, ale autobus zastavil v nejakom športovom dome, v Devíne (?). Nič naokolo, len hracia plocha a tento dom. Predvádzali nám hrnce, dokonca v nich aj pripravovali jedlo a mnohí si aj pochutnávali. Ja som bola dosť rozčarovaná, pretože som kupovať nič nechcela, bola som nažhavená na tú pražiareň kávy. V tom čase som bola ešte fajčiarkou, tak sme s malým hlúčikom trávili čas predvádzania pred vchodom do budovy, fajčili a svorne nadávali na „cestovku“. No nepomohli sme si, pretože na spodku letáku bolo uvedené, že počas výletu budeme účastníkmi predvádzania výrobkov – no to som pochopila tak, že budú predvádzať výrobky tej pražiarne. Po (celkom dobrom) obede sme vyštartovali smerom k pražiarni, prišli sme akurát „na fajront“, pracovná doba práve skončila, tak sme si v podnikovej predajni dali kávičku, každý sme dostali kilo kávy, ja som si ešte kúpila malého plyšáčika (asi tu začala vášeň pre zbieranie macíkov), previezli sme sa do SCS a večer domov. Za cenu, ktorú výlet stál, som mala obed, ľúto mi bolo len zbytočne minutej dovolenky.

Nasledujúce 2 prezentácie mi padli do lona celkom neočakávane, veľmi skoro po tejto, takže som bola už nacvičená – konali sa však v reštaurácii neďaleko môjho bydliska. Na obe ma pozvali moje známe slovami „vyhrala som večeru pre 10 ľudí, prosím ťa, príď, inak mi to prepadne“ – tak som šla. Toto našťastie netrvalo tak dlho, cca 3 hodiny a dostali sme aj večeru. Na jednej predvádzali predražený perličkový kúpeľ (podobným, ale nepredražený, som už doma mala) a na druhom nádoby, nikto z prítomných si nič nekúpil.

Potiaľto boli prezentácie vždy veľmi slušne vedené, prednášajúci boli príjemní.

Na - zatiaľ - poslednú (a dúfam, že už ma na žiadnu nikto neuprosíka) som sa dostala zas na prosenie známych, vraj im prišiel letáčik ... a je tam výlet loďou po Dunaji a pani ešte v Bratislave nikdy nebola (!) ... vraj či nejdem aj s mojim manželom s nimi. Tak sme šli. Oblbovali návliečkami z ovčieho rúna a plachtou s podšitým magnetickým pásikom, ktorý ruší vplyvy poludníkov, ak spíme naprieč nimi ;)
Natrafila som na spolužiačku, tak mi čas príjemne ubiehal – aké však bolo moje prekvapenie, keď títo moji známi kúpili aj plachty a aj návliečky a to až na 3 postele, no v cene, že sa mi až oči pretáčali. Darmo sme ich odhovárali, nedali si povedať, zbytočné boli naše argumenty, že v tej cene zaplatia obedy všetkým zúčastneným plus cenu dopravy plus plat prednášajúceho. Mimochodom onedlho som také isté videla v normálnej predajni za 1/3 cenu.
Na tejto predvádzačke bol prednášajúci veľmi agresívny, robil si posmešky z prítomných, kričal po nich, jeden pán si vytiahol kameru, dobehol k nemu, skoro mu ju rozbil. Mala som z neho dojem, že je naverklíkovaný a musí svoje odrapotať, za akúkoľvek cenu. Môžem len potvrdiť, že to, čo je v dokumente, nie je vymyslené.
To, že si tam niekto niečo kúpi, nie je ani čudo, prednášajúci sú na to cvičení, aby predali čo najviac, ale to, že predávajú podradný tovar za dvoj-trojnásobok riadneho, kvalitného, tak to už hraničí s trestným činom podvodu a dúfam, že takýmto čoskoro klepnú po paprčkách.
julysak
06.05.13,15:40
Nielen takíto šmejdi sú šmejdi.

Pred 5 minútami som poslal telekomunistom :
"
Viete, čo si asi myslím, tak budem stručný
(nejako zázrakom sa vaše učtárky trafili a 17,71 € čo som zaplatil vydieračskej firme poslali presne ) :
- 22.1.2013 ste vystavili dobropis na 46,60 € so splatnosťou 9.2.2013
- 3.4.2013 = 53 dní po splatnosti ste poštovou poukážkou poslali 35,66 € ( takže miesto zvýšenia sumy o poplatok z omeškania a moje náklady za vami vyžadované neoprávnené platkby a moje náklady na reklamáciu, ste sumu znížili = zaujímavý myšlienkový pochod )
- na párovaní takejto transakcie by si auditor zgustol
- nepoznám auditora
- poznám sojku
- presnejšie SOI

S pozdravom

"
wagner
06.05.13,16:39
Aj u nás dnes vyhlasovali, že dôchodci poriadajú autobusový zájazd na nejakú akciu s posedením a hudbou. Vraj krátka prezentácia, odchod ráno okolo ôsmej a odchod z akcie okolo tretej popoludní. Obed a cestu si musia zaplatiť. Hneď som si spomenula na týchto šmejdov. Ja som ešte nikde na žiadnej takej akcii nebola, ale jedna známa mi rozprávala, ako ich v zime zavreli v nejakom kultúrnom dome a že pokiaľ si každý nekúpi tovar, tak ani domov nepôjdu. Skončilo to vraj večer, keď už tam ani nekúrili a niektorí ľudia odmietli nákup. Tak potom ich pustili domov(boli tam od rána od desiatej do 19 hod, večer). A to vraj bola na akcii prvý krát a že aj posledný.
Anik
07.05.13,07:31
Takže zatiaľ som trestné oznámenie nepodala nakoľko si myslím, že polícia s tým nič moc nenarobí. Ale tú partiu sa nám podarilo nájsť a dokonca sme za nimi boli osobne. Napísala som odstúpenie od zmluvy podpísanú aj 2 svedkami je potvrdené aj s pečiatkou tejto firmy a doplnené pokecom asi vedúceho tej partie ohľadne toho, že sestra nemá voči nim a ani Qutru žiadne finančné pozdlžnosti. Celé to jednanie mám nahraté aj na diktafóne. Aj tak mám obavy nakoľko sestra podpisovala papiere 3x vraj je v zozname dlžníkov a overovali to v systému SOLUS -vraj jej nedajú ani dobrú vodu v Kauflande na úver. Neviem či mládež blafovala neviem nikde zistiť či môže byť niekde vedená ako dlžník. Bola som v SLSP a v Poštovej banke a tam mi povedali, že jedine keby požiadala riadne o úver tak vtedy keby ju prehodnocovali bolo by vidieť či je niekde nejaký problém.
Poprosím o ďalšiu debatu a poteší ma aj keď si každí napíše skúsenosti s akýmikoľvek šmejdami
Ešte raz všetkým ďakujem za názory, rady
GabiZ
07.05.13,07:44
Takže zatiaľ som trestné oznámenie nepodala nakoľko si myslím, že polícia s tým nič moc nenarobí. Ale tú partiu sa nám podarilo nájsť a dokonca sme za nimi boli osobne. Napísala som odstúpenie od zmluvy podpísanú aj 2 svedkami je potvrdené aj s pečiatkou tejto firmy a doplnené pokecom asi vedúceho tej partie ohľadne toho, že sestra nemá voči nim a ani Qutru žiadne finančné pozdlžnosti. Celé to jednanie mám nahraté aj na diktafóne. Aj tak mám obavy nakoľko sestra podpisovala papiere 3x vraj je v zozname dlžníkov a overovali to v systému SOLUS -vraj jej nedajú ani dobrú vodu v Kauflande na úver. Neviem či mládež blafovala neviem nikde zistiť či môže byť niekde vedená ako dlžník. Bola som v SLSP a v Poštovej banke a tam mi povedali, že jedine keby požiadala riadne o úver tak vtedy keby ju prehodnocovali bolo by vidieť či je niekde nejaký problém.
Poprosím o ďalšiu debatu a poteší ma aj keď si každí napíše skúsenosti s akýmikoľvek šmejdami
Ešte raz všetkým ďakujem za názory, rady

Môžete si to overiť tu. http://www.solus.sk/najcastejsie-otazky/#otazka-a
T.j. ak napíšete žiadosť, ako je tu uvedené na ich stránke, tak vám dajú informáciu, či je u nich vaša sestra vedená.
Anik
07.05.13,08:36
GabiZ veľmi si vážim a ďakujem za Vašu pomoc
vypísala som už aj predmetnú žiadosť - opäť sú tam údaje a súhlas so spracovaním os. údajov. Je to združenie PO - nemôže to byť nejakým spôsobom zneužité? Ak sa k týmto údajom v pohode "vraj" dostali aj predmetný -Šmejdi? - nie sú na zozname tých firiem úverových
ešte raz ďakujem
GabiZ
07.05.13,08:49
GabiZ veľmi si vážim a ďakujem za Vašu pomoc
vypísala som už aj predmetnú žiadosť - opäť sú tam údaje a súhlas so spracovaním os. údajov. Je to združenie PO - nemôže to byť nejakým spôsobom zneužité? Ak sa k týmto údajom v pohode "vraj" dostali aj predmetný -Šmejdi? - nie sú na zozname tých firiem úverových
ešte raz ďakujem
Organizácia je viazaná zákonom o ochrane osobných údajov a ustanoveniami, ktoré musia dodržiavať pri spracovaní osobných údajov. V prípade, ak by porušili niektoré z ustanovení zákonov, je možné obrátiť sa na Úrad na ochranu osobných údajov SR. Čo sa týka tej spoločnosti, ak ste ju nenašli v databáze členov, tak nemohli žiadať túto spoločnosť o zaradenie vašej sestry do zoznamu, lebo to môžu len členovia tejto organizácie. Takže ak vám tvrdili niečo iné, tak vás evidentne chceli zastrašiť. Overte si informácie v tej databáze, aby ste mali istotu a viac to neriešte. Podpísané, že voči nim nemáte žiadne podlžnosti máte a keď už ste to neriešili TO, tak to nechajte tak. Ja verím, že postupom času ľudia budú rozumnejší a aj títo Šmejdi budú musieť ustúpiť vo svojich praktikách, pretože doteraz využívali len nevedomosť ľudí, ktorí si ale dnes už ľahšie získavajú informácie (čo je pre nich nevýhodné).
lujza.j
07.05.13,18:07
wagner
09.05.13,18:31
nej
11.05.13,19:24
Ide zrejme o to samé ako http://zaujimavosti.net/problemove/pozor-na-podomovych-predajcov-hrncov-a-ineho-tovaru-zneuzivajucich-najma-starsich/

ale presne aj tam píšu. Ihneď na druhý deň sa dá bez problémov odstupit, len je potrebné napisat ziadost o vrátenie hotovosti a pisomne odstupenie od zmluvy. nejak to sformulovat. Čo najskor. A osobne im to priniest, Oni su vzdy usmievaví keď to podpisujete, ale potom nastvaníé a vykrúcaju sa ked to chcete vrátiť. Su to hajzli. A som rád, že sa objavil film ŠMEJDI, čo na to upozorňuju.
Anik
17.05.13,18:34
Excise Duty
30.05.13,06:31
Aj keď slušný človek pozerá TV Markíza s najväčším sebazaprením a má čo robiť, aby sa pri tom nepogrcal, zajtra 31. mája bude hosťom v Teleráne režisérka filmu Šmejdi.
Okrem toho bude pre veľký úspech tento film opäť premietaný v Nemeckom kultúrnom dome v Rači dňa 12. júna 2013 o 9.00 hod. Súčasťou premietania bude aj prednáška preventistky z policajného zboru o základných návykoch bezpečného správania sa, aby sa seniori nestali obeťou trestného činu. Vstup je voľný.
wagner
01.06.13,05:32
http://www.topky.sk/cl/100278/1351129/Dobehnuta-dochodkyna--Pribeh-z-predvadzacej-akcie-smejdov- a nedajú si pokoj. Ani predajcovia a žiaľ ani dôchodci:confused:. Tí im musia naletieť. :eek:
Anik
04.06.13,16:34
včera 3.6 .2013 prišiel papier zo SOLUSU, že sestra nie je žiadnym dlžníkom v tom ich združení splátkových firiem.
žiadosť zaslaná 7.5 - odpoveď 3.6 stihli to v pohode do mesiaca
GabiZ
05.06.13,08:36
včera 3.6 .2013 prišiel papier zo SOLUSU, že sestra nie je žiadnym dlžníkom v tom ich združení splátkových firiem.
žiadosť zaslaná 7.5 - odpoveď 3.6 stihli to v pohode do mesiaca
Tak aspoň môžete kľudnejšie spávať po tom, ako sa snažili zastrašiť vás.
Anik
07.06.13,17:29
Aj tak sa dá

Organizátori predvádzacích akcií prišli na nový spôsob, ako sa vyhnúť kontrolám a narastajúcemu odporu verejnosti voči týmto praktikám. Svojich zákazníkov vozia na predvádzacie predajné výlety do zahraničia mimo krajín EÚ.
Organizátori takýchto podujatí sľubujú účastníkom výletu napríklad spojenie zahraničného poznávacieho zájazdu s kúpou kvalitného koberca či atraktívneho zlatého šperku. Uviedlo to Európske spotrebiteľské centrum, ktoré cituje časopis dTest.
Nákupy na podobných podujatiach v zahraničí začínajú pripomínať drsné scény známe z nedávno medializovaných predvádzacích akcií v susednom Česku, alebo aj u nás na Slovensku. "Niektorí klienti popisovali, že boli ponechaní osamote v továrni na koberce s niekoľkými tureckými predajcami, ktorí na nich začali vyvíjať enormný tlak. Nemohli kontaktovať nikoho zo svojho zájazdu a v strachu podľahli a tovar zakúpili," uviedol riaditeľ Európskeho spotrebiteľského centra pri Českej obchodnej inšpekcii Tomáš Večl.
Predajcovia svoje zájazdy smerujú mimo krajiny Európskej únie, najčastejšie do Turecka či Izraela. Hoci je napríklad turecké právo na ochranu spotrebiteľa do určitej miery zhodné s predpismi EÚ, nedá sa úplne spoľahnúť na zjednotenú minimálnu mieru ochrany, zaručenú európskym právom, upozornil dTest.
Pokiaľ ide o predaj v rámci krajín EÚ, môže podvedeným klientom efektívne pomáhať práve Európske spotrebiteľské centrum. Mimo krajiny EÚ je však situácia zložitejšia.
Emka Roman
12.06.13,09:04
Aj tak sa dá

Organizátori predvádzacích akcií prišli na nový spôsob, ako sa vyhnúť kontrolám a narastajúcemu odporu verejnosti voči týmto praktikám. Svojich zákazníkov vozia na predvádzacie predajné výlety do zahraničia mimo krajín EÚ.
Organizátori takýchto podujatí sľubujú účastníkom výletu napríklad spojenie zahraničného poznávacieho zájazdu s kúpou kvalitného koberca či atraktívneho zlatého šperku. Uviedlo to Európske spotrebiteľské centrum, ktoré cituje časopis dTest.
Nákupy na podobných podujatiach v zahraničí začínajú pripomínať drsné scény známe z nedávno medializovaných predvádzacích akcií v susednom Česku, alebo aj u nás na Slovensku. "Niektorí klienti popisovali, že boli ponechaní osamote v továrni na koberce s niekoľkými tureckými predajcami, ktorí na nich začali vyvíjať enormný tlak. Nemohli kontaktovať nikoho zo svojho zájazdu a v strachu podľahli a tovar zakúpili," uviedol riaditeľ Európskeho spotrebiteľského centra pri Českej obchodnej inšpekcii Tomáš Večl.
Predajcovia svoje zájazdy smerujú mimo krajiny Európskej únie, najčastejšie do Turecka či Izraela. Hoci je napríklad turecké právo na ochranu spotrebiteľa do určitej miery zhodné s predpismi EÚ, nedá sa úplne spoľahnúť na zjednotenú minimálnu mieru ochrany, zaručenú európskym právom, upozornil dTest.
Pokiaľ ide o predaj v rámci krajín EÚ, môže podvedeným klientom efektívne pomáhať práve Európske spotrebiteľské centrum. Mimo krajiny EÚ je však situácia zložitejšia.


Urkite pôjdem busom do Turecka kupovať koberec :D:D (to už radšej ho cikam do pike)
arizona
12.06.13,19:04
lujza.j
19.06.13,08:07
http://m.topky.sk/cl/10/1352992/Smejdi-menia-taktiku--Dochodcov-lakaju-na-lacne-zahranicne-zajazdy-
Anik
24.06.13,11:18
wagner
25.06.13,16:12
wagner
08.07.13,20:01
Anja111
09.07.13,07:05
vieraaaa
09.07.13,08:12
Letko
11.07.13,09:44
Kde si môžem pozrieť online alebo stiahnuť film ŠMEJDI? Hľadal som ale nie a nie to nájsť.
alaya1
11.07.13,09:49
Kde si môžem pozrieť online alebo stiahnuť film ŠMEJDI? Hľadal som ale nie a nie to nájsť.
http://www.cas.sk/clanok/255241/smejdi-kricali-na-nevidomeho-dochodcu-urcite-mate-odlozene-peniaze-na-pohreb.html
GabiZ
11.07.13,10:50
Bolo by na čase už skoncovať s týmito vydieračmi!!!

http://www.aktuality.sk/clanok/232504/ceski-smejdi-zastrasuju-slovenskych-dochodcov/
JAJA11
11.07.13,10:52
smutná téma, je veľa ľudí, hlavne starších, ktorí sa takto dajú obalamutiť..... Moji svokrovci sú toho príkladom, nakúpené neskutočné množstvo zbytočností, s ktorými nás potom obdarúvajú...... a keď počujem tie "výhodné" ceny, za ktoré to kúpili, tak mi vstávajú vlasy dupkom.... :eek:
moji rodičia sa tiež zvyknú zúčastňovať takýchto "výletov", ale proti svokrovcom majú jednu výhodu..... používajú internet, majú viac informácii a nedajú sa obalamutiť.....
minule si mladá dievčina odviedla otca bokom a začala ho spracovávať.... otec jej slušne povedal, že nemá záujem, ale začala mať nevhodné narážky, tak sa uprostred jej výkladu postavil a odišiel, riadne ju zaskočil, od 77-ročného človeka to určite nečakala :D
ale už rodičom radíme, aby na takéto akcie nechodili, lebo to môže byť aj horšie, ako to bolo doteraz....
a ešte by som zakázala exekúcie na dôchodcov z dôvodu nákupu u takýchto predávajúcich.... myslím, že by si rýchlo rozmysleli predávať dôchodcom za takýchto podmienok.....

celkovo by som zakázali exekúcie na pôžičky a predaje od takýchto firiem....
tieto firmy s vedomím, že ten človek nebude mať na splácanie požičiavajú peniaze.... náasledne majú príjem oni, exekútory, súdy.... všetci sú spokojní, že dobehli obyčajných ľudí...... Podľa mňa podmienkou na exekúciu by mali tieto firmy dokázať, že si preverili možnosti splácať pôžičku u svojho zákazníka... ak nie, mali by aj oni niesť zodpovednosť, že tak neurobili.....
viem, že niekto napadne, že sú to svojprávni ľudia a majú mať svoj rozum, ale bohužiaľ nie je to tak..... a je ich bohužiaľ veľa.....
banka a seriózne firmy si preveria možnosť, že peniaze od takéhoto človeka dostanú.... len ak ich tento človek zámerne oklamal, mal by nastúpiť súd a exekútor....
osky
11.07.13,11:05
Kde si môžem pozrieť online alebo stiahnuť film ŠMEJDI? Hľadal som ale nie a nie to nájsť.

zadala som si do googla:

you tube-smejdi

vyhodi ti vselico tomto,neviem ci je tam aj cely film,kazdopadne su tam o Tom rozne kratsi i dlhsie dokumenty ktore si mozes pozriet.hruza!!!
Tweety
11.07.13,11:42
Pri tých šmejdov neviem na čo čaká naša strana a vláda, veď majú jasný dôkaz o zastrašovaní, nemajú pokladne, neviem prečo mistr ministr nezasiahne. Na čo čakajú? Či chudobu môžu okrádať, veď neide o štátnu kasu?
osky
11.07.13,12:06
ten film by sa mal dat pozriet tu:

http://vimeo.com/69612223
Dáša_
11.07.13,13:25
hmm a nebolo by skôr načase urobiť poriadok s pôžičkovými spoločnosťami?
buchač
11.07.13,13:26
Kde si môžem pozrieť online alebo stiahnuť film ŠMEJDI? Hľadal som ale nie a nie to nájsť.

http://www.ulozto.sk/hledej?q=%C5%A0MEJDI
misoft
11.07.13,15:45
hmm a nebolo by skôr načase urobiť poriadok s pôžičkovými spoločnosťami?
Pokiaľ štát na nich nemá dosah, jediné čo sa dá s nimi urobiť - nepožičiavať si od nich ani cent - aj sami skončia.
osky
11.07.13,19:01
ten film by sa mal dat pozriet tu:

http://vimeo.com/69612223


tak som si to pozrela a odporucam.hrozne nieco.jedine co je na Tom filme velmi krasne,je Smetanova ma vlast :-)
Tweety
12.07.13,13:27
misoft
12.07.13,15:58
Žiaľ - je to tvrdá "realita" - tí dôchodcovia (i keď sa to neustále opakuje a pripomína) sú tak dôverčiví (alebo sklerotickí), že jeden deň ich na to upozorníš a varuješ a na druhý deň - ako taká ovca - ide opäť k šmejdom.
wagner
14.07.13,18:25
http://www.cas.sk/clanok/255471/preco-seniori-naletia-smejdom-psychologicka-nam-dala-odpovede.html najlepšia rada znie - zabrániť im ísť na tú akciu všetkým prostriedkami. Vymknúť, schovať kľúče, prestaviť hodiny dozadu, spraviť im iný program, a pod. Alebo im kúpiť PC a naučiť ich robiť s internetom, aby mali o program postarané.:D
erik555
14.07.13,19:00
Žiaľ - je to tvrdá "realita" - tí dôchodcovia (i keď sa to neustále opakuje a pripomína) sú tak dôverčiví (alebo sklerotickí), že jeden deň ich na to upozorníš a varuješ a na druhý deň - ako taká ovca - ide opäť k šmejdom.
No v takom veku uvidime, aky rozum budeme mat my :D
wagner
14.07.13,19:21
[QUOTE="erik555"
No v takom veku uvidime, aky rozum budeme mat my :D[/QUOTE]

Potom už nebudú šmejdi, keď budeš starý.:D Myslím si, že dôchodcovia budú technicky zdatní, však takmer všetci dnes robia na PC, s internetom, prichádzajú nové technológie. Pokiaľ nebudeš zaostalý a stále sa budeš venovať aspoň trochu novým technológiám, tak ani nebudeš mať čas na to, aby si chodil na nejaké akcie šmejdov.
erik555
14.07.13,19:25
[QUOTE="erik555"
No v takom veku uvidime, aky rozum budeme mat my :D

Potom už nebudú šmejdi, keď budeš starý.:D Myslím si, že dôchodcovia budú technicky zdatní, však takmer všetci dnes robia na PC, s internetom, prichádzajú nové technológie. Pokiaľ nebudeš zaostalý a stále sa budeš venovať aspoň trochu novým technológiám, tak ani nebudeš mať čas na to, aby si chodil na nejaké akcie šmejdov.[/QUOTE]
terajsie dochodkyne mozu strikovat atd. :D skor je to o mozgu a ten narobi zo starych ludi casto detmi. Tu je ten problem :D
buchač
14.07.13,19:26
Žiaľ - je to tvrdá "realita" - tí dôchodcovia (i keď sa to neustále opakuje a pripomína) sú tak dôverčiví (alebo sklerotickí), že jeden deň ich na to upozorníš a varuješ a na druhý deň - ako taká ovca - ide opäť k šmejdom.
No v takom veku uvidime, aky rozum budeme mat my :D

....a o čom je vlastne reč ???

A kto je vlastne misoft , wagner ,osky a ostatní.......... ???
A Ty si kto ???....ja žiadneho Erika nepoznám ....

Kua ....a kde som to vlastne ???

....a zasa som pustil do plienky .......

;):rolleyes::eek::D:---:D:---:D
erik555
14.07.13,19:32
V takom zrelom veku su ludia dobrosrdecni, laskavi, napomocni atd., ...nevedia rozlisovat nejaku hrozbu, aj ked sa im to prizvukuje. Darmo, mozgove bunky su na odchode. Ta ich milota casto prameni aj z viery, pretoze uz pripravujuci sa na druhy svet chcu od Pana vrucne prijatie a nie odmietnutie a odchod do pekla :)
duves
14.07.13,19:38
V takom zrelom veku su ludia dobrosrdecni, laskavi, napomocni atd., ...nevedia rozlisovat nejaku hrozbu, aj ked sa im to prizvukuje. Darmo, mozgove bunky su na odchode. Ta ich milota casto prameni aj z viery, pretoze uz pripravujuci sa na druhy svet chcu od Pana vrucne prijatie a nie odmietnutie a odchod do pekla :)
Ale čo, ake peklo!

Ludia, čo su na dochodku maju stabilny príjem, síce nízky, ale je. Ich ostražitosť je otupena neprítomnosťou denno denneho boja pod slnkom. Zabudli, že niektorí ludia maju velmi široke lakte a treba si davať pozor.
Dúfam, že budem dlho zdravý, aby som mohol pracovať do vysokeho veku a mať na zreteli, že tu medzi nami sú vlci, pred ktorými sa musíme vystríhať samy. Musíme/te byť v strehu. Etapa života medzi 4 stenami pri krížovkach a modrej obrazovke z nas urobí barančekov.
wagner
14.07.13,19:39
[QUOTE="erik555
terajsie dochodkyne mozu strikovat atd. :D skor je to o mozgu a ten narobi zo starych ludi casto detmi. Tu je ten problem :D[/QUOTE]
Len nie je asi pre koho štrikovať, dnes sa to už nenosí. Preto treba tých, čo s tým mozgom majú v rozumnom rozmýšľaní problém, odstaviť na iné myšlienky, dať im inú spoločnosť, ponúknuť iné možnosti, aby sa nehnali do finančnej záhuby. Dnešných starých ľudí už nikto neprerobí - takže zamknúť doma na tri západy a nepustiť ich von. Tu iné nepomôže. Budúci dôchodcovia by už mali byť múdrejší - snáď.
erik555
14.07.13,19:51
[QUOTE="erik555
terajsie dochodkyne mozu strikovat atd. :D skor je to o mozgu a ten narobi zo starych ludi casto detmi. Tu je ten problem :D
Len nie je asi pre koho štrikovať, dnes sa to už nenosí. Preto treba tých, čo s tým mozgom majú v rozumnom rozmýšľaní problém, odstaviť na iné myšlienky, dať im inú spoločnosť, ponúknuť iné možnosti, aby sa nehnali do finančnej záhuby. .[/QUOTE]
Casto je to tym, ze sa o nich vlastne deti nezaujimaju...
Anik
15.07.13,18:16
wagner
15.07.13,18:38
[QUOTE="y. .
Casto je to tym, ze sa o nich vlastne deti nezaujimaju...[/QUOTE]

Keby tam chodili iba tí, čo sa o nich vlastné deti nezaujímajú, tak by ich bolo menej. Skôr je to tým, že sa nemajú s kým seberovným porozprávať, vyžalovať a tiež tým, že neboli zvyknutý na to, že by si niekto dovolil ich oklamať, niečo im nanútiť. V takýchto veciach sa boja samostatne rozhodovať a to najmä keď sa im niekto vyhráža ako to šmejdi robia.. Komančovia kedysi zavelili a muselo byť a oni si myslia, že aj teraz musia. Stará generácia sa ešte novej dobe neprispôsobila, žiaľ nikto ju to nenaučil.
expeeert
15.07.13,21:03
[QUOTE="erik555
terajsie dochodkyne mozu strikovat atd. :D skor je to o mozgu a ten narobi zo starych ludi casto detmi. Tu je ten problem :D
Len nie je asi pre koho štrikovať, dnes sa to už nenosí. Preto treba tých, čo s tým mozgom majú v rozumnom rozmýšľaní problém, odstaviť na iné myšlienky, dať im inú spoločnosť, ponúknuť iné možnosti, aby sa nehnali do finančnej záhuby. Dnešných starých ľudí už nikto neprerobí - takže zamknúť doma na tri západy a nepustiť ich von. Tu iné nepomôže. Budúci dôchodcovia by už mali byť múdrejší - snáď.[/QUOTE]

Dovolím si oponovať - nie starých ľudí zamknúť na 3 západy a nepustiť von, ale tých "šmejdov" zamknúť na tri západy a ešte im naklásť po papuli. A tiež tých ktorí toto pripustili.
Lebo toto čo sa deje nemôže byť legálne, a ak to aj legálne je, tak uzákoniť taký stav aby to legálne nebolo!
sito
15.07.13,21:23
Aj tak sa hovorí, čo ste vy, to sme boli aj my, čo sme my, to budete aj vy!

Či, čo sme my, to boli aj oni. Čo boli oni, to budeme aj my!

Tiež, dočkaj času, ako hus klasu.

Príležitosť robí zlodeja!

Kto dal šmejdom príležitosť?

Konať v súlade so zákonom ...

dať podpísať také zmluvy ...

ktoré sú platné ...

Spoločnosť???

Slovenská ...
erik555
16.07.13,06:39
Aj tak sa hovorí, čo ste vy, to sme boli aj my, čo sme my, to budete aj vy!

Či, čo sme my, to boli aj oni. Čo boli oni, to budeme aj my!

Tiež, dočkaj času, ako hus klasu.

Príležitosť robí zlodeja!

Kto dal šmejdom príležitosť?

Konať v súlade so zákonom ...

dať podpísať také zmluvy ...

ktoré sú platné ...

Spoločnosť???

Slovenská ...
Slovenskoooo, Slovenskoooo, heeja, heeja, heja Slovensko :D
Tweety
16.07.13,07:25
Antea
16.07.13,15:28
Veľa razy sa dajú nachytať aj podstatne mladší
misoft
16.07.13,19:18
Veľa razy sa dajú nachytať aj podstatne mladší
...a dopadnú oveľa horšie ..... neprído o 1000€, ale často o život, slobodu, poctivosť (najmä devuchy 17-19 ročné) - a to len pre vidinu ľahkého a rýchleho zárobku (juchú - za mesiac zarobím 2500€ - bác - šliape chodník).
sito
16.07.13,20:15
Veľa razy sa dajú nachytať aj podstatne mladší

Ale, to ešte nie je vekom, demenciou, čí? Príroda dala človeku pochop, ak nepochopil, mal by pochopiť, že mu to vráti. A Pán Boh jej pomôže, že?
Dáša_
17.07.13,06:08
janosik
17.07.13,07:13
Na konto tejto debaty na predajné akcie chcem upozorniť aj na to, že ked na týchto akciách nekupite nič, tak sa Vám vyhrážajú, čo sa posledne často stáva. Nechodiť na to.
Xanti
17.07.13,10:51
Tweety
17.07.13,11:08
Nemyslím si, že to oznámenie akcie niečo vyrieší.
mzdarka renca
17.07.13,12:32
BXLmiami
17.07.13,12:34
Ešte by to chcelo pustiť sa do šmejdov za počítačom a telefonom,ale toho odpadu sa už asi nezbavíme.
trisestri
23.07.13,16:24
sa necudujme ze stat toleruje a kryje takych smejdov, ked taky smejdi nam vladnu ako napriklad statny tajomnik ministerstva prace Burian vlastnik takejto firmy smejdov
misoft
23.07.13,18:28
Ale veď je medzi svojími - šmejd medzi šmejdmi :D
duves
23.07.13,18:32
aldora
24.07.13,08:51
Ahojte, asi našli šmejdi nový spôsob... Telefonicky sa ohlásia, ako pracovníci konkrétnej zdravotnej poiťovne v ktorej je starší človek poistený, vzbudia dôveru, zistia či s niekym býva, kto by mohol zasiahnuť, zistia či ich neohrozí pes, poľutujú, a dohodnú návštevu, kde nezabudnú prízvukovať starým ľudom, že ich navšívi vysokoškolsky vzdelaný pán aj s manželkou, ktorý si chce s nimi pohovoriť, naša 72- ročná babi dostala prísny zákaz niekoho vpustiť a tak napriek presviedčaniu návštevy pri bráne, že hovorili s dcérou aj synom, museli odísť s dlhým nosom.... Ale aj tak sme stále v strehu... Kým sme dospeli do tohoto štádia , stálo to neskutočne námahy... Keď mi ju raz jeden šmejd zamkol v aute aby podpísala... Škoda hovoriť... Skutočne iba sledovať a chrániť svojich blízkych a vysvetľovať že svet už dávno nie je o dôvere...
trisestri
30.07.13,08:37
wagner
01.08.13,12:40
sito
01.08.13,20:25
A Jánošíka v 1713 za rebro zavesili na príkaz súdnej moci. Čo tak inšpirovať sa minulosťou ... Ale, ktorí ... ktorých by mala inšpirácia zasiahnuť, ako blesk ...

Nebolo by lepšie to nazvať, Safari? Na Slovensku ... veď sa tu zverom, zverine, zvieratám darí, či nie?
wagner
02.08.13,19:24
A Jánošíka v 1713 za rebro zavesili na príkaz súdnej moci. Čo tak inšpirovať sa minulosťou ... Ale, ktorí ... ktorých by mala inšpirácia zasiahnuť, ako blesk ...

Nebolo by lepšie to nazvať, Safari? Na Slovensku ... veď sa tu zverom, zverine, zvieratám darí, či nie?
Len koho za rebro zavesiť napr. u nás. :eek:Predsedkyňa dôchodcov dá vyhlásiť a zvolá všetkých dôchodcov na takúto akciu, lebo šmejdi jej dajú za každého dôchodcu 1€. A ona zhrabne peniaze, aby mali dôchodcovia na posedenie na chľast. :confused: Ale že títo šmejdi oblbujú ľudí a núkajú im blbosti, to ju nezaujíma. :rolleyes:
sito
02.08.13,21:54
Zdenka.

Nie, to nie! Za rebro, nie!!! Ale, ak má nohy, treba ju nakopať! A je úplne jedno, či od predku, a či od zadku do zadku, toľkí, aby dostala aspoň 1 000 €, zarobila si ...
wagner
08.08.13,09:41
http://www.aktuality.sk/clanok/233979/smejdi-a-ich-zbrane-pozor-na-tieto-spolocnosti/ tak pozor na tieto firmy:eek: Len škoda že túto tému asi nečítajú tí, komu je to najviac adresované - dôchodcovia a tí ktorí majú záľubu chodiť na takéto akcie:mee:
GabiZ
08.08.13,10:14
http://www.aktuality.sk/clanok/233979/smejdi-a-ich-zbrane-pozor-na-tieto-spolocnosti/ tak pozor na tieto firmy:eek: Len škoda že túto tému asi nečítajú tí, komu je to najviac adresované - dôchodcovia a tí ktorí majú záľubu chodiť na takéto akcie:mee:

Ale čo by nečítali! Ale kým sami neskúsia, neuveria. Vieš ako sa hovorí, len na vlastných chybách sa poučíš. Ak poznáš v okolí niekoho, kto sa takýchto akcií zúčastňuje, tak uvidiš pomaly tú fanatickosť ísť......lebo je tam niečo "zadarmo" alebo "dostanem darček"! U niektorých je to ako gamblerstvo (musím ísť, čo ak náhodou....!) - čo ja považujem za chorobu a preto treba urobiť všetko preto, aby sa "Šmejdom" tresklo po rukách! No a samozrejme dozrieť na svojich blízkych, ktorí majú podobné sklony. Ale viem, že ťažko ich ustrážiť, keď nie je človek pri nich 24 hod. denne. Pokušenie je pokušenie. :( Starí ľudia žili v inej dobe a veľmi ťažko sa niektorým verí, žeby tento svet mohol byť tak krutý. Bohužiaľ, stále ich musíme o tom presviedčať.
wagner
08.08.13,10:20
Máš pravdu, poznám aj od nás jednu a to nie je taká stará, má možno 63 rokov. Zadlžená je už roky, všetko pokúpila, lebo sa jej to hodí(podľa mňa len na vyhodenie, lebo nič z toho jej nefunguje)Stále si požičiava peniaze, ale nikto jej nepožičia:rolleyes: lebo vedia že nemá z čoho vrátiť
jar88
09.08.13,03:18
http://www.aktuality.sk/clanok/233979/smejdi-a-ich-zbrane-pozor-na-tieto-spolocnosti/ tak pozor na tieto firmy:eek: Len škoda že túto tému asi nečítajú tí, komu je to najviac adresované - dôchodcovia a tí ktorí majú záľubu chodiť na takéto akcie:mee:
Zábavné čítanie. Prečítal som si celú tému a najviac ma pobavili príspevky v ktorých si robíte starosť o tých dôchodcov.
Ale nejde mi do hlavy, prečo si z nich (cudzích) robíte takú veľkú hlavu. Keby to bola vaša rodina nepoviem, ale aj tak. Asi by bolo lepšie, nenechávať ich napospas "nepriateľskému" svetu a vziať si ich k sebe. Ale to by bol zas problém starí kontra mladí.
-------------------------------------
Z celého mi vyplýva, že ta vaša starosť je skôr pokrytectvo a súčasne aj závisť šnejdom, ich ľahké a veľké zárobky.
misoft
09.08.13,07:39
Zábavné čítanie. Prečítal som si celú tému a najviac ma pobavili príspevky v ktorých si robíte starosť o tých dôchodcov.
Ale nejde mi do hlavy, prečo si z nich (cudzích) robíte takú veľkú hlavu. Keby to bola vaša rodina nepoviem, ale aj tak. Asi by bolo lepšie, nenechávať ich napospas "nepriateľskému" svetu a vziať si ich k sebe. Ale to by bol zas problém starí kontra mladí.
-------------------------------------
Z celého mi vyplýva, že ta vaša starosť je skôr pokrytectvo a súčasne aj závisť šnejdom, ich ľahké a veľké zárobky.
Pre teba možno zábavné čítanie - no podstata je inde. Nám tu nejde ani tak o tých "cudzích" dôchodcov, ako o tých šmejdov - pretože raz (ani nevieš kedy a ako) - aj ty naletíš (možno si teraz v duchu vravíš, že nie si taký *******, aby si naletel) - títo "podnikatelia" totiž využívajú aj to, že niektorí nestíhajú zachytiť vývoj - sú o krok pred nimi - a sladké reči (prípadne nátlak) ovládajú dokonale.

Tiež si vravím - čo je ma po nich, veď je to cudzí dôchodca a koľko sa o tom písalo. Ale aj ty raz budeš dôchodca a chtiac-nechtiac naletíš (chytíš sa na háčik a majú ťa).
Preto je dôležité takýchto šmejdov odhaľovať, zverejňovať a dostať ich tam, kam patria - za mreže - pretože sú to podvodníci.
lubko6394
09.08.13,08:25
Asi to nepomôže, ale vyslovím: Za všetkými týmito problémami je Chamtivosť,nenažranosť a vyžieravosť.
Nikto predsa tých dôchodcov na tie akcie nenúti, lenže oni tam chcú !!! Lebo dostanú čosi zadarmo, či už obed, darček... A spravia všetko pre to, aby tam mohli byť a čosi zadarmo získať. Naše reči o tom aby tam ani nechodili, ani nepočujú a ak áno tak reakcia je taká, že prečo by tam nemohli ísť, keď je to zadarmo. A keď vznikne problém, tak si nám sťažujú a chcú od nás, aby sme im našli riešenie ich neuváženého kroku.
Jediné v čo dúfam je, že naša generácia už takto nezblbne a šmejdi zaniknú aj sami z nedostatku zdrojov.
Tweety
09.08.13,08:36
Za všetkými týmito problémami je Chamtivosť,nenažranosť a vyžieravosť.


A práve na to šmejdi stavili svoj kšeft. Tiež som to presne takto čítala z vyjadrenia jedného šmejda.
Keby sa deti viac zaujímali o svojich seniorov, možno by ich nebolo až tak veľa. Ale ak sú sami, smutní, tak jednoducho idú po tom, čo im ponúkajú iní.
lubko6394
09.08.13,09:31
Ale ak sú sami, smutní, tak jednoducho idú po tom, čo im ponúkajú iní.

Čerta starého. Všetka logika končí ak zabadajú ZADARMO. Potom už nevidia vpravo, vľavo, ohluchnú... Jedine priviazať reťazou, ale to by ma súdili za obmedzovanie ľudských práv.
Inak krásny pohľad na tento tranz si pamätám zo Strýka Držgroša, ktorý ak začul cinkot peňazí, tak sa mu začali otáčať oči ako ny výhernom automate, zastavili sa na znaku dolárov a ešte to cinklo presne ako u výherného automatu.
buchač
09.08.13,09:48
Za všetkými týmito problémami je Chamtivosť,nenažranosť a vyžieravosť.
A práve na to šmejdi stavili svoj kšeft. Tiež som to presne takto čítala z vyjadrenia jedného šmejda.
Keby sa deti viac zaujímali o svojich seniorov, možno by ich nebolo až tak veľa. Ale ak sú sami, smutní, tak jednoducho idú po tom, čo im ponúkajú iní.
Môžeš sa aj na hlavu postaviť , keď si raz senior postaví hlavu ...
Poznám z vlastnej skúsenosti , presnejšie povedané - jednalo sa o moju svokru .
Konkrétne ???
Nuž , šturila love do BMG - FRUNImu , ktorého sme s manželkou poznali osobne .
Nedala si proste povedať , že je to proste HAJZEL ....

Tie letáčiky a či pozvánky na rôzne " výhodné " akcie mala vždy na stolíku a mudrovala a špekulovala ...
Svojím spôsobom bolo aj dobre , že zdravie jej nedovolilo ísť ...možno by sme dodnes splácali jej fantazmagórie ...
Tweety
09.08.13,10:06
Ako skončila babka v BMG?
jar88
09.08.13,10:34
Asi to nepomôže, ale vyslovím: Za všetkými týmito problémami je Chamtivosť,nenažranosť a vyžieravosť.
Nikto predsa tých dôchodcov na tie akcie nenúti, lenže oni tam chcú !!! Lebo dostanú čosi zadarmo, či už obed, darček... A spravia všetko pre to, aby tam mohli byť a čosi zadarmo získať. Naše reči o tom aby tam ani nechodili, ani nepočujú a ak áno tak reakcia je taká, že prečo by tam nemohli ísť, keď je to zadarmo. A keď vznikne problém, tak si nám sťažujú a chcú od nás, aby sme im našli riešenie ich neuváženého kroku.
Jediné v čo dúfam je, že naša generácia už takto nezblbne a šmejdi zaniknú aj sami z nedostatku zdrojov.
To je jasné, že nezblbne. Ako by aj mohla, veď už má za tým. Či nie?
buchač
09.08.13,11:15
Ako skončila babka v BMG?
...šak jasné z mojich viet .....či ???

Ako ???
Nuž ako 99,9 % vkladateľov ... trt dostali ...
To zvyšné percento sa ale nabalilo , bol im vyplatený vklad aj s úrokmi ...
Ak by nie , Fruni by už dávno mal nejakú " nehodu " ...
Tweety
09.08.13,11:17
Takže trt, nabalili sa na tom poriadne aj naši najvyšší, aj sám gašparko. Veď to mali povolené NBS, takže o všetkom sa muselo vedieť a aj vedelo dopredu.
BXLmiami
09.08.13,11:26
Asi to nepomôže, ale vyslovím: Za všetkými týmito problémami je Chamtivosť,nenažranosť a vyžieravosť.
Nikto predsa tých dôchodcov na tie akcie nenúti, lenže oni tam chcú !!! Lebo dostanú čosi zadarmo, či už obed, darček... A spravia všetko pre to, aby tam mohli byť a čosi zadarmo získať. Naše reči o tom aby tam ani nechodili, ani nepočujú a ak áno tak reakcia je taká, že prečo by tam nemohli ísť, keď je to zadarmo. A keď vznikne problém, tak si nám sťažujú a chcú od nás, aby sme im našli riešenie ich neuváženého kroku.
Jediné v čo dúfam je, že naša generácia už takto nezblbne a šmejdi zaniknú aj sami z nedostatku zdrojov.
To je jasné, že nezblbne. Ako by aj mohla, veď už má za tým. Či nie?
A zľavové portále sú čo.Davy ľudí sa navnadili,od počítača zarobím tisíce a šup,kopa zľavových portálov,50% zľava,azadarmo najlepšie a nikto z tých ľudí si neuvedomuje,že -
1-drobní podnikatelia ktorí si to nevedia zrátať krachnú
2-firmy krachnú,ale hlavne zamestnanci firiem poskytujúcich takú nehoráznu zľavu nebudú mať plat,pretože sa bude šetriť.
3-služby možno nedostanú.
No okrem týchto pijavíc musím spomenúť aj kopu registrov,obchodných registrov,merania tlaku a čo ja viem čo všetko dvíham v telefonoch a vážne som na nich zlá.Clovek nemôže pracovať,len telefony od šmejdov dvíha.
jar88
09.08.13,11:39
Asi to nepomôže, ale vyslovím: Za všetkými týmito problémami je Chamtivosť,nenažranosť a vyžieravosť.
Nikto predsa tých dôchodcov na tie akcie nenúti, lenže oni tam chcú !!! Lebo dostanú čosi zadarmo, či už obed, darček... A spravia všetko pre to, aby tam mohli byť a čosi zadarmo získať. Naše reči o tom aby tam ani nechodili, ani nepočujú a ak áno tak reakcia je taká, že prečo by tam nemohli ísť, keď je to zadarmo. A keď vznikne problém, tak si nám sťažujú a chcú od nás, aby sme im našli riešenie ich neuváženého kroku.
Jediné v čo dúfam je, že naša generácia už takto nezblbne a šmejdi zaniknú aj sami z nedostatku zdrojov.
To je jasné, že nezblbne. Ako by aj mohla, veď už má za tým. Či nie?
A zľavové portále sú čo.Davy ľudí sa navnadili,od počítača zarobím tisíce a šup,kopa zľavových portálov,50% zľava,azadarmo najlepšie a nikto z tých ľudí si neuvedomuje,že -
1-drobní podnikatelia ktorí si to nevedia zrátať krachnú
2-firmy krachnú,ale hlavne zamestnanci firiem poskytujúcich takú nehoráznu zľavu nebudú mať plat,pretože sa bude šetriť.
3-služby možno nedostanú.
No okrem týchto pijavíc musím spomenúť aj kopu registrov,obchodných registrov,merania tlaku a čo ja viem čo všetko dvíham v telefonoch a vážne som na nich zlá.Clovek nemôže pracovať,len telefony od šmejdov dvíha.
Čo má čo podnikať, keď si to nevie zrátať?
Tebe vadí, že firmy krachujú a ľudia nemajú výplatu? Prečo?
Zaujímavé, že ja žiadne telefonáty od šmejdov nemám. Nebude to tým, že nevolajú len tak naslepo? Že akosi vedia, komu zavolať a komu nie?
jar88
09.08.13,11:44
Ako skončila babka v BMG?
...šak jasné z mojich viet .....či ???

Ako ???
Nuž ako 99,9 % vkladateľov ... trt dostali ...
To zvyšné percento sa ale nabalilo , bol im vyplatený vklad aj s úrokmi ...
Ak by nie , Fruni by už dávno mal nejakú " nehodu " ...
Ty vidíš do všetkého. Dokonca vieš aj to keby.
Má to však jednu podstatnú chybu.
Vždy to vidíš až potom, čo sa to stane.:)
Halli
09.08.13,11:45
ale kuš furt Jar.. aj teba už majú na zozname, pozreli si tvoj chorobopis a s tým nič nenarobíš v starobe :D

...ale neber to teraz moc vážne, ono to príde na každého..neboj
BXLmiami
09.08.13,11:51
Čo má čo podnikať, keď si to nevie zrátať?
Tebe vadí, že firmy krachujú a ľudia nemajú výplatu? Prečo?
Zaujímavé, že ja žiadne telefonáty od šmejdov nemám. Nebude to tým, že nevolajú len tak naslepo? Že akosi vedia, komu zavolať a komu nie?[/QUOTE]
Čakala som tú reakciu.Ale tie kaderníčky či masérky sa veľmi často dostanú do kaše,dostanú nejakých pár korún a zvyšok roka nemajú kedy robiť platiacich zákazníkov nevraviac o tom,že jej stáli zákazníci sa urazili a tiež chcú tú cenu čo mala zľavu.A vadí mi to,poznám pár takých príbehov a je to smutné.Vačšinou ženy,majú deti....
-Telefony nemáš-nepatríš k nim?
-Vadí mi že vplyvom týchto ako ich ja volám pijavíc,prídu ľudia o prácu a peniaze.Vadí mi,že nikto nechce poriadne robiť,ale každý len PR,reklama,finančné poradenstvo,portál...pozri začínajúcich podnikateľov.Vadí mi to asi som vadná.
babka - ježibabka
09.08.13,11:53
Neviem či to patrí práve sem. Včera som mohla byť o nejakú blbosť bohatšia a kopu peňazí ľahšia. Bola som v obchode a volala nejaká pani. Ako som tu už písala, manžel je po viacerých MP a nikde nechodí. Tak bol rád, že sa má s kým porozprávať. Zjednal si s paňou, že mu príde nejaký pán ZADARMO niečo odmerať (možno tlak, cukor, tuky - nevedel čo). Našťastie sa pán pred návštevou ohlásil, že máme vraj dohodnuté stretnutie. Po vyslovení názvu firmy som vedela, že je to jedna z tých, ktoré robievali takéto prezentačné zájazdy. Tak chudáka pána som zjazdila a bolo po meraní´zadarmo. Obyčajne pri rôznych telefonických ponukách bývam slušná a odmietnem slušným spôsobom. Jednoducho chlapec mal včera smolu. Tak mládež bacha už aj na telefóny pre seniorov. Zamknúť aj telefón. :D
jar88
09.08.13,11:56
Takže trt, nabalili sa na tom poriadne aj naši najvyšší, aj sám gašparko. Veď to mali povolené NBS, takže o všetkom sa muselo vedieť a aj vedelo dopredu.

Jasné že sa vedelo. Otázne je, čo "to"sa vedelo a muselo vedieť dopredu.
Vie sa len "to" a bude sa "to" vedieť aj naďalej, že určitej časti ľudí nejaké to koliesko chýba a ten zvyšok má nejaké to koliesko naviac.
jar88
09.08.13,12:11
ale kuš furt Jar.. aj teba už majú na zozname, pozreli si tvoj chorobopis a s tým nič nenarobíš v starobe :D

...ale neber to teraz moc vážne, ono to príde na každého..neboj

Možno máš pravdu a možno aj mňa majú na svojom zozname. Veď je sloboda a každý si môže písať zoznam o čom chce. Len čo im to je a bude platné?
---------------------------
Píšeš, že ono to príde na každého..neboj. Aj tu by sa dalo s tebou súhlasiť, nebyť tých dvoch bodiek.
Mala si napísať, že to jednoducho príde na každého blba neboj a potom by som s tebou aj tu súhlasil.
----------
Nie každý má o koliesko menej a nie každý všetko vie až potom.:D Sú tu aj takí, čo to vedia aj predtým.:---
Tweety
09.08.13,12:12
Jar88, nekrič hop, kým nepreskočíš.
Halli
09.08.13,12:32
ale kuš furt Jar.. aj teba už majú na zozname, pozreli si tvoj chorobopis a s tým nič nenarobíš v starobe :D

...ale neber to teraz moc vážne, ono to príde na každého..neboj

Možno máš pravdu a možno aj mňa majú na svojom zozname. Veď je sloboda a každý si môže písať zoznam o čom chce. Len čo im to je a bude platné?
---------------------------
Píšeš, že ono to príde na každého..neboj. Aj tu by sa dalo s tebou súhlasiť, nebyť tých dvoch bodiek.
Mala si napísať, že to jednoducho príde na každého blba neboj a potom by som s tebou aj tu súhlasil.
----------
Nie každý má o koliesko menej a nie každý všetko vie až potom.:D Sú tu aj takí, čo to vedia aj predtým.:---

Jáááj s tebou sa tak super píše...ty vieš všetko predtým, než ja vôbec čosi napíšem :D
http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/88.gif
jar88
09.08.13,12:54
ale kuš furt Jar.. aj teba už majú na zozname, pozreli si tvoj chorobopis a s tým nič nenarobíš v starobe :D

...ale neber to teraz moc vážne, ono to príde na každého..neboj

Možno máš pravdu a možno aj mňa majú na svojom zozname. Veď je sloboda a každý si môže písať zoznam o čom chce. Len čo im to je a bude platné?
---------------------------
Píšeš, že ono to príde na každého..neboj. Aj tu by sa dalo s tebou súhlasiť, nebyť tých dvoch bodiek.
Mala si napísať, že to jednoducho príde na každého blba neboj a potom by som s tebou aj tu súhlasil.
----------
Nie každý má o koliesko menej a nie každý všetko vie až potom.:D Sú tu aj takí, čo to vedia aj predtým.:---

Jáááj s tebou sa tak super píše...ty vieš všetko predtým, než ja vôbec čosi napíšem :D
http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/88.gif
To zas nie. Ale určite viem, že skákať z piateho poschodia na betón, nestojí za žiadne peniaze. Nie tak ešte za "sľúbené"peniaze.
lubko6394
09.08.13,13:16
Aha a aj ja som mal minulý týždeň telefonát z telekomu.

Začala s tým, že či mám na ňu chvíľu čas.
Tak hovorím:
Možno, a akú hovadinu mi chcete ponúknuť dnes ?
Prosím buďte slušný, tento hovor sa zaznamenáva.
Tak si trhnite nohou.

A zavesil som.

A to som sa jej v tej rýchlosti zabudol opýtať že akým právom si to zaznamenávajú ak odo mňa súhlas na to nedostali.

Takže sebakriticky uznávam, že problém je asi v nás že nevieme rázne odmietnuť z otočky. Nerád by som totiž nadával bez toho aby som mal istotu že ide o stupídne jednanie a nie o serióznu ponuku.

Ako to tak píšem, tak ma akosi napadá že serióznu ponuku od tých, ktorým už dlho platím za služby som vlastne nikdy nedostal.
Pomaranč sa rozhýbe až vtedy ak dostane požiadavku na prenos čísla do O2, Tmobile detto. O Freesate niekedy nabudúce...
kopretinka
09.08.13,13:23
Aha a aj ja som mal minulý týždeň telefonát z telekomu.

Začala s tým, že či mám na ňu chvíľu čas.
Tak hovorím:
Možno, a akú hovadinu mi chcete ponúknuť dnes ?
Prosím buďte slušný, tento hovor sa zaznamenáva.
Tak si trhnite nohou.

A zavesil som.

A to som sa jej v tej rýchlosti zabudol opýtať že akým právom si to zaznamenávajú ak odo mňa súhlas na to nedostali.

Takže sebakriticky uznávam, že problém je asi v nás že nevieme rázne odmietnuť z otočky. Nerád by som totiž nadával bez toho aby som mal istotu že ide o stupídne jednanie a nie o serióznu ponuku.

Ako to tak píšem, tak ma akosi napadá že serióznu ponuku od tých, ktorým už dlho platím za služby som vlastne nikdy nedostal.
Pomaranč sa rozhýbe až vtedy ak dostane požiadavku na prenos čísla do O2, Tmobile detto. O Freesate niekedy nabudúce...
mne začali chodiť ponuky z tmobilu až po prenesení čísla do O2....dovtedy o mne nevedeli,a to som tam bola min.10rokov u nich.raz som na jednu ženskú nakričala,potom konečne dali pokoj :D
buchač
09.08.13,13:34
Nie každý má o koliesko menej a nie každý všetko vie až potom.:D Sú tu aj takí, čo to vedia aj predtým.:---
Halli to pekne dala ...
Jáááj s tebou sa tak super píše...ty vieš všetko predtým, než ja vôbec čosi napíšem

[QUOTE="buchač"]
Ak by nie , Fruni by už dávno mal nejakú " nehodu " ...
Ty vidíš do všetkého. Dokonca vieš aj to keby.
Má to však jednu podstatnú chybu.
Vždy to vidíš až potom, čo sa to stane.:)
Tvoje názory a pohľad na vec ma občas aj pobavia ...
Len tak poviem , že mne dvaja ľudia viseli nejaké love a Fruni bol jeden z nich ...

Obaja zrobili jednu chybu ...PODSTATNÚ !
Chytili sa , v tej dobe , do súboja s protivníkom , na ktorého obaja nemali .
Ono každého poväčšinou prejde smiech , dobrá zábava a iné ...ak sa pozerá do určitého otvoru , ale nosné dierky a či ritka to nie je ... :D
Aj Fruniho to prešlo ako psa motor ...len dve návštevy stačili , na tej tretej vyložil na drevo požadovanú sumu , ktorá nebola pre mňa na odpis .
Tá druhá osoba vyplatila a následne vyfasovala tri roky na tvrdo ...

P.S.:
...je pre mňa samozrejmosťou , že zasa vypotíš nejaké mudrovanie , špekulovanie a iné , ktoré je Tebe podobné .
Povedzme , že aj to , že Ty pre zmenu predvídaš , vieš vopred ...
Čistý náš pán premiér .......
lubko6394
09.08.13,14:37
mne začali chodiť ponuky z tmobilu až po prenesení čísla do O2....dovtedy o mne nevedeli,a to som tam bola min.10rokov u nich.raz som na jednu ženskú nakričala,potom konečne dali pokoj :D

Potvrdzujem, že je to tak. Obidvaja ( teda Orange a T-mobile ) volali až keď dostali žiadosť z O2. Oboch som odmietol s tým, že keď som už povel na prenos dal, tak ho meniť nebudem aj keby mi dali ešte o 50% výhodnejšiu ponuku. Na otázku prečo mi nevolali 10 rokov a neponúkli ako starému a vernému zákazníkovi výhodu zrovnateľnú ponuku ako konkurencia som odpoveď nedostal. Nenechať sa s nimi zviklať a prestúpiť ku konkurencii je jedinou cestou ako ich môžeme my malí dotlačiť k serióznosti. A musíme to robiť často a vždy keď je to pre NÁS čo len trochu výhodné.
misoft
09.08.13,14:51
mne začali chodiť ponuky z tmobilu až po prenesení čísla do O2....dovtedy o mne nevedeli,a to som tam bola min.10rokov u nich.raz som na jednu ženskú nakričala,potom konečne dali pokoj :D
To samé u mňa - odišiel som od tých filajových k modrým a týždeň na to - T-debile volali. Musel som ich sprdnúť, nakoľko mám utajené číslo (prenesené) a oni tie svine si to zobrali zo svojej databázy, čo im zostala.

Okrem toho, furt vyvolávajú iné čísla, vraj či mám čas a ponuka hentoho a oného - opäť ich zabrzdím s tým, aby si číslo vymazali z databázy (oni na to, že vraj generátor vybral, alebo že z verejného zoznamu - a to mám číslo utajené), a dodávam, že aj ja si hovor zaznamenávam, číslo mám uložené a ak sa ozvú ešte raz, bude to riešené voči nim iným - pre nich nepríjemným - spôsobom. Zatiaľ to zaberá (už 2 mesiace je pokoj :D).
jar88
09.08.13,15:14
Nie každý má o koliesko menej a nie každý všetko vie až potom.:D Sú tu aj takí, čo to vedia aj predtým.:---
Halli to pekne dala ...
Jáááj s tebou sa tak super píše...ty vieš všetko predtým, než ja vôbec čosi napíšem

[QUOTE="buchač"]
Ak by nie , Fruni by už dávno mal nejakú " nehodu " ...
Ty vidíš do všetkého. Dokonca vieš aj to keby.
Má to však jednu podstatnú chybu.
Vždy to vidíš až potom, čo sa to stane.:)
Tvoje názory a pohľad na vec ma občas aj pobavia ...
Len tak poviem , že mne dvaja ľudia viseli nejaké love a Fruni bol jeden z nich ...

Obaja zrobili jednu chybu ...PODSTATNÚ !
Chytili sa , v tej dobe , do súboja s protivníkom , na ktorého obaja nemali .
Ono každého poväčšinou prejde smiech , dobrá zábava a iné ...ak sa pozerá do určitého otvoru , ale nosné dierky a či ritka to nie je ... :D
Aj Fruniho to prešlo ako psa motor ...len dve návštevy stačili , na tej tretej vyložil na drevo požadovanú sumu , ktorá nebola pre mňa na odpis .
Tá druhá osoba vyplatila a následne vyfasovala tri roky na tvrdo ...

P.S.:
...je pre mňa samozrejmosťou , že zasa vypotíš nejaké mudrovanie , špekulovanie a iné , ktoré je Tebe podobné .
Povedzme , že aj to , že Ty pre zmenu predvídaš , vieš vopred ...
Čistý náš pán premiér .......
Ha, ha, ha zasmiali sa zbrojnoší. Ty musíš byť riadny čávo. Často sa budíš s rukou v šerblíčku? Ty budeš asi nejaký mafiózo v šušťákoch.
No a k ideám nášho premiéra máš podstatne bližšie, ako ku kapitalistom. Veď si uznával skôr jeho názory, ako nejaký zatuchnutý kapitalizmus a teraz ti je Fico fuj? Zrazu je tvoj idol mojím? Som zvedavý, ako sa obrátiš pred ďalšími voľbami.
misoft
09.08.13,15:19
Osemdesiatosmička - s buchačom by som na tvojom mieste takto "nešpásoval" - vééééľmi tvrdo (v reále) by si dopadol!
A tuto na Porade - aspoň jesto čo čítať.
jar88
09.08.13,15:22
mne začali chodiť ponuky z tmobilu až po prenesení čísla do O2....dovtedy o mne nevedeli,a to som tam bola min.10rokov u nich.raz som na jednu ženskú nakričala,potom konečne dali pokoj :D

Potvrdzujem, že je to tak. Obidvaja ( teda Orange a T-mobile ) volali až keď dostali žiadosť z O2. Oboch som odmietol s tým, že keď som už povel na prenos dal, tak ho meniť nebudem aj keby mi dali ešte o 50% výhodnejšiu ponuku. Na otázku prečo mi nevolali 10 rokov a neponúkli ako starému a vernému zákazníkovi výhodu zrovnateľnú ponuku ako konkurencia som odpoveď nedostal. Nenechať sa s nimi zviklať a prestúpiť ku konkurencii je jedinou cestou ako ich môžeme my malí dotlačiť k serióznosti. A musíme to robiť často a vždy keď je to pre NÁS čo len trochu výhodné.

No ale takto emotívne a z kapricu veľa výhod nevyjednáš. Pri 50% výhode, je na mieste triezvosť a rozvaha.
Keby obchodníci mysleli a jednali tak hlúpo ako píšeš, benzín by stál 10 €/liter a krumple aspoň 5 €/kg.:D
misoft
09.08.13,15:27
Náááá vidíš - a od soboty bude benzín lacnejší - až o 1€cent na liter. SLÁVA! (Myslím to s iróniou - najmä keď máme 13-ty najdrahší benzín v EÚ).
jar88
09.08.13,15:31
Osemdesiatosmička - s buchačom by som na tvojom mieste takto "nešpásoval" - vééééľmi tvrdo (v reále) by si dopadol!
A tuto na Porade - aspoň jesto čo čítať.

To akože už mám byť dobrý, lebo lebo?
To bolo akože prvé (sprostredkované) bu, bu, bu, Neskôr dáš druhé a potom už príde sám čávo v šusťákoch?
misoft
09.08.13,15:33
Hehehe - "čávo" v šušťákoch nechodí - má on iné image. Píšem v REÁLE - tu ťa zotrie písmenkami.
Len rada - moc nevŕtaj, drž sa viac pri zemi - bo hlava z davu trčiaca - super terč.
jar88
09.08.13,15:56
Hehehe - "čávo" v šušťákoch nechodí - má on iné image. Píšem v REÁLE - tu ťa zotrie písmenkami.
Len rada - moc nevŕtaj, drž sa viac pri zemi - bo hlava z davu trčiaca - super terč.
V tvojich očiach určite. Tebe stačia písmenka, mne dobré myšlienky. No a od čáva som ešte žiadnu osobne nečítal.
jar88
09.08.13,16:21
Náááá vidíš - a od soboty bude benzín lacnejší - až o 1€cent na liter. SLÁVA! (Myslím to s iróniou - najmä keď máme 13-ty najdrahší benzín v EÚ).
No a čo budeš robiť, až ťa začnú oslovovať banky, že platiť rôzne bankové poplatky je somarina a že za peniaze sa všade inde platí úrok. Tiež sa budeš paprčiť a radšej platiť poplatok za vedenie účtu a dokonca aj za výber z bankomatu?
lubko6394
09.08.13,17:03
No ale takto emotívne a z kapricu veľa výhod nevyjednáš. Pri 50% výhode, je na mieste triezvosť a rozvaha.
Keby obchodníci mysleli a jednali tak hlúpo ako píšeš, benzín by stál 10 €/liter a krumple aspoň 5 €/kg.:D

Ani nie. 10 rokov som bol komusi verný a platil. Ak to vie oceniť až potom čo skočím na výhodnejšiu ponuku konkurencie tak je pre mňa jeho ocenenie neskoré. A jediný spôsob ako JA s ním môžem vybabrať je, že pôjdem preč a ON ma stratí. Takže nie toto pindanie na Nete, ale reálny odchod starého zákazníka s NIMI môže zamávať. 10 rokov na mňa svojim spôsobom kašlali a naraz som IM vzácny ak neodídem ? Túdle !!! Zmiznem. A teraz môžu čakať na SVOJU príležitosť ak po čase prídu s novou ponukou serióznou a lacnejšou.
K tým krumlom len toľko, že ma zarazilo, koľko sme ochotní platiť za ovocie/zeleninu. Konkrétne 18 Sk za kilo krumplí by ma na námestie v zime 89 nedostalo, ale nesťažujem si. Však ani babám po snívaní o princovi na bielom koni následná realita podľa všetkého neprekáža.
jar88
09.08.13,17:22
mne začali chodiť ponuky z tmobilu až po prenesení čísla do O2....dovtedy o mne nevedeli,a to som tam bola min.10rokov u nich.raz som na jednu ženskú nakričala,potom konečne dali pokoj :D

Potvrdzujem, že je to tak. Obidvaja ( teda Orange a T-mobile ) volali až keď dostali žiadosť z O2. Oboch som odmietol s tým, že keď som už povel na prenos dal, tak ho meniť nebudem aj keby mi dali ešte o 50% výhodnejšiu ponuku. Na otázku prečo mi nevolali 10 rokov a neponúkli ako starému a vernému zákazníkovi výhodu zrovnateľnú ponuku ako konkurencia som odpoveď nedostal. Nenechať sa s nimi zviklať a prestúpiť ku konkurencii je jedinou cestou ako ich môžeme my malí dotlačiť k serióznosti. A musíme to robiť často a vždy keď je to pre NÁS čo len trochu výhodné.
Ale veď tu píšeš, že aj keby dali o 50% lepšiu ponuku.
A naviac, keď som sa už rozhodol (dal povel) nebudem brať slovo späť.
Tak ako? Pindať - nepindať?
jar88
09.08.13,17:52
Asi to nepomôže, ale vyslovím: Za všetkými týmito problémami je Chamtivosť,nenažranosť a vyžieravosť.
Nikto predsa tých dôchodcov na tie akcie nenúti, lenže oni tam chcú !!! Lebo dostanú čosi zadarmo, či už obed, darček... A spravia všetko pre to, aby tam mohli byť a čosi zadarmo získať. Naše reči o tom aby tam ani nechodili, ani nepočujú a ak áno tak reakcia je taká, že prečo by tam nemohli ísť, keď je to zadarmo. A keď vznikne problém, tak si nám sťažujú a chcú od nás, aby sme im našli riešenie ich neuváženého kroku.
Jediné v čo dúfam je, že naša generácia už takto nezblbne a šmejdi zaniknú aj sami z nedostatku zdrojov.
Dôchodcov dobehne každý trochu školený debko, lebo sú zblbnutí starou dobou. Ty máš pocit, že nie si doblbnutý a pritom si ešte nedávno považoval rôzne bankové poplatky za normálne. Teda v prípade, že ich ešte stále nepovažuješ za nenormálne.
---------------------
Pritom je väčšinou ľudí podstatne viac blbostí považovaných za normálne.
Kvaka
09.08.13,17:58
Dôchodcov dobehne každý trochu školený debko, lebo sú zblbnutí starou dobou.
....
Nie všetkých, nie všetci. :)
tictac7
09.08.13,19:04
Dôchodcov dobehne každý trochu školený debko, lebo sú zblbnutí starou dobou.
....
Nie všetkých, nie všetci. :)
...palec hore :), dievča, Prečo každý posudzuje ľudí podľa veku?
Anik
09.08.13,19:45
Aby sme sa vrátili trochu k téme. Som presvedčná, že ak by si to šmejdi nemohli dovoliť okrádať obyvateľstvo viac menej beztrestne a všetky kontrolné zložky či už polícia, ŠOI by konali na základe oznámení , kontroly z DÚ - veď na predaj nepoužívajú registračné pokladne, nedávajú faktúry a príjmové doklady, neodovzdajú akože zakúpený tovar a nikto voči tomu nezakročí , tak potom sa ničomu nečudujem, že si takto šafária. V niektorom z predošlých príspevkov sú napísané aj firmy, ktorých sa to týka ako môžu presť napr. daňovou kontrolou. Chlapci majú plné vrecká peňazí.
Takýto druh podnikania by mal byť zakázaný. Ak nie zakázaný tak prísne kontrolované dodržiavanie zákona s vysokými pokutami, ktoré sú likvidačné pre obyčajných smrteľníkov.
Ak by to nezačali rozoberať aj novinári, tak aj doteraz si v tichosti šafária.
misoft
09.08.13,21:00
Celý problém je v bezzubosti kontrolných inštitúcií. Veď taká SOI - zistí niečo, urobí zápis, udelí pokutu - vo výške 200€ a pritom ten šmejd zarobí za 3-4 hodiny desaťtisíce €.
Prečo SOI nie je dôraznejšia? Prečo nevyrúbi pokutu pri zistení hrubého porušenia zákona pokutu v maximálnej miere? Ak by im dali pokutu napr. 16669€ - to by už ich sebavedomím zatriaslo. A nie raz. Urobili by to isté inde a znova - pokuta už by bola 166000€, Urobia tretí raz - v superrýchlom konaní rovno do basy!
A daňováci? Ak vedia na malom živnostníkovi i gate stiahnuť za malé nedoplatenie dane, prečo rovno nezaberú šmejdom všetko? A colná správa? Prečo nekontroluje pôvod týchto výrobkov? Veď zo 75% sú to ázijské nepodarky a FAKE. Už to malo byť v spaľovni a pod lisom.

Odpoveď je tam hore na Vodnom vrchu - tí, ktorí by nas chrániť mali, sa starajú o svoje vačky a pupky - zákony si tvoria pre seba a občan im je ukradnutý (pritom ho ten občan platí a dal mu možnosť ho zastupovať).
KoxXxo
10.08.13,03:48
To sú všetko iba šmejdi, len iným spôsobom.
jar88
10.08.13,04:42
Celý problém je v bezzubosti kontrolných inštitúcií. Veď taká SOI - zistí niečo, urobí zápis, udelí pokutu - vo výške 200€ a pritom ten šmejd zarobí za 3-4 hodiny desaťtisíce €.
Prečo SOI nie je dôraznejšia? Prečo nevyrúbi pokutu pri zistení hrubého porušenia zákona pokutu v maximálnej miere? Ak by im dali pokutu napr. 16669€ - to by už ich sebavedomím zatriaslo. A nie raz. Urobili by to isté inde a znova - pokuta už by bola 166000€, Urobia tretí raz - v superrýchlom konaní rovno do basy!
A daňováci? Ak vedia na malom živnostníkovi i gate stiahnuť za malé nedoplatenie dane, prečo rovno nezaberú šmejdom všetko? A colná správa? Prečo nekontroluje pôvod týchto výrobkov? Veď zo 75% sú to ázijské nepodarky a FAKE. Už to malo byť v spaľovni a pod lisom.

Odpoveď je tam hore na Vodnom vrchu - tí, ktorí by nas chrániť mali, sa starajú o svoje vačky a pupky - zákony si tvoria pre seba a občan im je ukradnutý (pritom ho ten občan platí a dal mu možnosť ho zastupovať).
Ako to tak čítam, je mi jasné, že by si bol najradšej, keby všetko riešil štát a rovno zákon.
Ako by si si predstavoval ten zákon. To by si zakázal predávať určitý tovar ľuďom nad určitý vek, alebo by si im dával nejaké povolenia, že môžu svoje peniaze minúť ak...
To by si zakázal, napríklad spisovať zmluvy starším občanom, ako xxx rokov, či ako?
-------------------------
No a to všetko len preto, že im chýba súdnosť? Myslíš že by si dosiahol to, čo by si od zákona očakával?
Aj keby si zákonom chcel rozlišovať predaj starším a predaj mladším, aj tak by si nič nedosiahol. A ešte jedna podstatná vec. Ani veková hranica nič nerieši, lebo nieje starý ako ako starý. Rozdiel nieje vo veku, ale v ich schopnostiach.
jar88
10.08.13,05:20
misoft,
najlepšie by bolo, keby sa zákonom dala zakázať ľudská blbosť.;) No a že ta blbosť je nechcená, je každému jasné, ale určitá časť populácie si ju privodí sama. Je to dosť podobné, ako s alkoholom. Chlastať je blbosť, ale niekto to má rád a je s tým spokojný. Ale ak to prekročí určitú hranicu, môže sa prihlásiť na protialkoholické liečenie.
--------------------------------
Čo tak urobiť zákon pre dobehnutých šmejdami. Ak sa bude niekto cítiť dobehnutý, môže sa prihlásiť na úrade pre dobehnutých a tam ho poriešia. Jednoducho mu naložia 25 na zadok a pôjde domov. Ak sa to zopakuje, dostane ďalších 25 a potom už 50.
Jednoducho tri krát a dosť.:)
Excise Duty
10.08.13,06:21
Odpoveď je tam hore na Vodnom vrchu - tí, ktorí by nas chrániť mali, sa starajú o svoje vačky a pupky - zákony si tvoria pre seba a občan im je ukradnutý (pritom ho ten občan platí a dal mu možnosť ho zastupovať).

A ktože ich tam dostal na ten Vodný vrch?
buchač
10.08.13,06:36
Celý problém je v bezzubosti kontrolných inštitúcií. Veď taká SOI - zistí niečo, urobí zápis, udelí pokutu - vo výške 200€ a pritom ten šmejd zarobí za 3-4 hodiny desaťtisíce €.
Prečo SOI nie je dôraznejšia? Prečo nevyrúbi pokutu pri zistení hrubého porušenia zákona pokutu v maximálnej miere? Ak by im dali pokutu napr. 16669€ - to by už ich sebavedomím zatriaslo. A nie raz. Urobili by to isté inde a znova - pokuta už by bola 166000€, Urobia tretí raz - v superrýchlom konaní rovno do basy!
A daňováci? Ak vedia na malom živnostníkovi i gate stiahnuť za malé nedoplatenie dane, prečo rovno nezaberú šmejdom všetko? A colná správa? Prečo nekontroluje pôvod týchto výrobkov? Veď zo 75% sú to ázijské nepodarky a FAKE. Už to malo byť v spaľovni a pod lisom.

Odpoveď je tam hore na Vodnom vrchu - tí, ktorí by nas chrániť mali, sa starajú o svoje vačky a pupky - zákony si tvoria pre seba a občan im je ukradnutý (pritom ho ten občan platí a dal mu možnosť ho zastupovať).
Ako to tak čítam, je mi jasné, že by si bol najradšej, keby všetko riešil štát a rovno zákon.
Ako by si si predstavoval ten zákon. To by si zakázal predávať určitý tovar ľuďom nad určitý vek, alebo by si im dával nejaké povolenia, že môžu svoje peniaze minúť ak...
To by si zakázal, napríklad spisovať zmluvy starším občanom, ako xxx rokov, či ako?
-------------------------
No a to všetko len preto, že im chýba súdnosť? Myslíš že by si dosiahol to, čo by si od zákona očakával?
Aj keby si zákonom chcel rozlišovať predaj starším a predaj mladším, aj tak by si nič nedosiahol. A ešte jedna podstatná vec. Ani veková hranica nič nerieši, lebo nieje starý ako ako starý. Rozdiel nieje vo veku, ale v ich schopnostiach.
Misoft o voze a Ty o koze ....
--------------------------------------------------------------------------
Misoft hovorí o bezzubosti , alebo nedokonalosti kontrolného systému ...
Niekedy môžme vravieť aj o laxnosti jednotlivých úradníkov , kde sa vyrúbi iba minimálna pokuta miesto maximálky ...a aj tie sú malé ...
Zaujímavé je , že ešte nikomu v tomto Kocúrkove nezbúrali dom postavený na čierno !!!
Smiešna pokuta v hodnote pár vreciek cementu a fertig ...
-------------------------------------------------------------------------------
Misoft nevraví o zákaze - úprave predaja podľa vekových kategórií ....
Misoft spomína ten doslovný ojeb ( zodpovední prepáčia výraz ) neznalých ...
Čo sa týka obchodu samotného , tam sa predsa nedá použíť právnicky termín "neznalosť zákona neospravedlňuje " ...
-----------------------------------------------------------------------------
misoft
10.08.13,08:50
misoft,
najlepšie by bolo, keby sa zákonom dala zakázať ľudská blbosť.;) No a že ta blbosť je nechcená, je každému jasné, ale určitá časť populácie si ju privodí sama. Je to dosť podobné, ako s alkoholom. Chlastať je blbosť, ale niekto to má rád a je s tým spokojný. Ale ak to prekročí určitú hranicu, môže sa prihlásiť na protialkoholické liečenie.
--------------------------------
Čo tak urobiť zákon pre dobehnutých šmejdami. Ak sa bude niekto cítiť dobehnutý, môže sa prihlásiť na úrade pre dobehnutých a tam ho poriešia. Jednoducho mu naložia 25 na zadok a pôjde domov. Ak sa to zopakuje, dostane ďalších 25 a potom už 50.
Jednoducho tri krát a dosť.:)
S tebou je škoda besedovať - vôbec si nepochopil. Trepeš tu o zákaze "ľudskej blbosti" - ja však píšem o tom, že šmejdov by sa dalo zbaviť, ak by občan niečo oznámil, kontrola by to zistila (napr. SOI, daňováci, colníci) a následne by naložila takú pokutu, až by ten šmejd pochopil, že pokiaľ bude takto pokračovať i o vlastnú kožu príde.
A pokiaľ by si poriadne čítal to, čo som písal, aby ochrana bola dôslednejšia, žistil by si, že to tvoje "trikrát a dosť" som iným spôsobom spomenul.

Ja som spomínal o bezzubosti - a kto tú bezzubosť spôsobil? Ja teda nie, ale tí. ktorí zákony tvoria - a tí sedia na Vodnom vrchu (rozumej Parlament).

BTW: ty sám píšeš, ani nevieš o čom.
misoft
10.08.13,08:53
Odpoveď je tam hore na Vodnom vrchu - tí, ktorí by nas chrániť mali, sa starajú o svoje vačky a pupky - zákony si tvoria pre seba a občan im je ukradnutý (pritom ho ten občan platí a dal mu možnosť ho zastupovať).

A ktože ich tam dostal na ten Vodný vrch?
Ja teda nie :D - no opakujem to často, ale je to pravda:
Zabudol vôl, že teľaťom bol,
zabudol poslanec, že občanom bol.

Inými slovami - také teľa je malé, veľa sily nemá, no keď volom sa stane, všetko na rohy berie
Tak isto poslanec - pokiaľ je ako občan, tiež nemá (sám) veľa sily niečo zmeniť, no keď sa dostane hore ako poslanec, hneď sa na toho vola zmení, všetko na rohy berie, bez ohľadu na dôsledky. Hlavne, že on (poslanec) je už silný, tak si dovoľuje.
erik555
10.08.13,08:58
Odpoveď je tam hore na Vodnom vrchu - tí, ktorí by nas chrániť mali, sa starajú o svoje vačky a pupky - zákony si tvoria pre seba a občan im je ukradnutý (pritom ho ten občan platí a dal mu možnosť ho zastupovať).

A ktože ich tam dostal na ten Vodný vrch?
Obcania...ved kamzik, medved, svist, jelen, diviak atd. nemaju pravo volit!
Xender
10.08.13,09:05
ja by som to riešil cez políciu
sito
10.08.13,09:05
Dôchodcov dobehne každý trochu školený debko, lebo sú zblbnutí starou dobou.
....
Nie všetkých, nie všetci. :)
...palec hore :), dievča, Prečo každý posudzuje ľudí podľa veku?

Nie, nie! Adriana, niekto nie podľa veku, niekto podľa toho čo napíše. Depko zdeptaný mladosťou ...
misoft
10.08.13,09:09
ja by som to riešil cez políciu
Horšie je, že aj s tým tí šmejdi počítajú - vyberajú miesta, kde nie je mobilný signál, alebo (to som kdesi čítal, ale už zdroj neviem) použijú rušičku mobilnej siete, aby NIKTO nemohol volať.
sito
10.08.13,09:29
Ja som mal to šťastie, že som sa žiadneho ponúknutého obeda, večere, zájazdu nezúčastnil a do dôchodku to nemám za pár. Snáď mi to vydrží, vystačím, sa ma dočká.

A sú šmejdi len tí, čo kastróly predávajú. Veď dnes každý sa snaží oškrábať, odrbať, koho môže, ak sa mu dá.

Jeden meter má sto centimetrov, všetci šmejdi sú metrový? Ako jeden ...
erik555
10.08.13,09:56
A sú šmejdi len tí, čo kastróly predávajú. Veď dnes každý sa snaží oškrábať, odrbať, koho môže, ak sa mu dá.

To ano...aj v rodinach sa taky vyskytne, aj medzi kamaratmi sa taky najde.
pavol54
10.08.13,10:08
misoft,
najlepšie by bolo, keby sa zákonom dala zakázať ľudská blbosť.;) No a že ta blbosť je nechcená, je každému jasné, ale určitá časť populácie si ju privodí sama. Je to dosť podobné, ako s alkoholom. Chlastať je blbosť, ale niekto to má rád a je s tým spokojný. Ale ak to prekročí určitú hranicu, môže sa prihlásiť na protialkoholické liečenie.
--------------------------------
Čo tak urobiť zákon pre dobehnutých šmejdami. Ak sa bude niekto cítiť dobehnutý, môže sa prihlásiť na úrade pre dobehnutých a tam ho poriešia. Jednoducho mu naložia 25 na zadok a pôjde domov. Ak sa to zopakuje, dostane ďalších 25 a potom už 50.
Jednoducho tri krát a dosť.:)
S tebou je škoda besedovať - vôbec si nepochopil. Trepeš tu o zákaze "ľudskej blbosti" - ja však píšem o tom, že šmejdov by sa dalo zbaviť, ak by občan niečo oznámil, kontrola by to zistila (napr. SOI, daňováci, colníci) a následne by naložila takú pokutu, až by ten šmejd pochopil, že pokiaľ bude takto pokračovať i o vlastnú kožu príde.
A pokiaľ by si poriadne čítal to, čo som písal, aby ochrana bola dôslednejšia, žistil by si, že to tvoje "trikrát a dosť" som iným spôsobom spomenul.

Ja som spomínal o bezzubosti - a kto tú bezzubosť spôsobil? Ja teda nie, ale tí. ktorí zákony tvoria - a tí sedia na Vodnom vrchu (rozumej Parlament).

BTW: ty sám píšeš, ani nevieš o čom.
Dušan, on nečíta on len kritizuje stále dookola ako tie tibetské mlynčeky, takže takto to ber, vieš ľudská blbosť a namyslenosť sa nedá merať zákon práva ale len zákonom morálky
sito
10.08.13,10:20
A sú šmejdi len tí, čo kastróly predávajú. Veď dnes každý sa snaží oškrábať, odrbať, koho môže, ak sa mu dá.

To ano...aj v rodinach sa taky vyskytne, aj medzi kamaratmi sa taky najde.

Vítam ťa, erik!

A ty čo ponúkaš, kotlík na guľáš v ktorom sa nedá uvariť kotlíkový guľáš? Máš taký ...
buchač
10.08.13,10:59
Ja som mal to šťastie, že som sa žiadneho ponúknutého obeda, večere, zájazdu nezúčastnil a do dôchodku to nemám za pár. Snáď mi to vydrží, vystačím, sa ma dočká.

A sú šmejdi len tí, čo kastróly predávajú. Veď dnes každý sa snaží oškrábať, odrbať, koho môže, ak sa mu dá.

.....a vieš , že by som sa aj rád zúčastnil ???

Niekde bolo spomenuté , že zvyknú vziať občianske preukazy kvôli organizačným dôvodom .
Taktiež , že sú agresívnejší , ak je niekto príliš zvedavý .
Respektíve , že dotyčného v podstate tým " násilnejším " spôsobom chcú jednotlivca separovať od tých ovečiek v stáde ..

Kúúúa , že ako by som si zmlsol ...:
OP z ruky nezvyknem dávať ..
Na otázky dostanem alebo aj nedostanem odpoveď ....ale to je vedľajšie ...
Ale aby na mňa niekto ruku položil ???....ajajáááj , nebol by rád .
pavol54
10.08.13,11:02
Ja som mal to šťastie, že som sa žiadneho ponúknutého obeda, večere, zájazdu nezúčastnil a do dôchodku to nemám za pár. Snáď mi to vydrží, vystačím, sa ma dočká.

A sú šmejdi len tí, čo kastróly predávajú. Veď dnes každý sa snaží oškrábať, odrbať, koho môže, ak sa mu dá.

Jeden meter má sto centimetrov, všetci šmejdi sú metrový? Ako jeden ...
Šmejd je aj ten čo má obchodnú politiku predávaj ako chceš a máš 3% z tržby ak zvýšiš maržu tak aj viac, aj medzi nami je tu jeden taký. On si určí na aký zisk má právo a skúmanie či to je v súlade s morálkou alebo nie, je socanské
erik555
10.08.13,12:40
A sú šmejdi len tí, čo kastróly predávajú. Veď dnes každý sa snaží oškrábať, odrbať, koho môže, ak sa mu dá.

To ano...aj v rodinach sa taky vyskytne, aj medzi kamaratmi sa taky najde.

Vítam ťa, erik!

A ty čo ponúkaš, kotlík na guľáš v ktorom sa nedá uvariť kotlíkový guľáš? Máš taký ...
O co ti ide? Nieco som zle napisal, ze si ma beries do papule?! Vsak som s tebou suhlasil, ze smejdi su vsade, nielen na prezentaciach vyrobkov.
misoft
11.08.13,07:11
Dušan, on nečíta on len kritizuje stále dookola ako tie tibetské mlynčeky, takže takto to ber, vieš ľudská blbosť a namyslenosť sa nedá merať zákon práva ale len zákonom morálky
Paľko - dobrá pripomienka - osemdesiatosmičke asi je potrebné poslať na dobierku toto:
http://www.eugenika.sk/images/books/big/8362_modlitebny-mlyncek-v.jpg
misoft
11.08.13,07:12
.....a vieš , že by som sa aj rád zúčastnil ???

Niekde bolo spomenuté , že zvyknú vziať občianske preukazy kvôli organizačným dôvodom .
Taktiež , že sú agresívnejší , ak je niekto príliš zvedavý .
Respektíve , že dotyčného v podstate tým " násilnejším " spôsobom chcú jednotlivca separovať od tých ovečiek v stáde ..

Kúúúa , že ako by som si zmlsol ...:
OP z ruky nezvyknem dávať ..
Na otázky dostanem alebo aj nedostanem odpoveď ....ale to je vedľajšie ...
Ale aby na mňa niekto ruku položil ???....ajajáááj , nebol by rád .
...veru, veru - taká menšia medzi klik-klaky, prípadne R C G (rukou cez gambu) - jajajajaj - to bolíííííí :D:D
buchač
11.08.13,07:34
Dušan, on nečíta on len kritizuje stále dookola ako tie tibetské mlynčeky, takže takto to ber, vieš ľudská blbosť a namyslenosť sa nedá merať zákon práva ale len zákonom morálky

Svojho času sa tomu vravelo doba osvietenstva...no v dnešnej dobe sú niektorí jedinci proste iní ...

http://img.janforman.com/th/ziarovkaaeni.jpg (http://img.janforman.com/ziarovkaaeni.jpg)
Economic
11.08.13,08:45
Prečo nemá nič v ruke ? To ako môže niekto aj niečo podpísať a nemať od toho kópiu ? Ja sa ozaj čudujem, že ešte v dnešnej dobe po takej medializácii vôbec niekto ide na takéto podujatie... A čo predloží ako dôkaz pred políciou ? Pozvánku ? Ak máš pozvánku, doporučeným listom by som vyzvala spoločnosť na zaslanie zmluvy, ktorú podpísala a následne by som ju vypovedala.
erik555
11.08.13,09:35
Ludia, to je este stara socialisticka generacia, kde sa nic taketo nestavalo, kde sa clovek az tak nebal ist von atd. atd. 45 rokov v komunizme urobilo svoje a zostalo to v nich este zakorenene, ze vsade je ludska milota, peknota, kazdy je poctivy a nikto si nedovoli niekoho oklamat. Tak to pochopte a necudujte sa!
Excise Duty
12.08.13,08:10
Dnes som od rána sedel v čakárni u lekárky, bolo tam veľa dôchodcov. Keď som ich tak počúval, pochopil som, prečo majú šmejdi navrch...
buchač
12.08.13,08:34
Ludia, to je este stara socialisticka generacia, kde sa nic taketo nestavalo, kde sa clovek az tak nebal ist von atd. atd. 45 rokov v komunizme urobilo svoje a zostalo to v nich este zakorenene, ze vsade je ludska milota, peknota, kazdy je poctivy a nikto si nedovoli niekoho oklamat. Tak to pochopte a necudujte sa!
No jo ....síce veľa robí ešte ten pozostatok socíku ....fakt veľa ...

Ale veľa robí aj to myslenie , vzdelanie tiež ( aj keď v tejto súvislosti až tak nie ) a samozrejme aj prostredie ...

Nechcem sa nikoho dotknúť ....FAKT NIE !

Chcem len povedať , že je veľký rozdiel v myslení a myslení jedinca ...
Záleží od všetkých aspektov vyššie uvedených .
Mám možnosť porovnávať jedincov v meste a na dedine .
Neskutočný nepomer už len v chápaní , myslení , jednaní , správaní ...raz darmo dedina ostane vždy len dedinou .
Už aj mestský cigán je vyspelejší rozumovo ako jeho proťajšok dedinského typu ( Luník IX a podobné getá do toho nerátam )...

Ľudská chamtivosť ako taká ale nepozná medze a poniektorí jedinci by sa mali ísť skôr liečiť do príslušných zariadení ...
Veď čo iné si zaslúži taký , ktorý žije na suchom chlebe celý týždeň ( iba v nedeľu natrie jemnou vrstvou masla ) , no v pohode položí usporené peniaze do pochybných projektov rôzneho typa ???
wagner
14.08.13,18:13
http://vas.cas.sk/clanok/8392/nechutne-zdieranie-slovakov-smejdi-vybehli-na-dochodkynu-s-novou-taktikou-pride-o-:confused: iba sa čudujem, že si dajú OP z ruky. A tiež načo ho nosia na predvádzaciu akciu:eek:
erik555
14.08.13,18:20
http://vas.cas.sk/clanok/8392/nechutne-zdieranie-slovakov-smejdi-vybehli-na-dochodkynu-s-novou-taktikou-pride-o-:confused: iba sa čudujem, že si dajú OP z ruky. A tiež načo ho nosia na predvádzaciu akciu:eek:
inak mimo domu by sa mal OP nosit pri sebe...ci nie?
wagner
14.08.13,18:48
[
inak mimo domu by sa mal OP nosit pri sebe...ci nie?
Áno, ale OP sa môže dávať iba oprávnenej osobe a nie takým teľcom:confused: Preto sa skôr pýtam, akým právom pýtali OP od dôchodcov? A akým právom im ho oni dali? Radšej treba povedať, že nemá OP pri sebe.
jar88
15.08.13,05:58
Celý problém je v bezzubosti kontrolných inštitúcií. Veď taká SOI - zistí niečo, urobí zápis, udelí pokutu - vo výške 200€ a pritom ten šmejd zarobí za 3-4 hodiny desaťtisíce €.
Prečo SOI nie je dôraznejšia? Prečo nevyrúbi pokutu pri zistení hrubého porušenia zákona pokutu v maximálnej miere? Ak by im dali pokutu napr. 16669€ - to by už ich sebavedomím zatriaslo. A nie raz. Urobili by to isté inde a znova - pokuta už by bola 166000€, Urobia tretí raz - v superrýchlom konaní rovno do basy!
A daňováci? Ak vedia na malom živnostníkovi i gate stiahnuť za malé nedoplatenie dane, prečo rovno nezaberú šmejdom všetko? A colná správa? Prečo nekontroluje pôvod týchto výrobkov? Veď zo 75% sú to ázijské nepodarky a FAKE. Už to malo byť v spaľovni a pod lisom.

Odpoveď je tam hore na Vodnom vrchu - tí, ktorí by nas chrániť mali, sa starajú o svoje vačky a pupky - zákony si tvoria pre seba a občan im je ukradnutý (pritom ho ten občan platí a dal mu možnosť ho zastupovať).
Ako to tak čítam, je mi jasné, že by si bol najradšej, keby všetko riešil štát a rovno zákon.
Ako by si si predstavoval ten zákon. To by si zakázal predávať určitý tovar ľuďom nad určitý vek, alebo by si im dával nejaké povolenia, že môžu svoje peniaze minúť ak...
To by si zakázal, napríklad spisovať zmluvy starším občanom, ako xxx rokov, či ako?
-------------------------
No a to všetko len preto, že im chýba súdnosť? Myslíš že by si dosiahol to, čo by si od zákona očakával?
Aj keby si zákonom chcel rozlišovať predaj starším a predaj mladším, aj tak by si nič nedosiahol. A ešte jedna podstatná vec. Ani veková hranica nič nerieši, lebo nieje starý ako ako starý. Rozdiel nieje vo veku, ale v ich schopnostiach.
Misoft o voze a Ty o koze ....
--------------------------------------------------------------------------
Misoft hovorí o bezzubosti , alebo nedokonalosti kontrolného systému ...
Niekedy môžme vravieť aj o laxnosti jednotlivých úradníkov , kde sa vyrúbi iba minimálna pokuta miesto maximálky ...a aj tie sú malé ...
Zaujímavé je , že ešte nikomu v tomto Kocúrkove nezbúrali dom postavený na čierno !!!
Smiešna pokuta v hodnote pár vreciek cementu a fertig ...
-------------------------------------------------------------------------------
Misoft nevraví o zákaze - úprave predaja podľa vekových kategórií ....
Misoft spomína ten doslovný ojeb ( zodpovední prepáčia výraz ) neznalých ...
Čo sa týka obchodu samotného , tam sa predsa nedá použíť právnicky termín "neznalosť zákona neospravedlňuje " ...
-----------------------------------------------------------------------------
Ale choď, žiadne o koze a o voze. Misoft píše, že to treba riešiť zákonom a ja sa ho pýtam, ako si to predstavuje. Ja píšem, že je to spôsobené všeobecnou nesvojprávnosťou ľudí a vy tu svorne vypisujete, ako to treba zákonne obmedzovať.
Jednoducho povedané, minulý režim z nich narobil nesvojprávne stvorenia a oni už potom sami vychovali ďalšie nesvojprávne stvorenia.
Viem že si to neradi priznávate, ale právne povedomie, je vám dosť cudzie. Veľmi ťažko sa priúčate, že každý môže navrhovať a ponúkať čo chce a že je na druhej strane, či to berie a či neberie.
kopretinka
15.08.13,06:17
http://vas.cas.sk/clanok/8392/nechutne-zdieranie-slovakov-smejdi-vybehli-na-dochodkynu-s-novou-taktikou-pride-o-:confused: iba sa čudujem, že si dajú OP z ruky. A tiež načo ho nosia na predvádzaciu akciu:eek:
pretože tie predvádzacie akcie sa robia na výletoch,častokrát na Morave alebo v Čechách....akeby aj len na Slovensku,tak na každej pozvánke je napísané,nezabudnite si OP....kvôli možnej výhre....
kopretinka
15.08.13,06:21
Ludia, to je este stara socialisticka generacia, kde sa nic taketo nestavalo, kde sa clovek az tak nebal ist von atd. atd. 45 rokov v komunizme urobilo svoje a zostalo to v nich este zakorenene, ze vsade je ludska milota, peknota, kazdy je poctivy a nikto si nedovoli niekoho oklamat. Tak to pochopte a necudujte sa!

to nie je pravda.Tí ľudia tam idú kvôli obedu ZADARMO,kvôli výletu ZADARMO,kvôli darčekom ZADARMO.....včera som videla jednu upútavku,jak sa tam ženská rozčuľovala,že :"fuj,ani pes by to nežral!" A čo by chcela zadarmo? :D Týmto sa nijako nezastávam šmejdov. Základom je ľudská chamtivosť na oboch stranách.
erik555
15.08.13,06:33
Ludia, to je este stara socialisticka generacia, kde sa nic taketo nestavalo, kde sa clovek az tak nebal ist von atd. atd. 45 rokov v komunizme urobilo svoje a zostalo to v nich este zakorenene, ze vsade je ludska milota, peknota, kazdy je poctivy a nikto si nedovoli niekoho oklamat. Tak to pochopte a necudujte sa!

to nie je pravda.Tí ľudia tam idú kvôli obedu ZADARMO,kvôli výletu ZADARMO,kvôli darčekom ZADARMO.....včera som videla jednu upútavku,jak sa tam ženská rozčuľovala,že :"fuj,ani pes by to nežral!" A čo by chcela zadarmo? :D Týmto sa nijako nezastávam šmejdov. Základom je ľudská chamtivosť na oboch stranách.
No ale v socializme bolo skoro vsetko "ZADARMO" ;)
Tweety
15.08.13,06:33
Ludia, to je este stara socialisticka generacia, kde sa nic taketo nestavalo, kde sa clovek az tak nebal ist von atd. atd. 45 rokov v komunizme urobilo svoje a zostalo to v nich este zakorenene, ze vsade je ludska milota, peknota, kazdy je poctivy a nikto si nedovoli niekoho oklamat. Tak to pochopte a necudujte sa!

to nie je pravda.Tí ľudia tam idú kvôli obedu ZADARMO,kvôli výletu ZADARMO,kvôli darčekom ZADARMO.....včera som videla jednu upútavku,jak sa tam ženská rozčuľovala,že :"fuj,ani pes by to nežral!" A čo by chcela zadarmo? :D Týmto sa nijako nezastávam šmejdov. Základom je ľudská chamtivosť na oboch stranách.
No ale v socializme bolo skoro vsetko "ZADARMO" ;)
Vážne, to si ako na to prišiel?
erik555
15.08.13,06:39
Ludia, to je este stara socialisticka generacia, kde sa nic taketo nestavalo, kde sa clovek az tak nebal ist von atd. atd. 45 rokov v komunizme urobilo svoje a zostalo to v nich este zakorenene, ze vsade je ludska milota, peknota, kazdy je poctivy a nikto si nedovoli niekoho oklamat. Tak to pochopte a necudujte sa!

to nie je pravda.Tí ľudia tam idú kvôli obedu ZADARMO,kvôli výletu ZADARMO,kvôli darčekom ZADARMO.....včera som videla jednu upútavku,jak sa tam ženská rozčuľovala,že :"fuj,ani pes by to nežral!" A čo by chcela zadarmo? :D Týmto sa nijako nezastávam šmejdov. Základom je ľudská chamtivosť na oboch stranách.
No ale v socializme bolo skoro vsetko "ZADARMO" ;)
Vážne, to si ako na to prišiel?
Jaaaj boze...to je debata :D A ty to uplne vazne neber...ale nemozes tvrdit, ze napr. mladomanzelska pozicka bola to iste ako teraz! A nechcem tu dalej menovat cennik potravin v tom case a teraz, pricom je to teraz vsetko vyborne zakonzervovane. Atd.
Tweety
15.08.13,06:43
Treba to prirovnať k vtedajšej dobe, k platom atď. Napr. 6,10 za kilo chleba vtedy bolo dosť veľa, maslo za 10,11, mlieko 5 dlhotrv. detto..
erik555
15.08.13,06:57
Treba to prirovnať k vtedajšej dobe, k platom atď. Napr. 6,10 za kilo chleba vtedy bolo dosť veľa, maslo za 10,11, mlieko 5 dlhotrv. detto..
Tak ked chces pocut po tvojom, tak s tymi cenami je to vyrovnane...ale najomne v statnom byte, kde ti este prisli vymenit vanu, radiator atd. zadarmo, bolo tiez nizke. Vacsia istota zivota v zakladnych potrebach, nie ako teraz! Dokonca tento stat mal v pazi zaobstarat potravinovu pomoc pre socialne slabsich obcanov...no kde to zijeme?! :D
Nepisem to preto, zeby som chcel vratit cas, ale preto, ze poniektori tu nechapu starych ludi, ze sa daju stale nachytat. Ze sa ulakomia na obed zdarma? To moze byt dosledok tohto statu, ze ako je tu socialne zabezpecenie. Lieky, za ktore si doplacaju dochodcovia? No to za socializmu nebolo! A vela prikladov by sa dalo hladat...uz sa mi nechce :D
jar88
15.08.13,07:39
Treba to prirovnať k vtedajšej dobe, k platom atď. Napr. 6,10 za kilo chleba vtedy bolo dosť veľa, maslo za 10,11, mlieko 5 dlhotrv. detto..
Tak ked chces pocut po tvojom, tak s tymi cenami je to vyrovnane...ale najomne v statnom byte, kde ti este prisli vymenit vanu, radiator atd. zadarmo, bolo tiez nizke. Vacsia istota zivota v zakladnych potrebach, nie ako teraz! Dokonca tento stat mal v pazi zaobstarat potravinovu pomoc pre socialne slabsich obcanov...no kde to zijeme?! :D
Nepisem to preto, zeby som chcel vratit cas, ale preto, ze poniektori tu nechapu starych ludi, ze sa daju stale nachytat. Ze sa ulakomia na obed zdarma? To moze byt dosledok tohto statu, ze ako je tu socialne zabezpecenie. Lieky, za ktore si doplacaju dochodcovia? No to za socializmu nebolo! A vela prikladov by sa dalo hladat...uz sa mi nechce :D
Pravdepodobne ty patríš k tým mladším. Naopak Tweety a kopretinka k tým "starším". To akože skúsenejším v socialistickom prežívaní. Každý to "dobehnutie" vidíte akosi inak a pritom je to skoro to isté.
Ide tu vlastne o tú nevedomosť, až nesvojprávnosť. Je to naozaj len a len vaša a ich chyba (možno vina) , že sa nechávate tak ľahko oblbnúť. No a že aj tí mladší sa nechávajú dobehnúť, aj keď v inom, je fakt. Všetko to máte, dokonca aj tí mladší, ako následok socialistického pohľadu na svet. Aj keď tí mladší neprežili socializmus, poznačili ich vlastní rodičia výchovou k spoliehaniu sa na kadejakú inštitúciu a štát. Dokonca by sa dalo povedať, že ich vychovali k absolútnej podriadenosti pred akoukoľvek autoritou.
----------------------------------
Jednoducho ste v tom, čo nieje dané zákonom, to sa robiť nesmie.
Ale práve opak je pravdou.
Teraz platí, čo zákon nezakazuje a nie čo zákon povoľuje.
trisestri
15.08.13,08:42
nuž šmejd sa nezaprie,aspon vieme z akych zdrojov pochadza bohatsvo ktorym sa tu chvasta,nuz ked podvadzanie dochodzov nazyva sikovnostou je stale a navzdy ostane zdegenerovanym uboziakom,mozno este jeho deti iduc v jeho slapajach stoja pred hypermarketom a bohatnu na tom ze sa tvaria ze vyberaju na detsku onkologiu a taka zberba nas tu ide poucovat
wagner
16.08.13,18:23
jar88
19.08.13,04:50
nuž šmejd sa nezaprie,aspon vieme z akych zdrojov pochadza bohatsvo ktorym sa tu chvasta,nuz ked podvadzanie dochodzov nazyva sikovnostou je stale a navzdy ostane zdegenerovanym uboziakom,mozno este jeho deti iduc v jeho slapajach stoja pred hypermarketom a bohatnu na tom ze sa tvaria ze vyberaju na detsku onkologiu a taka zberba nas tu ide poucovat
Ty si si tých zdrojov už vymyslel neúrekom. Ty si jednoducho úbohý, nepoučiteľný a zaostalý tárajko.
jar88
19.08.13,05:00
http://www.aktuality.sk/clanok/234609/smejdi-falosny-pribor-chceli-predavat-za-1600-eur/ tak toto je fakt nehoráznosť:confused:
Presne. Napodobovať značku Versace je veľká nehoráznosť, ale rovno z toho vydedukovať, že tovar bol určený na predaj hlúpučkým dôchodcom, je ešte väčšia nehoráznosť. No a to ešte tu kreatúru pisálka, považujete za novinára.
misoft
19.08.13,18:09
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/290387-poslanci-smeru-s-ministerstvami-vyhlasili-vojnu-smejdom/

Tu sa opýtam - kedy to bude? Pretože ako poznáme našich oných ....., tak najskôr niekedy v roku 2015 (ak vôbec to bude....)
buchač
19.08.13,18:15
No a to ešte tu kreatúru pisálka, považujete za novinára.
Považujeme ???

....hm ....
misoft
19.08.13,18:39
No a to ešte tu kreatúru pisálka, považujete za novinára.
Považujeme ???

....hm ....
Pouvažujeme!!!

....hmmm....
Dáša_
20.08.13,03:35
jar88
20.08.13,06:13
http://ekonomika.sme.sk/c/6906628/smejdov-ma-stopnut-zakon-zmluvy-budu-musiet-ukazat-vopred.html
A to odkedy je možné zasahovať zákonom proti ľudskej hlúposti?
Ak by to bolo možné, načo by nám potom bolo školstvo.
jar88
20.08.13,06:18
No a to ešte tu kreatúru pisálka, považujete za novinára.
Považujeme ???

....hm ....
Pouvažujeme!!!

....hmmm....
Čo sa dá robiť, asi už nič. Takto vás kŕmia hlúposťami a vy s tým nič nezmôžete. Už zostáva len dúfať, že si to časom všimne niekto z vašej starostlivej vlády a zakáže im to ohlupovanie hlúpych zákonom.
Dúfam, že to bude skôr, ako v roku 2015.
kopretinka
20.08.13,06:22
kedysi sa ulakomili na 40%ný výnos z BMG a spol. teraz sa ulakomujú na darčeky,obedy a výlety zadarmo......len aby to nedopadlo tak,že budú požadovať zákon,aby im boli takto investované peniaze vrátené,ako to žiadali vtedy.....
jar88
20.08.13,07:16
kedysi sa ulakomili na 40%ný výnos z BMG a spol. teraz sa ulakomujú na darčeky,obedy a výlety zadarmo......len aby to nedopadlo tak,že budú požadovať zákon,aby im boli takto investované peniaze vrátené,ako to žiadali vtedy.....
S tým nič nenarobíš. Starý hlupák vychoval mladého hlupáčika a ten ho teraz na staré kolená nechá napospas prospechárom. Ten mladý hlupák nevie, že by mal ochraňovať starého pred hlúposťami. Jemu to vlastne ani nepríde.
buchač
20.08.13,07:16
No a to ešte tu kreatúru pisálka, považujete za novinára.
Považujeme ???
....hm ....
Pouvažujeme!!!
....hmmm....
Čo sa dá robiť, asi už nič. Takto vás kŕmia hlúposťami a vy s tým nič nezmôžete. Už zostáva len dúfať, že si to časom všimne niekto z vašej starostlivej vlády a zakáže im to ohlupovanie hlúpych zákonom.
Dúfam, že to bude skôr, ako v roku 2015.

...a TY kde vlastne žiješ ????

Jááááj , zabudol som ...Ty si iný ...:cool:
jar88
20.08.13,07:22
No a to ešte tu kreatúru pisálka, považujete za novinára.
Považujeme ???
....hm ....
Pouvažujeme!!!
....hmmm....
Čo sa dá robiť, asi už nič. Takto vás kŕmia hlúposťami a vy s tým nič nezmôžete. Už zostáva len dúfať, že si to časom všimne niekto z vašej starostlivej vlády a zakáže im to ohlupovanie hlúpych zákonom.
Dúfam, že to bude skôr, ako v roku 2015.

...a TY kde vlastne žiješ ????

Jááááj , zabudol som ...Ty si iný ...:cool:
Presne tak. Mňa otec neučil "hloupím býti". Ani za gumáka ma nedal študovať.
buchač
20.08.13,07:31
Presne tak. Mňa otec neučil "hloupím býti". Ani za gumáka ma nedal študovať.
Máš pravdu ....ani mňa !!!!
...a ani jedno a ani druhé !
jar88
20.08.13,08:13
Presne tak. Mňa otec neučil "hloupím býti". Ani za gumáka ma nedal študovať.
Máš pravdu ....ani mňa !!!!
...a ani jedno a ani druhé !
To akože ty sám?
trisestri
20.08.13,08:27
nuž šmejd sa nezaprie,aspon vieme z akych zdrojov pochadza bohatsvo ktorym sa tu chvasta,nuz ked podvadzanie dochodzov nazyva sikovnostou je stale a navzdy ostane zdegenerovanym uboziakom,mozno este jeho deti iduc v jeho slapajach stoja pred hypermarketom a bohatnu na tom ze sa tvaria ze vyberaju na detsku onkologiu a taka zberba nas tu ide poucovat
Ty si si tých zdrojov už vymyslel neúrekom. Ty si jednoducho úbohý, nepoučiteľný a zaostalý tárajko.
presne si sa vystihol okrem toho ze zarabas podvadzanim ty aj tvoja rodina-ako si na smiech,ako uboho zakazdym reagujes totalne trapne na moje prispevky cely pokakany z toho co vsetko o tebe viem,marne zakazdym kydas,davas jedine tak vizitku o sebe-ten trapny a zastaly tarajko ti tak stupa na otlak ze vzdy penis besne sliny a ubohymi primitivnymi urazkami sa marne snazis nehorazne a beznadejne klamat-som rad ze triafam v tvojom pripade presne a do ziveho a kazda tvoje reakcia na moje prispevky je jasny dokaz.
buchač
20.08.13,08:51
Presne tak. Mňa otec neučil "hloupím býti". Ani za gumáka ma nedal študovať.
Máš pravdu ....ani mňa !!!!
...a ani jedno a ani druhé !
To akože ty sám?
No a čo ???
Áno - sám som z vlastnej vôle podpísal .
Nemaj boja , na triedneho nepriateľa som ale sral ....mne šlo o love , o nič iné , nakoľko som už bol živiteľ rodiny .
Teraz aj ľutujem , že som o pár rokov skôr tak neučinil , mal by som aj vyšší výsluhový .
Včul si sedím na chalupke , nohy položené v oddychovej polohe , káva vedľa mňa a cigárko si dávam k nej ...

Takže kto je ( bol ) hlúpy ???

Zaujímavé je jedno ...koľko ľudí nadáva na vojakov , no koľkí by radi podpísali .
Len od minulej jesene sa hlásilo 7.000 záujemcov !!!
Ibaže ich odmietajú ( kopú do prdele ) z rôznych dôvodov ...nie každý na to má .
jar88
20.08.13,09:17
Presne tak. Mňa otec neučil "hloupím býti". Ani za gumáka ma nedal študovať.
Máš pravdu ....ani mňa !!!!
...a ani jedno a ani druhé !
To akože ty sám?
No a čo ???
Áno - sám som z vlastnej vôle podpísal .
Nemaj boja , na triedneho nepriateľa som ale sral ....mne šlo o love , o nič iné , nakoľko som už bol živiteľ rodiny .
Teraz aj ľutujem , že som o pár rokov skôr tak neučinil , mal by som aj vyšší výsluhový .
Včul si sedím na chalupke , nohy položené v oddychovej polohe , káva vedľa mňa a cigárko si dávam k nej ...

Takže kto je ( bol ) hlúpy ???

Zaujímavé je jedno ...koľko ľudí nadáva na vojakov , no koľkí by radi podpísali .
Len od minulej jesene sa hlásilo 7.000 záujemcov !!!
Ibaže ich odmietajú ( kopú do prdele ) z rôznych dôvodov ...nie každý na to má .
To vieš sám.
Ja viem len toľko, že vojak vtedy a teraz, sú dve.
buchač
20.08.13,09:23
To vieš sám.
Ja viem len toľko, že vojak vtedy a teraz, sú dve.
Si píš , že VIEM !!!

Vtedy boli vojaci aj napriek tomu vybaveniu , aké mali ...
Teraz majú " vojaci " také vymoženosti , o akých sa jednému ani nesnívalo a nič z nich ...

Ale to sme už dosť mimo témy ....
Tweety
20.08.13,10:15
bjuty smis
20.08.13,12:47
poslanci nám chystajú zákon na ochranu pred šmejdmi....
klamú a ožobračujú vraj dôchodcov.....
bude ten zákon platiť aj proti smerákom ?
tí ožobračujú celý národ.....teda skoro celý....
Anik
20.08.13,13:07
Ludia, to je este stara socialisticka generacia, kde sa nic taketo nestavalo, kde sa clovek az tak nebal ist von atd. atd. 45 rokov v komunizme urobilo svoje a zostalo to v nich este zakorenene, ze vsade je ludska milota, peknota, kazdy je poctivy a nikto si nedovoli niekoho oklamat. Tak to pochopte a necudujte sa!

to nie je pravda.Tí ľudia tam idú kvôli obedu ZADARMO,kvôli výletu ZADARMO,kvôli darčekom ZADARMO.....včera som videla jednu upútavku,jak sa tam ženská rozčuľovala,že :"fuj,ani pes by to nežral!" A čo by chcela zadarmo? :D Týmto sa nijako nezastávam šmejdov. Základom je ľudská chamtivosť na oboch stranách.

To "Základom je ľudská chamtivosť na oboch stranách"
trochu ti budem oponovať, zúčastnila som sa takejto akcie 2 x v živote a môžem ťa uistiť, že som tam nešla kvôli obedu , alebo niečomu čo je zadarmo
prvýkrát to bolo na žiadosť svokrovcov, lebo si mali niekoho priviesť - rozhodne tam neboli iba dôchodcovia
druhýkrát som sa tak rozhodla, lebo mi pri telefonickom kontakte povedali, že budú merať hustostu kostí, nakoľko mám zdr. problémy rozhodla som sa ísť a poviem Vám zďaleka to nebolo len o dôchodcoch, Zato metódy boli tie isté, ako sa tu popisujú a tak som sa rozhodla, že už nikdy více.
Tu nejde o podnikanie - to by malo mať pevne stanovené hranice, tu ide jednoznačne už o podvod a v tom je rozdiel, alebo by niekto chcel povedať, že okradnutie- obalamútenie napr, babičky, alebo dedka, aby vydal celoživotné úspory nie je krádež?
misoft
20.08.13,14:37
Čo sa dá robiť, asi už nič. Takto vás kŕmia hlúposťami a vy s tým nič nezmôžete. Už zostáva len dúfať, že si to časom všimne niekto z vašej starostlivej vlády a zakáže im to ohlupovanie hlúpych zákonom.
Dúfam, že to bude skôr, ako v roku 2015.
Ako koho, ako koho :D - mimochodom - ani kvalitný papier na to neobetujú - držgroši.
Možno aj - veď som poznamenal - možno a v "blízkej budúcnosti" cca 2015......
Katy a R
20.08.13,15:15
nuž ja si tiež myslím, že v tomto smere žiadny nový "špeciálny" zákon nepomôže. - ozaj môže pomôcť len Smeru v predvolebnej kampani .. veď to je "čisté kino" - že chcú prijať zákon - aj tak nič extra z toho nede.
Najviac by pomohlo, keby boli podvodníci postihovaní podľa súčasných zákonov ... skutočne postihovaní - no a to sa nedeje !
Samozrejme - treba si dať pozor na rôzne praktiky všeliakých "podnikateľov" (no a toto sa budú musieť naučiť aj tí dôchodcovia, aj my ostatní, čo sme neboli zvyknutí na takéto nátlakové) - a nedať sa! Alebo teda tam nechodiť.
Potom aj "šmejdi" prestanú s takýmito akciami. Ale celkom to aj tak nidy nemôže vymiznúť - vždy sa nájdu cestičky. (si aj ja vravím, že kde sa podel zdravý sedliacky rozum:confused:, ke´d dáku blbosť kúpim ..)
Som sa zúčastnila na jednej akcii po založení tejto témy .. aj zo zvedavosti, aj že večera bude, aj kamarátka išla - no a malo ísť o zdr vyšetrenia.
Takže: Vôbec tam neboli samí dôchodcovia - a chceli nás odbiť tým, že tie merania urobia len pri prvom stole - akože na ukážku pre ostatných. Lenže sme sa ohradili, že hlavným dôvodom pozvania boli tie vyšetrenia ! Takže sme si vypočuli prednášku (netrvala až tak dlho - asi skrátená verzia) o matracoch a prikrývkach .. potom nám všetkým spravili tie tri vyšetrenia (každému), medzitým sme zjedli večeru, niektorí dostali aj balzam (darčeky) - a šli sme domov. Nikto nič nekúpil. Podľa mňa to nebolo nejaké veľmi nátlakové - možno preto:confused:, že sme hneď na začiatku trvali na tom - že sme boli pozvaní na "vyšetrenia" - nie kupovať ... ale už na ďalšiu akciu veru nepôjdem ;)(ibaže ak budem veľmi hladná ?? - nikdy nehovor nikdy)
Kvaka
20.08.13,15:40
Mňa nedávno kontaktovali, že budú robiť merania na kŕčové žily - prietoku krvi v nohách ultrazvukom, chceli hodiť pozvánku, ale som odmietla, nemohla som v ich termíne. Sľúbili, že zavolajú ešte raz, že to robia často. Rovno som sa opýtala, či to je nejaká prezentácia, odpoveď bola, že nie. Ktovie, ako to je v tomto prípade.
babka - ježibabka
20.08.13,17:31
Neviem či to patrí práve sem. Včera som mohla byť o nejakú blbosť bohatšia a kopu peňazí ľahšia. Bola som v obchode a volala nejaká pani. Ako som tu už písala, manžel je po viacerých MP a nikde nechodí. Tak bol rád, že sa má s kým porozprávať. Zjednal si s paňou, že mu príde nejaký pán ZADARMO niečo odmerať (možno tlak, cukor, tuky - nevedel čo). Našťastie sa pán pred návštevou ohlásil, že máme vraj dohodnuté stretnutie. Po vyslovení názvu firmy som vedela, že je to jedna z tých, ktoré robievali takéto prezentačné zájazdy. Tak chudáka pána som zjazdila a bolo po meraní´zadarmo. Obyčajne pri rôznych telefonických ponukách bývam slušná a odmietnem slušným spôsobom. Jednoducho chlapec mal včera smolu. Tak mládež bacha už aj na telefóny pre seniorov. Zamknúť aj telefón. :D
Niektorí mladší, ktorí sa tu vyžívate v opisovaní sprostých, dementných, lakomých, pažravých a neviem akých dôchodcov. Mám pre Vás otázku: Čo je zač mladý chalan, ktorý vám napriek aj drzému odmietnutiu dokape domov a nehanbí sa týchto ľudí oblbovať. To, čo som napísala vyššie, malo totiž včera pokračovanie. Práve som vyšla na dvor, niekto zvoní. Volám: Idem. Za bránou fešný mladý, usmievavý pán. Mal na odeve nejakú vizitku, na dvor okuliare nenosím, tak som z asi metrovej vzdialenosti neprečítala, či tam mal meno alebo firmu. V ruke fascikel. Myslela som si, že je to podomový predajca elektriny (mám skúsenosti aj s takými). Tak sme pár sekúnd bez slova pozerali jeden na druhého ako teľce na nové vráta a nakoniec mu hovorím: O čo ide? Na to chalan: Máme stretnutie. Ja: Ano? A s kým? On: Ste pani XY? Ja? Áno. On: Kolegyňa povedala... Do mňa ako keby vletel nie obyčajný čert, ale sám Lucifer: Dajte mi všetci svatý pokoj . A treskla bránou (ona za to nemôže). To sa nehanbia? Ja, keby moji synovia sa takto živili, oblbovaním starých ľudí by som sa hanbila za nich. Dúfam, že chalan nebol z opačnej strany republiky a neminul veľa na benzín.
buchač
20.08.13,17:41
Mňa nedávno kontaktovali, že budú robiť merania na kŕčové žily - prietoku krvi v nohách ultrazvukom, chceli hodiť pozvánku, ale som odmietla, nemohla som v ich termíne. Sľúbili, že zavolajú ešte raz, že to robia často. Rovno som sa opýtala, či to je nejaká prezentácia, odpoveď bola, že nie. Ktovie, ako to je v tomto prípade.
Kvaka ....tak toto odmietni aj nabudúce .....

Prístroj na USG žíl nemá len tak hocikto ....
Špecifikovať ďalej nemienim ...
srska
20.08.13,18:29
Mňa nedávno kontaktovali, že budú robiť merania na kŕčové žily - prietoku krvi v nohách ultrazvukom, chceli hodiť pozvánku, ale som odmietla, nemohla som v ich termíne. Sľúbili, že zavolajú ešte raz, že to robia často. Rovno som sa opýtala, či to je nejaká prezentácia, odpoveď bola, že nie. Ktovie, ako to je v tomto prípade.
he, aj informatívne diagnostické meranie termokamerou je bomba ponuka v schránke
Kvaka
20.08.13,18:38
Ponuky v schránke bývajú všelijaké, ale ja ich ani nedočítam do konca, zahadzujem.
wagner
20.08.13,18:48
[/SIZE](ibaže ak budem veľmi hladná ?? - nikdy nehovor nikdy)
A Ty si na tom tak zle, že nemáš čo jesť? :confused: Ak nebudeš mať čo jesť, napíš. :D Nakopem zemiakov a pošlem Ti :D Nemusíš mať maslo, môžeš jesť aj neomastené;)
srska
20.08.13,18:54
[/SIZE](ibaže ak budem veľmi hladná ?? - nikdy nehovor nikdy)
A Ty si na tom tak zle, že nemáš čo jesť? :confused: Ak nebudeš mať čo jesť, napíš. :D Nakopem zemiakov a pošlem Ti :D Nemusíš mať maslo, môžeš jesť aj neomastené;)kúpim dva metre na zimu - neomastené:D
Kvaka
20.08.13,18:56
kúpim dva metre na zimu - neomastené:D
Meter by ti nestačil?
srska
20.08.13,18:57
kúpim dva metre na zimu - neomastené:D
Meter by ti nestačil?nie, my sme 2 členná domácnosť:D
wagner
20.08.13,18:57
kúpim dva metre na zimu - neomastené:D
Však v obchode predávajú.:D Či...:D Ja pošlem len tomu, kto je strašne hladný a aby nemusel kvôli nejakému kúsku žrádla ísť podporovať šmejdov. Ty máš na to, aby si sa najedol aj bez šmejdov:D
sito
20.08.13,19:06
kúpim dva metre na zimu - neomastené:D
Meter by ti nestačil?nie, my sme 2 členná domácnosť:D

Meter m, či metrický cent q?

Ktorý, ktorému ...
Kvaka
20.08.13,19:18
kúpim dva metre na zimu - neomastené:D
Meter by ti nestačil?nie, my sme 2 členná domácnosť:D
Aj my sme dvaja a meter nám stačí. Vy ste nejakí nenajedení.:)
Tweety
21.08.13,10:20
kopretinka
21.08.13,10:22
misoft
21.08.13,10:33
kopretinka
21.08.13,10:35
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/za-vankus-dva-dochodky-dochodca-ivan-podlahol-triku-smejdov.html
Môj funguje. Ona do linku nedoplnila .html
lebo bol upravený,pozri si moju citáciu
misoft
21.08.13,10:37
Aj ja som doplnil - že opravila ;)
Tweety
21.08.13,10:38
Nebola to moja chyba, zlyhal prenos.:---
kopretinka
21.08.13,10:40
vraj Plus JEDEN DEŇ pomáha :D
tak prečo dovolili dedkovi kúpiť ten vankúš,keď Redaktori Plus JEDEN DEŇ boli pri tom, keď tomuto triku podľahol dôchodca z Bratislavy. ???
Pluska je rovnaký šmejd
misoft
21.08.13,10:44
vraj Plus JEDEN DEŇ pomáha :D
tak prečo dovolili dedkovi kúpiť ten vankúš,keď Redaktori Plus JEDEN DEŇ boli pri tom, keď tomuto triku podľahol dôchodca z Bratislavy. ???
Pluska je rovnaký šmejd
PLUSka je bulvár - im o "dobro" nejde - tí sa ženú za "senzáciami".
kopretinka
21.08.13,10:58
veď hovorím,šmejdi
kopretinka
21.08.13,11:03
srska
21.08.13,11:09
ja len nechápem, čo vedie tých ľudí zúčastniť sa tých "prezentácií"
misoft
21.08.13,11:10
A vieš, že ani ja?
kopretinka
21.08.13,11:11
veď obed zadarmo........
srska
21.08.13,11:21
veď obed zadarmo........
to je motív?
plačú skoro každý deň v tn ako výhodne nakúpili a vykrikujú, že štát ich má chrániť. prd - nech sa najprv zamyslia sami nad sebou.
kopretinka
21.08.13,11:23
veď obed zadarmo........
to je motív?
plačú skoro každý deň v tn ako výhodne nakúpili a vykrikujú, že štát ich má chrániť. prd - nech sa najprv zamyslia sami nad sebou.
pre nich áno
srska
21.08.13,11:26
veď obed zadarmo........
to je motív?
plačú skoro každý deň v tn ako výhodne nakúpili a vykrikujú, že štát ich má chrániť. prd - nech sa najprv zamyslia sami nad sebou.
pre nich ánoidú na obed a nechajú sa odrbať min.o sedem kilečiek? no ale v tn nevyzerajú, že by boli úplní retardi
lujza.j
21.08.13,11:26
inak je okolo toho humbug ako keby to bola nejaká novinka..títo "šmejdi"..kedysi som ich zažila na rezortnej rekreácii a to je teda cca. 17 rokov dozadu.....išlo o nejakú špeci pánef....:D
lujza.j
21.08.13,11:28
veď obed zadarmo........
to je motív?
plačú skoro každý deň v tn ako výhodne nakúpili a vykrikujú, že štát ich má chrániť. prd - nech sa najprv zamyslia sami nad sebou.
pre nich ánoidú na obed a nechajú sa odrbať min.o sedem kilečiek? no ale v tn nevyzerajú, že by boli úplní retardi
pri obede....nenápadko im tam púšťajú asi trocha rajského plynu:D...moja máti ked jej mali trhať zub a "chlípla" si plynu tiež povedala zubarnici "Magda móžeš aj dva":D
kopretinka
21.08.13,11:30
na Slovensku sa používa rajský plyn?:eek: