eeevelin
30.04.13,23:59
ahojte Poraďáci.

Kto sa vyzná v spotrebných daniach a vie mi povedať aké spotrebné dane sa uplatňujú v SK, CZ, HU, PL a aj priložiť nejaký odkaz na podiel týchto spotrebných daní na príjmoch v štátnych rozpočtoch týchto krajín?....

Budem rada ak aspoň na prvú časť tejto otázky mi niekto odpovie...

Vopred ďakujem za odpoveď

:)
eeevelin
30.04.13,22:02
slov. spotrebné dane nepotrebujem vedieť
ivka70
01.05.13,04:53
eeevelin
01.05.13,07:05
ďakujem pekne
z tých stránok som čerpala - tam sú zobrazené len harmonizované spotrebné dane, ja by som potrebovala aj tie, ktoré nie sú harmonizované...v jednej bakalárskej práci som sa dočítala, že napríklad v poľsku sa uplatňuje spotrebná daň z kožných výrobkov, hracích automatov, kozmetických výrobkov...a iné.....asi do BP dám iba harmonizované SD...
Excise Duty
01.05.13,07:14
ďakujem pekne
z tých stránok som čerpala - tam sú zobrazené len harmonizované spotrebné dane, ja by som potrebovala aj tie, ktoré nie sú harmonizované...v jednej bakalárskej práci som sa dočítala, že napríklad v poľsku sa uplatňuje spotrebná daň z kožných výrobkov, hracích automatov, kozmetických výrobkov...a iné.....asi do BP dám iba harmonizované SD...
Prečo sa zbytočne trápiš s neharmonizovanými spotrebnými daňami, to by si musela podrobne poznať legislatívu spotrebných daní tých členských štátov, ktoré takéto dane uplatňujú. Je dosť toho, čo sa dá napísať o harmonizovaných spotrebných daniach. Pozri podrobne čl. 1 smernice 2008/118/ES.
eeevelin
01.05.13,07:31
ja mám vždy tendenciu si všetko komplikovať...ale dobre, počúvnem ťa Excise Duty ...:)...36 strán BP už mam potrebujem ešte spraviť podiel jednotlivých daní na príjmoch štátnych rozpočtov a nakoniec záver: prevládajúce tendencie vo vybraných krajinách :D ...to bude sranda... :) Ďakujem všetkým za pomoc :)
eeevelin
01.05.13,07:39
chcem ešte poznamenať mimo tejto témy, že táto stránka: PORADA.sk je super
prostredníctvom Porady, mi veľa ľudí poradilo s otázkami, na ktoré som sama nevedela odpovedať :)

Ďakujem ľuďom, ktorý založili túto perfektnú stránku. (menšie empatické okienko) :o
Excise Duty
01.05.13,07:40
ja mám vždy tendenciu si všetko komplikovať...ale dobre, počúvnem ťa Excise Duty ...:)...36 strán BP už mam potrebujem ešte spraviť podiel jednotlivých daní na príjmoch štátnych rozpočtov a nakoniec záver: prevládajúce tendencie vo vybraných krajinách :D ...to bude sranda... :) Ďakujem všetkým za pomoc :)
Inak, za I: ČSR sa uplatňovala spotrebná daň až na 15 rôznych komodít, čo je ale zaujímavé, nie na tabakové výrobky, tam sa uplatňoval štátny monopol.
Tú smernicu č. 2003/96/ES si našla a pozrela? Lebo si nereagovala.
eeevelin
01.05.13,07:41
áno pozerala som túto smernicu..:)
eeevelin
01.05.13,16:05
poraďáci....

vedeli by ste mi povedať....kde nájdem informácie o rozpočtových príjmoch štátov PL, CZ a HU ......potrebujem analyzovať podiel jednotlivých harmonizovaných spotrebných daní na verejných príjmoch.....neviem to nájsť....prosím o moc som v koncoch......je to dosť súrne.......

nechcem údaje v percentách ale potrebujem tieto inf. v peňažných jednotkách

vopred ďakujem za odpoveď
eeevelin
01.05.13,16:21