misstka
01.05.13,16:32
Pracujem u zamestnávateľa na dohodu a súčasťou mojej práce je aj cestovanie, preto každý mesiac vypisujem cestovný príkaz a na základe neho mi je za každý kilometer vyplatených 0,20€, mesačne takto dostanem ako náhradu za cestovné okolo 100€.
Kebyže prejdem na živnosť, tak ako by to bolo?
Mohla by som si uplatňovať aj nadalej cestovný príkaz alebo by sa to riešilo nejako inak?
ak inak, tak aké by tam boli podmienky? Mohla by som si ten cestovný príkaz alebo niečo iné uplatňovať aj ked nevlastním žiadne auto, ale chodím na rodinnom, ktoré je písané na niekoho iného z rodiny?
Nandrolon
01.05.13,14:53
na základe čoho Vám preplácajú tých 0,20 eur, pretože zákon o cestovných náhradách a následné opatrenie 632/2008 upravuje náhradu za používanie vozidla v sume 0,183 eur/km + náhrada priemernej spotreby podľa tech. preukazu vozidla...
misstka
01.05.13,15:35
na základe čoho Vám preplácajú tých 0,20 eur, pretože zákon o cestovných náhradách a následné opatrenie 632/2008 upravuje náhradu za používanie vozidla v sume 0,183 eur/km + náhrada priemernej spotreby podľa tech. preukazu vozidla...
to ja netuším prečo práve toľko. ale dostávam mesačne cestovný príkaz v exceli, tam vypíšem trasu kde som bola a zadám počet kilometrov a excel by automaticky napríklad za 10 prejdených kilometrov vyhodí sumu 2 eurá. ešte viem že tú sumu dostávajú všetci, určite nezáleží od spotreby auta.

a ešte celkovo, toto je otázka asi pre nich ako by to bolo, ale pre nich by bolo samozrejme najvýhodnejšie aby som prešla na živnosť, už raz som od nich dostala informácie, kde bolo spomenuté len to pozitívne ohľadom živnosti a to negatívne bolo podané tak, aby to človek ani nezaregistroval. preto chcem získať čo najviac informácií aj z iných zdrojov.