karči1973
01.05.13,19:52
Pracujem v štátnom divadle a už 8 x som podpísal zmluvu na dobu určitú - 7 x na rok a 1 x na 3 roky. Mám už konečne nárok na zmluvu na dobu neurčitú, alebo spadám pod nejakú výnimku a takúto zmluvu nedostanem nikdy?
Vopred ďakujem za odpoveď.
misoft
01.05.13,18:18
No ak toto s tebou robia - porušujú zákon. V novom zákonníku práce (vygúgli si) je možne v priebehu 2 rokov len 2x uzatvoriť na dobu určitú, prípadná ďalšia zmluiva na dobu určitú sa automaticky stáva trvalou na dobu neurčitú (predtým to bolo 3 roky a 3x).
Ak sa to opakuje permanentne - oznám to Inšpektorátu práce.
karči1973
02.05.13,10:49
takže neexistuje nejaká výnimka ktorá by zamestnávateľa oprávňovala k takémuto jednaniu? Nerád by som sa na niečo ohradil a potom dostal ako "pozdrav" nepredĺženie zmluvy.
misoft
02.05.13,13:33
Preštuduj si Zákonník práce, v prípade, že sa "ozveš" a oni ti padáka dajú - napadneš výpoveď na súde. A pokiaľ to takto "praktizujú" a budeš žiadať odškodné, prípadne náhradu ušlej mzdy - kua - zapotia sa.
karči1973
02.05.13,16:48
čiže neexistuje žiadna výnimka? zamestnávateľ nám totiž tvrdí, že pre umelcov je nejaká výnimka. a vieš prosím konkrétne ktorý paragraf toto zastešuje? vďaka
misoft
02.05.13,17:23
Ja teda neviem - ale zákonník práce nepozná rozdiel medzi profesiami. On pozná len pracujúcich - zamestnancov. Pripomeň im, že zákonník je jeden a platí pre všetkých, bez rozdielu hodnosti, povolania, pohlavia i farby kože.