Jarmila44
01.05.13,20:29
ako na to? odkial tovar? co treba vsetko vybavit? mam si myslim dobru lokalitu, teraz je baby boom, nejaky kapital by bol, no neviem vobec ako zacat. ci tovar najlepsie dovazat sama alebo si nechat dovazat. takisto by som rada mala vacsie veci-kocare atd, par ks vystavenych, zvysok z katalogu, no ako sa spojit s vyrobcami?
kezeso
02.05.13,12:46
mondes
02.05.13,13:30
V prvom rade si musíš otvoriť živnosť, to vybavíš na živnostenskom úrade a prihlásiť sa ako SZČO na platenie odvodov do ZP. SP prvým rokom podnikania nemusíš platiť. Podľa mňa, čo sa dovážania tovaru týka, je lepšie, keď si dovážaš sama. Je to síce náročné na čas, ale vyberáš si osobne kúsky, aké chceš a máš lepší prehľad o tom, čo sa práve nosí, čo ide na dračku atď. Ak ti bude dovážať niekto iný, tak ti bude ponúkať len to, čo má práve na sklade a nebudeš mať prehľad o tom, čo všetko na trhu je. Takže, ako píšem, pohodlnejšie by bolo sedieť doma a čakať, kto mi čo dovezie, ale ja by som to takto neriešila. Aspoň spočiatku nie. Neskôr, ak už budeš mať podchytených tých správnych dodávateľov, tak snáď. Píšeš, že nejaký kapitál by aj bol, ale ak si náhodou na ÚP, nebolo by odveci požiadať o dotáciu z ÚP. Veď každé euro je dobré, nie?
lujza.j
02.05.13,14:08
Jarmila44
06.01.14,14:16
Ahoj, až teraz som si všimla odpoved-dlho som tu nebola, som na materskej, a začinam už reálne uvažovať o otvorení obchodíku. Mas nejake skusenosti o poziadanie dotacie? Obchod som ozmyslala otvorit na manzelovu zivnost-to by sa dalo nie?tovar by som si chceladovazat samaz UK, pracovala som tam a trufla by som si ist na par dni poobzerat tovar. Avsek neviem, ci neni lepsie predavat slovenske vyrobky, ja osobne ked kupujem synovi veci, neriesim odkial to je, len čínu nekupujem :) ak mas skusenosti s obchodom, rada popisem
mondes
06.01.14,16:49
Skúsenosti s obchodom nemám, ale skúsenosti s dotáciou z ÚP áno. Ale to by si musela požiadať o dotáciu a následne ty by si si musela otvoriť živnosť, ale ak chceš na manželovu živnosť, tak potom nie je možné dostať dotáciu. A ty budeš ako manželova zamestnankyňa v tom obchode? Pretože nemôžeš len tak podnikať cez niekoho, manžel ťa musí zamestnať, alebo aspoň na dohodu a odvádzať za teba odvody.
Jarmila44
06.01.14,20:13
A ako to prebieha ked chces dotaciu? V podstate by som si mohla zivnost zalozit aj ja, no najprv musim vsetko premysliet a pozistovat