korela
01.05.13,20:47
​Re: Pošuškajte, kolko pýtať
Rada by som po rokoch napísala odpoveď na príspevok Pošuškajte koľko pýtať (http://www.porada.sk/t2956-p230-posuskajte-kolko-pytat.html#post1460257), nakoľko vtedy nemalo zmysel sa ozývať na jeho text.
Išlo najmä o túto časť:


"A mimochodom, to že niekto skončí na najlepšej škole (a už vôbec za komunistov) neznamená, že aj z takej školy vystúpi ako oboruznalý a s chuťou pracovať. Nechcem sa Vás však dotknúť. Myslím to všeobecne. Mimochodom, v čase totality mnohí chceli, ale nemohli študovať a nakoniec skončili pri pásovom stroji. Po prevrate sa z nich z mnohých stali skvelí odborníci, lebo chceli a venovali sa tomu.A ja som tiež ako Tvoja mamička uvažovala, že sa prekvalifikujem, ale po 11 ročnej praxi a zo zvláštnej lásky k tejto práci som skonštatovala, že nič iné robiť neviem a začínať od nuly sa mi nechce. Aj tak by som účtovníctvo úplne na klinec nezavesila. Jednoducho by mi chýbalo.

PS. pre ostatných - nie som vytočená, naopak, dnes mi praje deň :) dokončujem poslednú DPH. :) Takže od zajtra mám dovolenku :):):)

To bol príspevok od Betiny 2, ktorá zobrala odpoveď na moju ponosu nakoniec do svojich rúk.Po jej myšlienkach som nemala záujem reagovať.


Moja matka maturovala na Obchodnej akadémii v Trenčíne ešte pred 2. svet. vojnou, zamestnala sa v nemeckej firme ešte pred rokom 1938 (nie ako sa Betina2 domnievala, že po revolúcii), rada na to obdobie spomínala celý život. Rovnako ako aj na školu, výborných profesorov, väčšinou českých, pokiaľ sa pamätám, na škole boli iba dvaja Slováci. Možno sa mýlim.
Túto školu som si dovolila označiť za najlepšiu z toho dôvodu, že bola v tej dobe vyhodnotená za najlepšiu školu na Slovensku z Obchodných akadémií, bola technicky najlepšie vybavenou školou, vtedy nová stavba školy je dnes kultúrnou pamiatkou.
Toto všetko je možné si prečítať na stránkach mesta Trenčín.



Nespomínala som nikde žiadne štúdium za totality.


Áno, matka si doplnila štúdium úplne iného charakteru. Aj v tom odbore pracovala po celý život.


To je všetko k danej téme, prajem všetkým, ktorí sa vtedy zapojili do príspevkov iba všetko dobré, nech sa Vám i naďalej v práci veľmi darí.